kako ce se braniti David???

IDI_DADA_AMIN

Iskusan
Banovan
Poruka
5.486
Ova tema je odvojena od opste teme o radovanu karadzicu, jer ima za cilj da razmotri na koji bi nacin mogao radovan da se brani pred sudom u Hagu.......dakle, tema je strucna, i ocekujem da ce kolege forumasi koji su pravnici ,uzeti ucesca u istoj.........

Takodje, akcenat na strucnost , ovu temu odvaja od opsteg pljuvanja ili odusevljavanja likom i delom davida rashe..........pa molim moderatore da je ne spajaju sa "lepljivom" .....jer ce izgubiti smisao.......

Elem, iako sam laik za pravo, pricao sam sa ljudima koji su zavrsili pravni fakultet , a narocito mi je interesantno bilo misljenje prijatelja koji rade kao advokati.........jednoglasno smo zakljucili , da bi david mogao da se vadi , sa obzirom na biografiju u kojoj se provlace prevare, pronevere, kocka, preljuba, pijanstva, ego tripovi.........i napokon ovaj cirkus sa izgledom indijskog gurua, i titulom duhovnog istrazitelja, generala za zlato, minska polja , i slicne gluposti,,,,,,,,,,,,,na klasicnu neuracunljivost ,,,,,,,,ili narodski receno ,,,,,,,loodilo mozga:think:

Za takvu odbranu ima veoma mnogo relevantnih cinjenica.........i ubedjen sam da bi lako mogao da dokaze sudu da je lud kao struja.......jos da ga nisu okupali , osisali i obrijali, pustili bi ga za dva dana, kao dileju...........

Sta vi mislite, na koji nacin bi mogao da se odbrani rasha david sai baba ???:???:
 
Ova tema je odvojena od opste teme o radovanu karadzicu, jer ima za cilj da razmotri na koji bi nacin mogao radovan da se brani pred sudom u Hagu.......dakle, tema je strucna, i ocekujem da ce kolege forumasi koji su pravnici ,uzeti ucesca u istoj.........

Takodje, akcenat na strucnost , ovu temu odvaja od opsteg pljuvanja ili odusevljavanja likom i delom davida rashe..........pa molim moderatore da je ne spajaju sa "lepljivom" .....jer ce izgubiti smisao.......

Elem, iako sam laik za pravo, pricao sam sa ljudima koji su zavrsili pravni fakultet , a narocito mi je interesantno bilo misljenje prijatelja koji rade kao advokati.........jednoglasno smo zakljucili , da bi david mogao da se vadi , sa obzirom na biografiju u kojoj se provlace prevare, pronevere, kocka, preljuba, pijanstva, ego tripovi.........i napokon ovaj cirkus sa izgledom indijskog gurua, i titulom duhovnog istrazitelja, generala za zlato, minska polja , i slicne gluposti,,,,,,,,,,,,,na klasicnu neuracunljivost ,,,,,,,,ili narodski receno ,,,,,,,loodilo mozga:think:

Za takvu odbranu ima veoma mnogo relevantnih cinjenica.........i ubedjen sam da bi lako mogao da dokaze sudu da je lud kao struja.......jos da ga nisu okupali , osisali i obrijali, pustili bi ga za dva dana, kao dileju...........

Sta vi mislite, na koji nacin bi mogao da se odbrani rasha david sai baba ???:???:



1. moočanjem.:hahaha:.:hahaha:
2. telekinezom...:hahaha:
3. parapsihološkim moćima...:rotf:
4. mlade Radikalke skidaju bruseve u Sheveningenu...:whistling:
5. da uzme Holbruka za advokata...:rotf:
 
Ova tema je odvojena od opste teme o radovanu karadzicu, jer ima za cilj da razmotri na koji bi nacin mogao radovan da se brani pred sudom u Hagu.......dakle, tema je strucna, i ocekujem da ce kolege forumasi koji su pravnici ,uzeti ucesca u istoj.........

Takodje, akcenat na strucnost , ovu temu odvaja od opsteg pljuvanja ili odusevljavanja likom i delom davida rashe..........pa molim moderatore da je ne spajaju sa "lepljivom" .....jer ce izgubiti smisao.......

Elem, iako sam laik za pravo, pricao sam sa ljudima koji su zavrsili pravni fakultet , a narocito mi je interesantno bilo misljenje prijatelja koji rade kao advokati.........jednoglasno smo zakljucili , da bi david mogao da se vadi , sa obzirom na biografiju u kojoj se provlace prevare, pronevere, kocka, preljuba, pijanstva, ego tripovi.........i napokon ovaj cirkus sa izgledom indijskog gurua, i titulom duhovnog istrazitelja, generala za zlato, minska polja , i slicne gluposti,,,,,,,,,,,,,na klasicnu neuracunljivost ,,,,,,,,ili narodski receno ,,,,,,,loodilo mozga:think:

Za takvu odbranu ima veoma mnogo relevantnih cinjenica.........i ubedjen sam da bi lako mogao da dokaze sudu da je lud kao struja.......jos da ga nisu okupali , osisali i obrijali, pustili bi ga za dva dana, kao dileju...........

Sta vi mislite, na koji nacin bi mogao da se odbrani rasha david sai baba ???:???:

Ти сам себе засмејаваш ?
 
Ova tema je odvojena od opste teme o radovanu karadzicu, jer ima za cilj da razmotri na koji bi nacin mogao radovan da se brani pred sudom u Hagu.......dakle, tema je strucna, i ocekujem da ce kolege forumasi koji su pravnici ,uzeti ucesca u istoj.........

Takodje, akcenat na strucnost , ovu temu odvaja od opsteg pljuvanja ili odusevljavanja likom i delom davida rashe..........pa molim moderatore da je ne spajaju sa "lepljivom" .....jer ce izgubiti smisao.......

