Imam problem... :(

Meseceva_Ratnica

Zainteresovan član
Poruka
175
Vidite,moj dechko je iz Loznice,a ja iz Beograda. Preko shkolske godine je u Bgdu i tad se vidjamo,ali preko raspusta je kod kutje. Letnji raspust je i meni i njemu horor.
plan za letnji raspust je bio da ja dolazim kod njega na par dana i da on dolazi na par dana u bgd.
Mene je mama odmah pustila,ali je problem tata. On me je pustio samo jednom i bila sam tamo do pre nedelju dana. Ali recite mi,shta je nedelju dana u 2 i po meseca?? To je tako malo...
Tamo sam chak imala i svoju sobu,i ljudi su fini,i ja sam s njim vetj 10 meseci a ne 2,3...

Saznala sam da je razlog protivljenja mog tate da idem tamo njegov strah da se ja ne udam prerano! O_O Kao,ako se zblizim mnogo sa njegovom porodicom...Ako me iko dobro poznaje,onda je to on. I on vrlo dobro zna da ja dok ne zavrshim faks i sve shto ide posle njega,nemam u planu nikakav brak ili decu. Mislim,nije sve u tome,ima toliko stvari koje zivot pruza i koje se mogu isprobati u mladosti,i uoshte mozes samo uzivati u tome shto si mlad i donekle bezbrizan. Ja uvek kazem: SVE U SVOJE VREME.

E sad,shta je problem. Ja sam tamo opet pozvana u avgustu. I Ivan mi tako nedostaje... Grozno se osetjam,i veoma chesto sam na ivici suza,a ponekad i padnem preko te ivice. :p

Mama me pushta,pozvana sam,nisam se nametnula sama,sve je super,samo je moj tjale i ta njegova apsurdna ideja o preranoj udaji prepreka.

Tjaletu sam chak,da se ne bi posvadjala sa njim shto se vrlo chesto deshava sa kim god da raspravljam o nechemu,napisala pismo u kom sam mu sve objasnila i molila ga da popusti jer se grozno osetjam,a i podsetila ga na to kad se on tako osetjao (imao je prilika za to,ali to sad nije bitno,vazno je da zna kako mi je)...

Doshao je kutji pre pola sata i rekao mi da je prochitao to shto sam mu napisala i da ne zeli sad da razgovara samnom. Rekla sam "dobro" a mislila: Ako ne sad,onda kad??

Recite mi,kako da ga urazumim i da mu objasnim da u tome nema nicheg loshe?? SHta vishe da mu kazem?:sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:
 
jesi li pokusala da predlozis mami da zajedno porazgovarate sa njim?

stvarno je glupo kada neko ocekuje od svake veze uletanje u udaju, kao da smo u (ne-znam-kom-kad-i-sada-tog-ima) vijeku
i glupo mi je da mu kazes unaprijed da neces sa njim, jer nikad ne znas sto ce biti kroz koliko godina pa bi na kraju bilo da si lagala

mozda kada bi tati rekla da ces,
ako ti ikada misli krenu tim pravcem, popricati prvo sa njim, da se umiri donekle
mozda se samo boji da te "izgubi" pa umjesto da ucvrsti vas odnos, ugrozava ga

ps: nemam iskustva na ovom ili slicnom polju
 
Razgovarala je moja mama sa njim vetj,chak i mama mog dechka.
Ali jedino shto on govori je: To je moj stav,to je moj stav i bla bla...
Uopshte ne objashnjava zashto je protiv toga!
A ja sam rekla sebi,i chvrsto odluchila,dok ne zavrshim shkole,da mogu da nadjem posao i da budem samostalna,ne zelim udaju. I to je 100% i netju menjati mishljenje.
 
