Nozevi uopste

Pozdrav svim BLADE-ovcima :worth:
Dodjoh pre deset minuta, i samo da mahnem :)
Znam da Knife ocekuje krusku da zavrsi Trapera :)
Btw, danas sam postavio licni rekord!!!!
Pet puta me "vatao" radar, i posteno sam napunio drzavnu kasu Crne Gore i Srbije :dash::dash:

Knife
pogleaj mail

Sumar
futrole su ooooooooodlicne !!!!
BRAVO :klap::klap::klap:

ostres,
dobro dosao :super:
ja licno nisam Taj noz imao u rukama.
Savet je dobar samo kad ga neko trazi, ali ja se eto pravim pametan, i bas bih voleo da te nateram da probas da sve svoje "kamperske" ciljeve ostvaris sa bilo kojim Scandi secivom.
Ja licno ne volim "military look", multytools,... testere koje ne sluze nicemu, kao ni dimenzije ove Pume
Takodje me buni na sta se misli pod onim "kamperskim" zahtevima?!
Za boravak u prirodi ja uvek nosim preklopnu testeru, sekiru, vrlo cesto kukri, i makar 2 noza. Ako bih morao da biram samo jedno secivo, Aurora ili bilo koje scandi secivo, ne preko 10cm
Sad ces tek da cujes sta Outdoor frajeri misle o "nozu za kampovanje" :per::per::per:
Stavovi se poprilicno razlikuju, ali smem da se kladim u moj cuveni gulas, i u flasu Danetove loze, da ce svi ovdasnji mangupi pre uzeti Moru od 15 evrica, nego Pumu od 60 !!!

Laku noc svima :)
 
Poslednja izmena:
MOOORA bato,moja je2000 al se rabi 3 god non-stop i ne mrda,za sad omiljena!!!

Kodzo hvala za adresu,obavezno,dogovoreno!!!!

Coffelnn hvala!!!!


14012009148-1.jpg
 
Pozdrav ostres.
Noz deluje solidno i kvalitetno ali obzirom da nisam imao prilike da ga koristim ne mogu da garantujem. Meni licno se kod tog noza ne svidja ni jedna jedina stvar. Crna farba prvo upada u oci, ruzna je u startu a kad pocne da se ljusti bice jos ruznija a sluzi da smanji troskove finisa. Dizajn drske nije naj srecniji. Odbojnik na nozu samo smeta kao i testera. Sad zasto testera. Zato sto je to dosta veliki noz i cesto ces za neke precizne stvari biti prinudjen da naslonis prst na ledja seciva ,..e sada tu imas testeru koja ne deluje kao da moze nesto da presece(mada ima i gorih) a i na batoning mozes da zaboravis. Po mom misljenju jedan spretan noz i sekira su idealna kombinacija jos preklopna testera i"Bog da te vidi". Ako trazis noz koji ce da ti zameni i noz i sekiru izgubio si oboje.

Kad momci rekose Mora evo jednog noza koji sam ja koristio kao jedini jako dugo. prvo je izgledao ovako.
bahco01-1.jpg


A posle toga ovako
bahcorh1-1.jpg


A sada je konveksiran i dobio je trecu po redu futrolu. Moj omiljeni noz. Izuzetno lafan i spretan a iznenadili biste se kako nacepka ljuscice za potpalu. A za meso mu nema ravna.

Naravno to su moji licni stavovi a ti sam naj bolje znas kakav ti noz treba.

Gorane pozdrav. Pa druze ti kao da si se trudio da skupis sto vise kazni. Ovo mi je prvi put da cujem da je neko dobio pet za redom.
 
