sa kim imamo posla na forumu?

koliko decenija imate


  • Ukupno glasova
    130
  • Anketa je zatvorena .
Sad ce neko pogresno da me shvati, ali... (to je njegovo pravo).
Medju ovom decom rodjenom negde oko 92-95, ima zavidan broj nacionalista. Hocu da kazem, zavidniji broj nacionalista nego, recimo, "zutih".

To je tacno. Mislim da su '90. i '91 jedina godista od devedesetih u kome preovladjuje opcija DS/LDP. Ali isto tako moram da kazem da sam upoznao mnogo dece '92. koja su pro-SRS, samo zato sto ne znaju za drugo, jer im roditelji tako glasaju i pune glavu raznim sranjima, a kada ih pitas zasto tako misle, ne znaju da ti odgovore. Kada sa njima popricas o tome 10-15 minuta, pokaze se da u stvari imaju potpuno drugaciji pogled na svet.
 
Da, da, to je odlično. Uvek mi je zanimljivo kad ta dečica posete forum u nameri da nam objasne kako je bilo dobro ili loše devedesetih. :D:D


Secam se da mi je cale za dvadeset godina rada dobio neki bonus, i odluchi on lepo da me chasti dvema kesicama shtapica. I odvede mene klinca u Pekabetu, uzme dve kesice, stavi na kasu, kad - corak. Nema dovoljno para za dve. Hiperinflacija.
Na kraju mi je kupio samo jednu, a platio ju je milionima.

E u tom stilu je meni proshlo celo detinjstvo, shto se materijalnog dela, tiche. Tako da smatram da imam puno pravo da pricham kako je bilo devedesetih, jer ih se sasvim solidno secam, i to uopshte ne po dobru.
 
Secam se da mi je cale za dvadeset godina rada dobio neki bonus, i odluchi on lepo da me chasti dvema kesicama shtapica. I odvede mene klinca u Pekabetu, uzme dve kesice, stavi na kasu, kad - corak. Nema dovoljno para za dve. Hiperinflacija.
Na kraju mi je kupio samo jednu, a platio ju je milionima.

E u tom stilu je meni proshlo celo detinjstvo, shto se materijalnog dela, tiche. Tako da smatram da imam puno pravo da pricham kako je bilo devedesetih, jer ih se sasvim solidno secam, i to uopshte ne po dobru.

A gde si se, od svih, baš ti prepoznao?:D
 
Secam se da mi je cale za dvadeset godina rada dobio neki bonus, i odluchi on lepo da me chasti dvema kesicama shtapica. I odvede mene klinca u Pekabetu, uzme dve kesice, stavi na kasu, kad - corak. Nema dovoljno para za dve. Hiperinflacija.
Na kraju mi je kupio samo jednu, a platio ju je milionima.

E u tom stilu je meni proshlo celo detinjstvo, shto se materijalnog dela, tiche. Tako da smatram da imam puno pravo da pricham kako je bilo devedesetih, jer ih se sasvim solidno secam, i to uopshte ne po dobru.


Хиперинфлација је почела септембра 2003. и трајала до 24. јануара 2004. То ти је неких 4-5 месеци, а не
деведесете..
.;)

Морам још нешто да ти кажем, али немој погрешно да ме схватиш, твој тата се није баш најбоље сналазио у
тој ситуацији, јер знам била сам овде и нисам имала "девизних резеви", али сам и ја и сви око мене, све
куповали на чекове...
И уопште сви по радњама су исписивали чекове, а новац, динаре кад добијемо плате одмах смо пребацивали
у девизе, тако да кад чекови доспеју на наплату, они мање вреде од тих девиза... ;)
 
Pa cek Azathoth, koje si ti godiste?
I ja sam bila dete devedesetih, ali sam imala vise od 10 godina (a kasnije sam bila tinejdzerka). Naravno da se secam kako je bilo.

Ipak, ako si rodjen 1993 ili tako nesto... tesko da se secas.

Ali nisu devedesete fora, vec ono ranije. Oni koji nisu rodjeni u SFRJ, ili su rodjeni ali je se ne secaju, nemaju prava da je pljuju, kad ne znaju kako je bilo. Onaj ko je matoriji, nek' pljuje koliko hoce i SFRJ, i sta zeli, ako je sam ziveo u to vreme.

Pazi, meni se ideja hipi pokreta cini privlacnom... Ali kako ja mogu da znam kako je bilo tada? Moguce je da gresim i da je bilo njesra.
 

Back
Top