Ako je tvoj tata tako odlucio i tvrdoglav je u svojim stavovima nema sanse da ga odobrovoljis.Sta da se radi.Kupi kamericu pa se gledajte i pricajte.Ako ga budes non stop gnjavila mogao bi da se naljuti i ko zna jos sta.To ti je moj savet jer u tvom tati vidim nekadasnjeg mog i znam sta ti pricam
pozdravcic i sve najbolje:bye:
 
Razgovarala je moja mama sa njim vetj,chak i mama mog dechka.
Ali jedino shto on govori je: To je moj stav,to je moj stav i bla bla...
Uopshte ne objashnjava zashto je protiv toga!
A ja sam rekla sebi,i chvrsto odluchila,dok ne zavrshim shkole,da mogu da nadjem posao i da budem samostalna,ne zelim udaju. I to je 100% i netju menjati mishljenje.

ni ja necu mjenjati misljenje :mrgreen:
izbjegavanje argumantovanja stava je cesta pojava tamo gdje nije u pitanju stav vec obicna fiks ideja

hm, nego.... moj prvi izlazak poslije ponoci (do pola dva) u zivotu je bio u sedamnaestoj godini
kao sto si sama rekla - sve u svoje vrijeme
me mislim na to da se tjesis da ima gorih slucajeva po pitanju slobode od tvog, vec da shvatis da si vec dobila podosta
a decki dolaze i prolaze

ps: ovim te ne odgovaram od daljnjeg nagovaranja tate i jos vaznije, cackanja sto je to sto stoji iza njegovog "stava"
 
Uf... pojedini ocevi su teski...jako teski....ali najbolje ti je da sama razgovaras sa njim i da ni na koji nacin ne pocinjes svadju ili da je nastavljas....oceve je lako ubediti u ono sto zelis ako imas dar ubedjivanja, malo trep trep, pa zagrljaj...naravno sve to nakon ozbiljno razgovora...:lol:

I meni je tata pravio probleme kad sam najavila vezu na daljinu...i sad mi ponekad pravi...ali sve se moze kad se hoce....
 
Razgovarala je moja mama sa njim vetj,chak i mama mog dechka.
Ali jedino shto on govori je: To je moj stav,to je moj stav i bla bla...
Uopshte ne objashnjava zashto je protiv toga!
A ja sam rekla sebi,i chvrsto odluchila,dok ne zavrshim shkole,da mogu da nadjem posao i da budem samostalna,ne zelim udaju. I to je 100% i netju menjati mishljenje.

Pozovi ga da zajedno sa mamom i tobom ode na dan-dva do tih ljudi.
Videces, ako bude video da su ti ljudi OK, pa jos ako sa njegovim oce pronadje neko zajednicko interesovanje (fudbal, pecanje, automobili etc) dozvolice ti, pa ce jos otici kuci pevajuci.

On bi rado da promeni misljenje koliko ja vidim, ali on je izgleda neki tradicionalista a u sklopu toga stoji i da ne menja svoje misljenje ma kako ono apsurdno bilo.
Posle tvog pisma, mislim da je ukapriao, ali ne moze on tek tako da promeni plocu, ispao bi neki....mekusac, slabic bez stava....whatever.

Kazem ti, kratka poseta, par pica sa njegovim ocem i sve ce leci na svoje ;)
 
Uf... pojedini ocevi su teski...jako teski....ali najbolje ti je da sama razgovaras sa njim i da ni na koji nacin ne pocinjes svadju ili da je nastavljas....oceve je lako ubediti u ono sto zelis ako imas dar ubedjivanja, malo trep trep, pa zagrljaj...naravno sve to nakon ozbiljno razgovora...:lol:

I meni je tata pravio probleme kad sam najavila vezu na daljinu...i sad mi ponekad pravi...ali sve se moze kad se hoce....

Joj,nema pite,znash kakvo sam mu pisamce napisala,ono,malo ej chak i patetichno,ali ***. On je tvrdoglav ko mazga...
Ali ono,rekao mi je "Ne mogu sad da razgovaram sa tobom o tome",na to gledam ovako -
"RAZMISLITJU" ,shto znachi da odg nije "Ne" a ni "Da",shto znachi da se premishlja i da je moje pismo uticalo na njega... Mislim,da nije,odg bi bio ko iz topa,opet NE.
 
