Tako to radi ComTrade

Mijusko Nedic

Početnik
Poruka
1
Do juna 2008. godine kupovali smo kompjuter i pratecu opremu preko raznih, uglavnom nepoznatih i neregistrovanih firmi i na nagovor prijatelja resismo se ove godine (u junu mesecu) za kupovinu u renomiranoj i poznatoj firmi Com Trade SHOP u Golsvortijevoj 38.
Osoblje SHOP-a je bilo vrlo ljubazno (cak i previse za nase prilike) prilikom prodaje kompjutera i opreme. Dobili smo uredno pisanu garanciju i njihovo usmeno obecanje da ako nesto nije uredu da ce njihov servis to sve uredno otkloniti. Ali avaj!!! Posle samo nekoliko dana rada stradao je, kako su nam oni kasnije rekli, uspavao se jedan piksel na LG monitoru. Na prvi tel.poziv receno nam je da sacekamo jos neki dan i da ce se piksel sam probuditi!!! Naravno da od toga nije bilo nista i mi smo posle mesec dana i zvanicno reklamirali monitor. Uzeli su ga uz reci da njihov servis priznaje popravku samo od 5 i vise uspavanih piksela. Posle desetak dana preuzeli smo teh. neispravan monitor (piksel se nije probudio) i rekli su nam da jos mi licno odemo do servisa, mada oni takve tehnicke greske ne priznaju!!? Nijednom nam nisu ponudili zamenu monitora ili povracaj novca.
Eto toliko od renomirane kuce sa kojom smo zavrsili zauvek.
 
Garancija je 3 ili 5 (zavisi od marke) mrtvih piksela po megapikselu! To onda bude malo vise.

Ako se ne varam, zakon o zastiti potrosaca garantuje kupcu da moze bez obrazlozenja i bilo kakvog objasnjavanja da vrati neostecen proizvod u roku od 7 (radnih) dana.
Posle tog roka vaze uslovi iz garantnog lista, ono sto pise sitnim slovima, sto niko ne cita.
Kupovina je voljna radnja koja se obavlja razumom a ne srcem. Kupovina u "Renomiranoj i poznatoj firmi" ne garantuje kvalitet sam po sebi. Kvalitet garantuje uporedjivanje garantnih listova!
Prodavac je ljudsko bice, obican covek sa tri razreda srednje trgovacke skole, neko ko mozda nema kod kuce racunar kakav prodaje. Ipak ga kupci posmatraju kao vrhovni autoritet, cija je velicina srazmerna sjaju halogenki i mermera u radnji u kojoj on tesko zaradjuje platu.
Ne treba ljudima "zakon o zastiti potrosaca" nego dobar psiholog. Ili kamen mudrosti.
 
bash ti smeta taj 1 pixel, a :mrgreen: ?
ali ipak to je uobichajena stvar... mozhe da se desi kod monitora i to je do LGa a ne do CTa ;) btw probaj, uzmi krpu i trljaj polaaaako nemoj da stiskash znachi nezhno, trljaj, trljaj dok ne prosvetli (nekih 3,4 minuta) :D
 
Vise puta sam pitao za pojedine informacije i ne moze me niko ubediti da su nasminkane lepo upakovane prodavacice strucne kad vas smaraju sa vrata kao izvolite..a onda trce do nekog kompetetnijeg po informaciju.:evil:.sto se tice teh robe u metro-u bi je zamenili ili vratili novac bez pogovora:ok:
 
To je sigurno najgora firma koju sam video. Jednom davno sam kupio neki proizvod i doplatio 100 evra za dodatne 2 godine garancije, a onda sam cekao 3 meseca da dobijem papire. A servis je mislim dno dna. Ne zna se sta je gore da li efikasnost ili skupoca ili radno vreme. Pre nekoliko godina sam nosio neki HP stampac recimo 10. januara pa servis nije radio jer su spojili praznike (a to je kao privatna firma), onda 17. januara nije radio jer bio popis servisa do kraja januara (ljudi popisuju servis 2 nedelje), na kraju kad sam otisao u februaru stajalo je obavestenje da vise ne rade HP stampace vec da se nose u neki servis u centru grada, a ovaj njihov je na Novom Beogradu. Znaci strasno. :thumbdown:
 
Sada vidim da postoje pojedine marke monitora na koje proizvodjac daje garanciju na 1 mrtav pixel.
Znaci jedan piksel i u servis.
Naravno da ga u servisu nece popravljati nego ce zameniti panel ili ceo monitor.

