Koje knjige ne bi smeo da propusti ni jedan tinejdžer?

нишлија 1986 д/с

Primećen član
Banovan
Poruka
592
zanima me samo posto imam 16 god,koje knjige treba da procitam da bih polako uso u zivot odrasle osobe,ja znam da nekima izgleda smesno posto imam 16 godina pogotovo moji pametni vrsnjaci koji misle da sve znaju,ipak ja sam drugaciji i moja deviza je "sve u svoje vreme" zato pitam vas starije forumase koje knjige nikako ne trebam propustiti u mojim tinejdzerskim danima!
 
Trebao si davno početi da čitaš i formiraš svoj ukus. Da si makar naveo šta te posebno interesuje. Ali evo, neka bude Irvin Velš (Trejnspoting - obavezno, i sve ostalo od njega sto uspes da pronađeš), Daglas Kopland (Generacija X; Život posle Boga), Hanif Kurejši (Crni album; Buda iz predgrađa; i tako dalje), može i Nik Hornbi (od njega ćeš sve naći, ali zaobiđi na početku Dug put do dna, nešto se teže čita), Toni Parsons (Naše nezaboravljene priče - samo i isključivo taj roman). Dosta za početak. Sve ludi britanci i jedan kanađanin. Imaš svega i muzike i sexa i ljubavi i teškog života i politike.
Za slučaj da voliš domaće pisce imaš Zvonka Karanovića (Više od nule; Četiri zida i grad). I ako već nisi čitao za lektiru dodaj i Kad su cvetale tikve (meni lično odvratna, ali većina ljudi je obožava, čak i moj tata).
Sve navedeno je uglavnom pitko i lako čiljivo štivo, ali opet nije baš toliko naivno, niti bezvredno.
 
Idem u gimnaziju 9.maj,ja odavno citam knjige i mogu slobodno da kazem da ima malo onih moje godiste ,a da su procitli vise knjiga,volim da citam teske knjige,zanr:drama
Zadnje sto sam citao:Balzak :Cica Gorio"knjiga mi se izuzetno svidela,kako balzak pise pa to je neverovatno dobro,pravo remek delo,Ajde videcu da pocnem sa ovim knjigama sto ste naveli pa vam se javljam sa utiscima!
 
За Sibil Vejn:
Ово о годинама главног јунака и читаоца је врло интересантно!

Нишлија, пре свега не сме да се пропусти обавезна школака лектира.
Друго, кад си већ толико читао онда имаш и своје омиљене писце, и како то да ниси пожелео да прочиташ још нешто од Балзака?!
 
zanima me samo posto imam 16 god,koje knjige treba da procitam da bih polako uso u zivot odrasle osobe,ja znam da nekima izgleda smesno posto imam 16 godina pogotovo moji pametni vrsnjaci koji misle da sve znaju,ipak ja sam drugaciji i moja deviza je "sve u svoje vreme" zato pitam vas starije forumase koje knjige nikako ne trebam propustiti u mojim tinejdzerskim danima!
Znas kako,stvari sa kojima ces da se suocis,mozes samo ti da resis,nema tu neke pomoci,nego 'pamet u glavu'.Ja bih ti preporucila nesto tipa dnevnika.To su uglavnom stvari iz tvog uzrasta,pa cisto da vidis sta te ceka.:)Ne mogu tacno da se setim naslova,ali pitaj,tamo gde kupujes.Bez uvrede za bilo koga,mislim da su u tom uzrastu deca na meti raznih sekti,pa nemoj da zaobidjes nesto na tu temu,postoji knjiga Ispovesti zrtava sekti,u izdanju Narodne knjige,sto je dobro i za roditelje koji imaju decu u tom uzrastu.
Mislim da ti treba sam da uzimas da citas,sta god ti padne pod ruku,tako ces formirati svoj ukus i shvatiti sta te zanima.A ove knjige,koje spadaju u lektire,ti od srca preporucujem da zaobidjes.Cak i na Tv se komentarise kako mladi ljudi malo citaju.E,pa,gospodo,lektire deci zgade sve knjige!!!!! :otkacio:Bedni plan i program vam se nije menjao od kada????Ja stalno kupujem knjige,citanje mi prija,ali djubre koje sam citala u skoli,kao obavezno,ne moze da se objasni recima.
 
Poslednja izmena:

Back
Top