Da li ćemo, kad i kako povratiti Kosovo i Metohiju?

Dakle... Ja neverujem da hocemo, osim ako ne dodje do Treceg svetskog rata. A iako ga povratimo, shta ce nam, ko ce tu zhiveti (ne rachunam severno Kosovo). Mnogo nam je pametnije da pokushamo izdejstvovati samostalnost Republike Srpske.

ma koji ce nam rcq onoliki siptari?
zar i njihove dugove da placamo ?
dosta je da se otcepi severni deo kosova i da republika srpska bude nezavisna
 
Naravno. Mit Kosova je debilitet. Nacija, narod, država, jezik su promenljive forme. Ono što je bitno jeste da je nacija zdrava, jaka, napredna u svakom pogledu. Hiljade puta su kroz istorije menjane granice. Na primer jednom Luxemburgu ne smeta da bude jedna od najbogatijih nacija Evrope iako ima parčence teritorije.

Kosovo nam ne treba. Republikaa Srpska je tekovina svih sranja koje smo preživeli i čeka nas. Onog momenta kada sile u nama nađu interes a to će se neminovno dogoditi, Srbija će biti veća nego ikada, etnički najčistija do sada, objedinjena i jaka. U suštini Srbi su najbolje prošli u građanskom ratu s obzirom da niko nije imao toliko uvećanje teritorije.
 
Naravno. Mit Kosova je debilitet. Nacija, narod, država, jezik su promenljive forme. Ono što je bitno jeste da je nacija zdrava, jaka, napredna u svakom pogledu. Hiljade puta su kroz istorije menjane granice. Na primer jednom Luxemburgu ne smeta da bude jedna od najbogatijih nacija Evrope iako ima parčence teritorije.

Kosovo nam ne treba. Republikaa Srpska je tekovina svih sranja koje smo preživeli i čeka nas. Onog momenta kada sile u nama nađu interes a to će se neminovno dogoditi, Srbija će biti veća nego ikada, etnički najčistija do sada, objedinjena i jaka. U suštini Srbi su najbolje prošli u građanskom ratu s obzirom da niko nije imao toliko uvećanje teritorije.

:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
 
MI povratiti Kosovo nikad vishe necemo...jedino mogu da nam ga vrate...

Ne daj Bože da ga vrate. Pa da kao Makedonci (pardon Bivšejugoslovenskorepubličkimakedonci ) imamo šiptarske ministre. Teritorija je promenljiva. Pa pogledajte čak i vera je promenljiva. Bosanski Bogumili su tokom vladavine Turaka masovno prešli u Islam.

I zašto bi nama trebalo Kosovo koje je većinski muslimansko i šiptarsko?

Svaka kuća treba da je zdrava, da radi i da đubre nosi na deponiju. A ne da trba đubre po sobama. Jer onda dobiju ukućani žuticu i sl.

A čistija pravoslavno srpska država, sa uvećanim teritorijama može biti zdrava. Može biti članica EU. Može imati dobre firme, fudbalske klubove, školstvo itd.
 
Ovo je tema koja se ponavlja vec3,4. put. Ali ,nema veze.

KiM da vratimo u ovakvoj situaciji,nikako. Ako se jednog dana sve na zemlji okrene naglavacke,mozda.

Ali za situaciju na KiM smo mi krivi 95%. najmanje. Suvise gresaka smo cinili kroz istoriju na Kosovu,oko Kosova da bi to proslo nekaznjeno. Bilo bi dobro da generacije koje dolaze makar uce na greskama svojih prethodnika.

A u vezi ambasadora..... Koji smo mi dobar potez napravili od proglasenja nezavisnosti KiM?
Pocev od zaustavljanja vozova,zauzimanja suda,paljenja carinskih punktova,povlacenja ljudi iz KPS,paljenja ambasada,lupanja mekdonaldsa,zakljucno sa onim mitingom koji se sveo na opstu "rasprodaju" u Beogradu.
 
sto je silom oteto, silom ce biti i vraceno, ali treba strpljenja naravno, kako sta ce nam kosmet? pa vi niste normalni

Pa naravno.......koji ce nam racku jos i ta beda na vrat???:???:

Pisao sam opsirno o ovoj temi, i razlozima zasto je dobro za srbiju, dugoricno da se otkaci crne rupe kosova.............mrzi me sve ispocetka:roll:

Inace, ubedjen sam da mozemo da povratimo kosovo......ako stavimo dva prsta u usta:rotf:
 
Pa naravno.......koji ce nam racku jos i ta beda na vrat???:???:

Pisao sam opsirno o ovoj temi, i razlozima zasto je dobro za srbiju, dugoricno da se otkaci crne rupe kosova.............mrzi me sve ispocetka:roll:

Inace, ubedjen sam da mozemo da povratimo kosovo......ako stavimo dva prsta u usta:rotf:

a sta je hrvatima trebala krajina puna srba? sta ce gruzinima osetija i abhazija puna rusa? sta ce bosnjacima RS puna srba? sta ce rumunima transilvanija puna madjara? svima njima to treba, i svi su oni ludi zbog toga pretpostavljam? samo nama ne treba nasa teritorija. pa dobra je to fora..
 
Pa naravno.......koji ce nam racku jos i ta beda na vrat???:???:

Pisao sam opsirno o ovoj temi, i razlozima zasto je dobro za srbiju, dugoricno da se otkaci crne rupe kosova.............mrzi me sve ispocetka:roll:

Inace, ubedjen sam da mozemo da povratimo kosovo......ako stavimo dva prsta u usta:rotf:

Da si Srbin ne bi tako nešto ni pomislio a ne reko!
 
srbija do grcke:
a sta je hrvatima trebala krajina puna srba? sta ce gruzinima osetija i abhazija puna rusa? sta ce bosnjacima RS puna srba? sta ce rumunima transilvanija puna madjara? svima njima to treba, i svi su oni ludi zbog toga pretpostavljam? samo nama ne treba nasa teritorija. pa dobra je to fora..

U pravu si za ovo, ali:
Godisnji prirodni prirastaj na Kosovu je oko 20-25%, sto je sami svetski vrh. U centralnoj Srbiji vlada neki prirastaj od 2% dok je u Vojvodini bela kuga. Pa ti vidi kakvo bi stanje bilo za jedno 50 godina ako ostane Kosovo u Srbiji.
 

Back
Top