Gorane jeste da sam ja nestrpljiv al nisi mora baš toliko da žuriš, pet komada pa to je stvarno rekord

Što se tiče noža ona puma mi deluje jako paljevinski ni ozbiljna vojska to ne koristi. Mislim da je taj nož predugačak za kampovanje. Ja sam ljubitelj Bowie noževa ali sam uvideo njihovu manu nezgodni su za nošenje glomazni i teški, bar na oko mislim da ovaj nož i nema težinu da zameni sekirče a ta testera ne može ništa da pretesteriše ona na ovakvoj vrsti noža služi da se njome protivniku nanesu što teže povrede a ne da seče drvo, samo će da ti glavi i smeta pri radu. Ako hoćeš militari varijantu velikog noža uzmi A1 Fallkniven, manja varijanta ti je F1 iste firme koji je jako lep. Mada mislim da ćeš vremenom da se predomisliš i da tražiš manji nož kao i ja. Uzeo sam skoro EnZo Trapera i oduševljen sam jako je zgodan i spretan u ruci nešto je kraći od 10 cm i mogu bez problema da nosim svugde i da sa njim završim na terenu puno toga. Pošteno i ja volim da imam teži i veći nož kraj sebe kada idem na duže u šumu umesto sekire, ali to košta puno pa je sekira uvek dobra zamena a inače je ipak ona namenjena cepanju drveta. Ova puma mi deluje kao igračka. pogledaj ove adrese:

http://www.zknives.com/knives/index.shtml

https://www.brisa.fi

http://www.fallkniven.com/next-index.htm

https://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=bushcraft+knife&aq=0&oq=bushcraft
 
Poslednja izmena:
Mani se pume covece......licno mrazim "military look". Lauri 95, Bahco koje je Kodzo prikazao su ti odlican izbor za kampovanje ili bilo ko nordisko secivo (provereno)...dodaj tu sekiricu i preklopnu testeru i nemas se za sta brinuti. Ne treba ti nista duze od 100 mm veruj ;) .
 
Ispravite me ako gresim ali ja mislim da je izmedju te testere i laplandera razlika samo u boji. I odavno se kanim da kupim jednu ali ovdasnji distributer smatra da je provizija od 150% sasvim normalna stvar a mislim da ni felco nije nista gora.
 
Auuu, ladno sam prevideo da je dimenzija u incima. Naravno da mi ne treba toliki noz. Pretpostavljam da ste i za testeru na nozu u pravu, da tu nema stvarne upotrebljivosti.
Stvar je u tome da sada zbog obaveza sve redje i dobijem priliku da idem u prirodu tako da sam mislio da mi jednostavno noz zameni noz i sekiru sto je svakako nemoguce kao za cescu primenu.
Nista, razmotricu vase predloge.
 
BAHCO
Gde moze da se nadje???? Koliko?
Doneso sam iz Slovenije 3 More, i poklonio ortacima.
Zelim BAHCO za sebe !!!

TESTERA
mislim da u svim hardware prodavnicama ima crveno-crna KEIL preklopna testera.
Od marta prosle godine do sada, isekao sam pola Amozona, i jos uvek radi ko blesava :) ..... 800 rsd

VODENI BAJC
aman, drugari........ ima li neko ideju gde da nadjem "onaj stari, stolarski, vodeni bajc" ?????
Trazio u CG, ali tek tamo nemaju pojma :(
 
Poslednja izmena:
Koliko sečivo ulazi u dršku kod tog bahco-a i koje su mu dimenzije.

Kod nas u Merkatoru sam video nešto od preklopnih testera ali nisam obratio pažnju na proizvođača.

Za outdoor nož nije bitno kako izgleda već da je oštar i prktičan i da izdrži tvoje zahteve i ne treba ti veliki nož već da znaš da ga koristiš veruj mi.
 
Nisam jods uvek nista radio a i tesko da cu uskoro.

Sto se kovanja tice tu se Sasha sigurno razume mnogo bolje nego ja. Koliko sam ja shvatio u damascus moze sta ti padne pod ruku ali naj bolje bi bilo da celici od kojih se pravi budu sa priblizno istom kolicinom ugljenika.
 

Back
Top