Preferencije: Sportska ili luksuzna vozila?

Senta

Zainteresovan član
Poruka
153
Stvar je ukusa, znam.. Ja npr obozavam luksuzna vozila.. jos sam mlad da bih imao takvu skupu igracku ali kada bude doslo vreme da biram, biracu lux.. Zasto luksuzna? Odgovor je jednostavan: vozila su prostrana, ogromna, mesta za 5 (min), drvenarija, perverzije od dodatne opreme, udobnost, motori sa performansama blizu sportskim (cena takodje), zvucna izolacija, samo tih sum snaznog motora i lagani bas zvucnog sistema.. Inace, iako sam zestoki pobornik luksuznih drumskih krstarica, 4 sportska modela su mi blizu srcu (BMW serija 3ci, BMW serija 6, Mercedes CL, CLK) i nijedan vise (ali mozete primetiti da svaki od ovih modela ima 5 sedista i da su pozamasni).. Ali ponavljam, ako je izbor na meni, odluka pada na luksuzne, skupe automobile.. Voleo bih da vidim kako su kod ostalih obozavalaca cetvorotockasa podeljenja misljenja (i molim bez nadrkavanja oko mog misljenja, to je moj ukus, a vi budite pametni, iznesite svoja misljenja i cinjenice kojima ih opravdavate).. Diskutujmo! Pozdrav svima
 
Uh i moja slaba tacka su prostrani automobili.Ja bih se opredelio za Mercedesa i to jednog iz serie E ili S.Jednostavno ovi automobili su takoreci krstarice po putevima, da ne zaboravim rado bih naveo i BMW-a iz serije 7.Mada opredelio bih se pre za Mercedesa zato sto ga moj otac ima i znam kakav je po udobnosti i komforu.
 
Neznam sta se podrazumeva pod luksuznim automobilom.
Sa bankovnim racunom u stalnom minusu.I yugo je luxus.
Luksuzan auto je onaj auto koji vas izdvaja od drugih.Recimo rols,bentli,nekada jaguar,morgan,aston martin,maserati.
Mercedes audi i bmv su velikoserijski automobili koji samo po velicini mogu se zvati luksuzni.
nazalost mnogi ljudi potcenjuju druge velike automobile.Pezo 607,Lancia Thersis,Alfa 166,i mnoge druge.Takodje velike ,prostrane i kvalitetne automobile.
Ali recimo primer novi Opel Signum atipican predstavnik luksuzne klase.Ipak varijabilnost kao u kompakt klasi ili omanjem venu.Takodje visok kvalitet zavrsne obrade.Multifunkcionalni displej sa opcijama za navigaciju,dvd plejerom,cak i sonu konzolom.Auto krcat opremom.Ali on nije luksuzan zasto jer nije mercedes..Nazalost neki ljudi bi radije vozili jednog nestabilnog ruznog i neagilnog Mercedesa A klase.Nego proizvod za dve ili tri klase vece od drugog proizvodjaca.
Da podsetim samo da Mercedes luksuzan kakvog ga smatraju.E klasa ili poznatije slonce kod nas ovde u Nemackoj visi poodpadima.Zasto zato sto ih proizvodjac otkupljuje da prikrije svoju sramotu i trulez koji ovi automobili imaju na zadnjem trapu.

I da rezimiram.
Ekskluzivitet jednog automobila odredjuje njegova cena.I broj prodatih primeraka.Sve sto godisnju produkciju od 5000 automobila,predje.Nemoze se zvati luksuznim automobilom.Nazalost Mercedes,bmv i audi to sigurno nisu.
 
Slazem se sa tobom bustura.. Mozda sam trebao preciznije da se izrazim.. Mislio sam na velicinu vozila i na paket opreme koji se pruza.. Inace imas pravo.. ne proizvode samo nemci lux (lux-po gore navedenoj definiciji) vozila.. Npr: Divim se Renault Vel Satis-u.. meni izuzetno privlacna iako sam cuo da po performansama zaostaje za konkurencijom (i cenom ako se ne varam).. Moze se reci da na prvi pogled ne privlaci paznju njegova spoljasnjost (koja se vremenom zavoli siguran sam) dok me njegova unutrasnost fascinira.. neka kaze ko sta hoce ali oni imaju stila.. Citroen c6 sto treba da izadje, Volvo S80, Leksus, i ostali mi takodje golicaju mastu.. poz
 
Ja sam isto mlad i isto volim LUKSUZNE limuzine.
Na primer obozavam
AUDI A8
MERCEDES S klasa
VOLVO S80
PEUGEOT 607
VW PHAETON
MERCEDES CLS (to je AUTO)
MERCEDES E klasa


Ja sam dosao u Ameriku pre 30 dana!!
A tu u ameriku svako vozi LINCOLN, LEXUS, BUICK i BMW
Isto mi se svida LINCOLN LS
Isto obozavam LEXUS LS 430


Od sportskih automobila volim:
MERCEDES CL
BMW 6
 
Mislim da su za nas mlade vise sportski modeli. Limuzine su ipak za starije, to vozi moj tata i njegovi prijatelji. Ja sam za neke retro modele, recimo carrera 911 ili neki MG, a od novijih modela glasam za Lotus Eclipse.
Kada su u pitanju limuzine, najvise mi se dopada Maserati 3200GT. Ima perfektnu liniju i izuzetan zvuk; od njega stvarno zastaja dah, naprosto govori "ja sam nesto posebno" mmm.. Izdvojila bih i Maybach 57 i Buick Velite.
 
Vidis alexy u tome je stvar da ja imam 22 god a vise me privlace snazne, ogromne limuzine.. Nisu ni sportski modeli losi (nabrojao sam ih gore) ali ovi me vise fasciniraju.. U njima se ogleda moc, luxus, presiz.. ili mozda samo njima lecim komplex sto sam stalno vozio sitna kola ili ona srednje kategorije.. :(
 

Back
Top