Ne bih da nabrajam marke monitora, da ne bi bilo reklame. Potrazite sami. Nije narocito zvucno ime, ali je garancija vise nego dobra.
pozdrav.
 
Do juna 2008. godine kupovali smo kompjuter i pratecu opremu preko raznih, uglavnom nepoznatih i neregistrovanih firmi i na nagovor prijatelja resismo se ove godine (u junu mesecu) za kupovinu u renomiranoj i poznatoj firmi Com Trade SHOP u Golsvortijevoj 38.
Osoblje SHOP-a je bilo vrlo ljubazno (cak i previse za nase prilike) prilikom prodaje kompjutera i opreme. Dobili smo uredno pisanu garanciju i njihovo usmeno obecanje da ako nesto nije uredu da ce njihov servis to sve uredno otkloniti. Ali avaj!!! Posle samo nekoliko dana rada stradao je, kako su nam oni kasnije rekli, uspavao se jedan piksel na LG monitoru. Na prvi tel.poziv receno nam je da sacekamo jos neki dan i da ce se piksel sam probuditi!!! Naravno da od toga nije bilo nista i mi smo posle mesec dana i zvanicno reklamirali monitor. Uzeli su ga uz reci da njihov servis priznaje popravku samo od 5 i vise uspavanih piksela. Posle desetak dana preuzeli smo teh. neispravan monitor (piksel se nije probudio) i rekli su nam da jos mi licno odemo do servisa, mada oni takve tehnicke greske ne priznaju!!? Nijednom nam nisu ponudili zamenu monitora ili povracaj novca.
Eto toliko od renomirane kuce sa kojom smo zavrsili zauvek.

Na jedan mrtav pixel se ne prihvata garancija, tako da molim lepo, nema ljutnje. Ako se pojavi jos neki mrtav pixel zamenice ti monitor.

Pozdrav!
 
Jednom davno sam kupio neki proizvod i doplatio 100 evra za dodatne 2 godine garancije, a onda sam cekao 3 meseca da dobijem papire. A servis je mislim dno dna. Ne zna se sta je gore da li efikasnost ili skupoca ili radno vreme

Ja sam prošle godine imao problema sa matičnom koju sam kupio kod njih , kad sam odneo na servis nisu ništa ni gledali samo su mi zamenili , i to je to . Mada iskreno deluju mi kao izvikana firma ...
 
pa ti budi pametan pa nekako pokusaj da sjebes i ostala 4 pa da ti zamene monitor.Sledeci put ne znam gde zivis i da li u tvojem gradu postoji "Gigatron Shop" ljubaznije i strucnije osoblje tesko ces naci.Kada se meni desio problem mrtvaka(pixela) zamenili su iz momenta da li now i zbog cekanja sam dobio majcu i postao clan gigatron kluba(sta god to znacilo)
 
Nema šta da se priča oko monitora i garancije na njih, svi proizvođači na svojim oficijalnim sajtovima imaju kompletne informacije o tome, koliko mrtvih i koliko loših piksela i na kojoj najmanjoj udaljenosti mogu da budu. Brend koji ima garanciju na 1 mrtav pixel je ViewSonic, ali ne i na loše (bad) piksele kojih može da ima 5 - 7 kom., to su oni plavi, zeleni i crveni. Jedini nama dostupni i da su uz to sa 100% garancijom su Philips monitori iz serije 'B' i 'X' - oni ne smeju da imaju ni jedan mrtav ili loš piksel (treba li pričati o njihovoj ceni?).
Što se tiče ComTrade servisa, razmislimo koliko maloprodaja imaju i za koliko brendova su oficijalni servis pa još njihova veleprodaja i komintenti. Tamo dolazi ipak mnogo robe i jednostavno svaki uređaj mora da sačeka svoj red.
 

Back
Top