Joj,nema pite,znash kakvo sam mu pisamce napisala,ono,malo ej chak i patetichno,ali ***. On je tvrdoglav ko mazga...
Ali ono,rekao mi je "Ne mogu sad da razgovaram sa tobom o tome",na to gledam ovako -
"RAZMISLITJU" ,shto znachi da odg nije "Ne" a ni "Da",shto znachi da se premishlja i da je moje pismo uticalo na njega... Mislim,da nije,odg bi bio ko iz topa,opet NE.

Upravo tako. Napisah ti vec zasto
 
Mislim da tvoj otac nije protiv onoga sto govori, vec protiv nekih drugih stvari da tako kazem. Ono sto on zove "udaja" je mozda drugo ime za trudnocu, prerani odlazak od kuce, opasnost kojoj se izlazes, da te neko ne napadne u autobusu ili cime vec ides kod decka i sl. (devojko, on je tvoj otac!- ne ocekuj da uzima tvoje odrastanje i seksualni zivot zdravo za gotovo i da te podrzava u tome).

Jeste blam, ali mozda bi trebalo da porazgovaras sa njim o tome cega se on ZAISTA plasi. Ako ne mozes, nagovori majku da ona prica sa njim, da vidite u cemu je stvarno problem.
 
To sa posetom nije losa ideja....ali ako ne mislite ozbiljno a cele ti je -zategnut- koliko kazes da jeste....to bi moglo kasnije da ti donese vise stete nego koristi.....

Tu ne pomazu pisma, vec razgovori u cetiri oka...i to ne samo jednom...vec privikavanje i ubedjivanje svaki put po malo...

Ako ti je cale zaista odreagovao kao sto si i napisala...on ti je -dobrica- ...moj bi pismo pocepao i bacio u smece....:lol:

P.s. sa caletom mi je odnos skoro pa ortacki....
 
Pa idemo sad u nedelju u Sokograd par dana i svratitjemo do njegovih u Loznicu. Imatje tad prilike da se isprichaju i bolje upoznaju.

A da...Definitivno mi je tjale konzervativan i staromodan nevidjeno... I to me nervira,al shtash...

On,recimo,ne razume moju kevu,tj. njeno ponashanje i izgled sad,jer ona ima 45 godina,a ponasha se i oblachi kao da ima 35,shto je stvarno cool i obozavam to kod moje mame i lepo joj stoji jer i izgleda mladoliko,ali on to ne kapira. Da se on pita,njemu bi "primerno" za njene godine bilo da se oblachi ko neka babica,a ona to ofc netje.

Haha,pa nije ni chudo shto su pred razvodom. Totalno su razlichiti. Mene je keva odmah pustila da idem kod dechka i zajedno samnom "obradjuje" tjaleta da popusti.
Stvarno je carica. xD
 
Mislim da tvoj otac nije protiv onoga sto govori, vec protiv nekih drugih stvari da tako kazem. Ono sto on zove "udaja" je mozda drugo ime za trudnocu, prerani odlazak od kuce, opasnost kojoj se izlazes, da te neko ne napadne u autobusu ili cime vec ides kod decka i sl. (devojko, on je tvoj otac!- ne ocekuj da uzima tvoje odrastanje i seksualni zivot zdravo za gotovo i da te podrzava u tome).

Jeste blam, ali mozda bi trebalo da porazgovaras sa njim o tome cega se on ZAISTA plasi. Ako ne mozes, nagovori majku da ona prica sa njim, da vidite u cemu je stvarno problem.

Pitala sam ga za to,da li me ne pushta jer misli da tju da spavam sa dechkom. Rekao je da nije to razlog uopshte,jer ja to mogu da uradim i kad i gde hotju. I pls,ne spominji mi trudnotju,ja vazim za jednu veoma odgovornu osobu koja ne radi u zivotu nishta brzopleto. :p Umem da se kontrolishem veoma dobro.
 
Ipak je majcinski pogled na neke stvari drugaciji.

Naravno da jeste. Ali ja mislim da je kod mog tjaleta i to shto ne moze da prihvati da nisam vishe mala devojchica (ako uzmemo u obzir da sam kao mala bila samo tatina mezimica).
A i on je 4 godine bio u Italiji na nekom institutu i nekako je propustio moje odrastanje(to mi je rekla mama). Ostavio me je kao dete,zatekao me kao devojku.
 