Elem, iako sam laik za pravo, pricao sam sa ljudima koji su zavrsili pravni fakultet , a narocito mi je interesantno bilo misljenje prijatelja koji rade kao advokati.........jednoglasno smo zakljucili , da bi david mogao da se vadi , sa obzirom na biografiju u kojoj se provlace prevare, pronevere, kocka, preljuba, pijanstva, ego tripovi.........i napokon ovaj cirkus sa izgledom indijskog gurua, i titulom duhovnog istrazitelja, generala za zlato, minska polja , i slicne gluposti,,,,,,,,,,,,,na klasicnu neuracunljivost ,,,,,,,,ili narodski receno ,,,,,,,loodilo mozga:think:

Za takvu odbranu ima veoma mnogo relevantnih cinjenica.........i ubedjen sam da bi lako mogao da dokaze sudu da je lud kao struja.......jos da ga nisu okupali , osisali i obrijali, pustili bi ga za dva dana, kao dileju...........

Sta vi mislite, na koji nacin bi mogao da se odbrani rasha david sai baba ???:???:

Tipujem na ludilo....:mrgreen:
 
Kad se stigne do teme Haškog Tribunala i suđenja Karadžiću, po meni, prestaje zae'bancija jer posledice eventualne presude mogu da budu vrlo negativne po Srbe...




Zasto za srbe, postovana koleginice???

Pa nije david rasha sai baba, ceo srpski narod??........sudi se ludaku , individualcu , dileji.......a srpski narod nije takav........i ne sudi se narodu nego rashi.......:think:
 
ma lik je više nego uračoonljiv sa stanovišta pravnog postoopka......misim, čovek jeste stvarno psihijatar i mogao bi sve da ih hipnotiše u soodnici....za to je oboočen......to bi bila najjača fora....tako da on def. nije običan okrivljeni.......i o svemu mora da se vodi račoona........i da...ako traže pravni osnov da se soodi do 2011.....onda ga je nayebo...misim, svejedno ga je utoolio...
 
obraniti ce se pjevanjem...i zato mu nije potreban advokat
izcvrkuce sve sto zna, i nakon par godinica moze da se ponovo vrati vracanju...

Nema šta, poznaješ medjunarodno pravo.;)

Nego, priča se, Haradinaj lepo pobio sve svedoke, pa nema dokaza. Stisni petlju pa svedoči, majčin sine...
Prvo i osnovno pravilo: kad radiš nešto što bi moglo biti kažnjivo, ne ostavljaj tragove. Iako savršen zločin ne postoji, kod onih koji o tome sude postoji uvek doza pretpostavke u nedostatku dokaza.

Sva mudrost je u tome, ko će svedočiti i kakvi će dokazi biti predočeni.

Iako to mnogi misle, u pravu nema emocija. Nigde. Nije Hag nikom naklonjen, fora je u tome, ko je bolje sakrio tragove, a svi su brljali.
 
tacy@
kao sto ti rece, prica se da...
ali ima jos jedna bitna "sitnica" , ako radis "pametno" i retko, imas sanse da se za tvoja zlodela ili ne cuje, ili nema tragova... medutim ako radis na veliko, onda....
ps.ne dopada mi se moj post, ali nadam se da razumes...
 
Nema šta, poznaješ medjunarodno pravo.;)

Nego, priča se, Haradinaj lepo pobio sve svedoke, pa nema dokaza. Stisni petlju pa svedoči, majčin sine...
Prvo i osnovno pravilo: kad radiš nešto što bi moglo biti kažnjivo, ne ostavljaj tragove. Iako savršen zločin ne postoji, kod onih koji o tome sude postoji uvek doza pretpostavke u nedostatku dokaza.

Sva mudrost je u tome, ko će svedočiti i kakvi će dokazi biti predočeni.

Iako to mnogi misle, u pravu nema emocija. Nigde. Nije Hag nikom naklonjen, fora je u tome, ko je bolje sakrio tragove, a svi su brljali.


naravno....
pravo i subjektivno dozivljavana pravda su takoder dvije razlicite kategorije..i sud nemoze suditi samo na temelju pretpostavki, i onoga sto svi mi "znamo"...a za Hardinaja mi doista nije jasno, ako je, kako se prica, pobio albanske svjedoke, gdje su bili srpski?
p.s. i dalje mislim ako Karadzic propjeva biti ce minorno kaznjen (napraviti ce deal sa tuziocem)...a za ocekivati je; bio je svjestan polozaja Srbije zbog njega i nije bio dovoljno patrijota da se sam preda....zasto bi to bio sada...?
 
Nije neuračunljivost reći mršav sam, imam samo 220 kg
on je više nego uračunljiv i bistre pameti
a kako će se braniti, to je pomalo pretenciozno, jer mi ne znamo ni šta su dokazi i koliko je optužnica kvalitetno sastavljena

vjerojatno ce je mjenjati pet puta (kao kod Gotovine da bi na kraju optuzili RH da nije predala sve dokumente i da zbog toga tuzilastvo nemoze dokazati svoje tvrdnje), nadodavati je itd..koliko se sjecam on je optuzen i za genocid, ali nisam sigurna..
 
Kad se stigne do teme Haškog Tribunala i suđenja Karadžiću, po meni, prestaje zae'bancija jer posledice eventualne presude mogu da budu vrlo negativne po Srbe...

Hashki tribunal sudi pojedincu a ne celom narodu i to je dobra strana takvih institucija!
Ja ne mogu biti kriva za njegove svinjarije, za njegove pronevere, prokockane milione maraka i hiljade ljudskih zivota.........
 

Back
Top