Privredna tema

Da li treba poci put Holandije i legalizovati proizvodnju i prodaju marihuane?
Mislim da treba uciti od bogatijih i kulturno zdravijih drzava poput Holandije!

a od cega ce onda da zive dileri,murija i aktuelna nam vlast a:mrgreen:ne igraj se glavom mali:mrgreen:

nego trebali bi mi da ucimo bogatstvu i kulturi od njih ako cemo pravo po tebi,a ne da ucimo o gudri.
dok holandija nije uopste kulturno ni zdravija i bolja od nas ne lupaj,i to ako ni zbog cega onda zbog ovakvih zakona.
a te drzave su samo bogatije zato sto su uzele monopol pre 500 godina nad kombinacijama i mi sada mozemo samo da se yebemo.
oni imaju i legalizovanu prostituciju a to je najgori moguci zakon na svetu i cist kriminal.
a ti ako ti se duva moz da kupis te travuljage gde hoces a ne da smaras ljude.

ja znam da bi ameri i nemci najvise voleli kada bi se u srbiji legalizovao i heroin,ali nista od toga.
sto se mene tice treba i cigare zabraniti pa da drzava krizira 2,3 meseca i onda postanemo najzdravija nacija na planeti:mrgreen:zamisli samo 2,3 meseca
 
Naravno ta roba bi bila iskljucivo za izvoz i bila bi strogo zabranjena prodaja iste na domacem trzistu za sta bi se mogla propisati smrtna kazna.
Takodje EU bi trebali dati robu po snizenim cenama da bi sto vise mogli da kupuju i da bi sto veci broj ljudi obuhvatili da sto pre pocrkaju.
 
Naravno ta roba bi bila iskljucivo za izvoz i bila bi strogo zabranjena prodaja iste na domacem trzistu za sta bi se mogla propisati smrtna kazna.
Takodje EU bi trebali dati robu po snizenim cenama da bi sto vise mogli da kupuju i da bi sto veci broj ljudi obuhvatili da sto pre pocrkaju.

a oni ce nama da izvoze automobile bez kocnica, radioaktivne racunare, telefone i ostalu tehniku....
Samo nek dozvole gajenje marihuane u Srbiji i prodaju...na jutru zemlje moze se zaraditi i do 50 hiljada evra...a ne da placaju za psenicu 15 ili 16 dinara po kilogramu, a prodaju vekne od 600 grama za 35 dinara...
 
Pa iskustvo Holandije je pokazalo da treba legalizovati marihuanu i nista dalje. Razloga ima jako puno. Najbitniji je da u ovim mutnim vodama ilegale mladima se prodaje smece, a ne marihuana. To smece jako lose moze da utice na njihovo zdravlje. Ko zna sa kakvim sve supstancama mesaju lose granje da bi nekako delovalo. Legalizacjom doslo bi do takmicenja konkurencije ko ce prodati bolji i jeftiniji proizvod, a naravno, ulaskom u legalne vode sve moguce inspekcije bi proveravale kvalitet. I na kraju, alkohol nije nista manje zlo od marihuane, posebno sto ga ovde konzumiraju i deca.
 
Moracu da vas razocaram , ali u Holandiji nije vise dozvoljeno pusenje trave u odredjenim kaficima ili "space cakes " poslasticarnicama...........ali, glave marihuani nije dosao nikakav zakon o zabrani upotreba droga , nego zakon o zabrani pusenja na javnom mestu.......:hahaha:

Holandjani jesu, ali definitivno, prilicno uvrnut narod........smeta im duvan, a maru su pusili i policajci na ulici......secam se tramvajdzije, koji je na zadnjoj stanici , izduvao joint, pa krenuo novi krug:hahaha::hahaha:

Moj licni stav je :

NE DROGAMA !!!!!!,,,,,,,,BAVI SE SPORTOM DROGANE !!!
 
Pa iskustvo Holandije je pokazalo da treba legalizovati marihuanu i nista dalje. Razloga ima jako puno. Najbitniji je da u ovim mutnim vodama ilegale mladima se prodaje smece, a ne marihuana. To smece jako lose moze da utice na njihovo zdravlje. Ko zna sa kakvim sve supstancama mesaju lose granje da bi nekako delovalo. Legalizacjom doslo bi do takmicenja konkurencije ko ce prodati bolji i jeftiniji proizvod, a naravno, ulaskom u legalne vode sve moguce inspekcije bi proveravale kvalitet. I na kraju, alkohol nije nista manje zlo od marihuane, posebno sto ga ovde konzumiraju i deca.


nek svi pocrkaju koji koriste :thumbdown:
 

Back
Top