Pa idemo sad u nedelju u Sokograd par dana i svratitjemo do njegovih u Loznicu. Imatje tad prilike da se isprichaju i bolje upoznaju.

A da...Definitivno mi je tjale konzervativan i staromodan nevidjeno... I to me nervira,al shtash...

On,recimo,ne razume moju kevu,tj. njeno ponashanje i izgled sad,jer ona ima 45 godina,a ponasha se i oblachi kao da ima 35,shto je stvarno cool i obozavam to kod moje mame i lepo joj stoji jer i izgleda mladoliko,ali on to ne kapira. Da se on pita,njemu bi "primerno" za njene godine bilo da se oblachi ko neka babica,a ona to ofc netje.

Haha,pa nije ni chudo shto su pred razvodom. Totalno su razlichiti. Mene je keva odmah pustila da idem kod dechka i zajedno samnom "obradjuje" tjaleta da popusti.
Stvarno je carica. xD


:think: a da upoznas ti mene sa tvojom mamom, pa da mi detaljno prodiskutujemo kako resiti ovaj tvoj problem

:mrgreen:
 
Naravno da jeste. Ali ja mislim da je kod mog tjaleta i to shto ne moze da prihvati da nisam vishe mala devojchica (ako uzmemo u obzir da sam kao mala bila samo tatina mezimica).
A i on je 4 godine bio u Italiji na nekom institutu i nekako je propustio moje odrastanje(to mi je rekla mama). Ostavio me je kao dete,zatekao me kao devojku.

Ne znam sta da ti kazem, cini mi se da vecina oceva ima taj "problem", sve i da su bili uz kcerke dok su odrastale. Ja sam ostala bez oca kao dete, tako da ne znam kakav bi on bio u mojim tinejdzerskim godinama. U svakom slucaju, bolje je da imas tatu, sve i da je malo konzervativan.
 
Ne znam sta da ti kazem, cini mi se da vecina oceva ima taj "problem", sve i da su bili uz kcerke dok su odrastale. Ja sam ostala bez oca kao dete, tako da ne znam kakav bi on bio u mojim tinejdzerskim godinama. U svakom slucaju, bolje je da imas tatu, sve i da je malo konzervativan.

Joj... :( Ajm sori.
Pa jeste,moj tjale me ponekad podsetja na Nikolu iz Mi nismo andjeli,samo shto je tamo ismejano i preterano.
 
Pa lako je da se smejes kad nisi ti u pitanju :)
U svakom slucaju, mislim da tvoj otac zapravo ne ume da definise cega se boji. Najpre mislim da bi zeleo da te drzi detetom jos neko vreme. Ne znam koliko imas godina, mozda zaista nisi zrela za neke stvari (nemoj da se ljutis, samo pokusavam da sagledam situaciju iz svih uglova), ali na silu i zabrane se nista ne moze.

Znam drugaricu kojoj otac nije jednom prikom dao da ide na izlet sa momkom, jer je, kao, vrucina i daleko. Ona mu je odgovorila: "Tata, to cega se ti bojis ja mogu da uradim iako ne idemo na izlet". Sad, koliko je ovaj nacin komunikaicje preporucljiv, nisma bas sigurna. Ali stvar je u tome sto mnogi ocevi i ne znaju cega se plase.

PS-A mozda je stvar jednostavnija. Mozda tvoj otac jednostavno proverava svoj autoritet, jer dugo vremena nista bili zajedno. Pa hoce da se oseti da je i dalje tvoj roditelj koji ucestvuje u tvom vaspitanju.
 
joj ja mislim da si ti srecnica...godinu dana sam sa deckom a sad kad sam na raspustu ne vidjam ga ni po dve nedelje (isti problem kao tvoj) a ne smem mojima da kazem da imam decka a kamoli da cu prespavati kod njega, nego sve moram da kombinujem... mukica... :sad2:
 

Back
Top