Nozevi uopste

Lepo sečivo Hogare

Nisam ti ni ja bolji počeo sam da se igram sa jednim famipinim sečivom hteo da se učim na njemu da ga ugradim u drvo itd. Pa sad stoji kod prijatelja u radionici i nikako da ga ugradim

Gorane kad mogu da dobijem komad kruške?

Hoću EnZoa da odradim lepo
 
Poslednja izmena:
....

Kazes lako se ostri, a? He, he ... a bilo je povuci, potegni..:per:
.....
.

Sta "povuci - potegni" ??????
Bio sam OCAJAN !!!!!
Da nije bilo strpljivog Hogara, blagog Daneta, i podrske Vladine, ....mogao sam da sednem i placem!!!
A kako sam mislio da mnogo znam z:dm3:

A sto se bukve tice:
tzv "parena bukva" je tako tvrdo i zahvalno drvo za bezbroj stvari.
Zar nije i Senad pisao o hlebu koji pravi sa bukvinim pepelom ?!
Ja sam bas od bukve napravio drzalju za najnovije sekirce.... i u prirodi izlgleda crvenkasto, da je jedan ortak pitao da nije Hikori :)

A voleo bih da Hogar i Kodza testiraju moje nozeve, jer znam da mislie slicno kao i ja.

Knife,

navijam da uzmes od mene Vladinu krusku, jer ce ti celi projekat biti drazi.
Kao da ces imati potpis ortaka sa OM foruma :)
Poslao sam ti mail

Silazim sa planine pocetkom nedelje, pa se pisemo :)
Evo mog pitanja:
vodeni bajc - zna li neko gde moze da se nadje?
 
Sasha interesantna zamisao. I ja sam imao ideju da uradim tako nesto od jednog Helle seciva ali sam odustao od ideje posto u tom trenutku nisam imao na raspolaganju preciznu masineriju da uradim mehanizam.

Gorane ja sam kao i uvek raspolozen da pomognem ali nemam ja bas neko bogato iskustvo da bih mogao da dam neki precizan stav i neko adekvatno poredjenje. Za mene se to svodi odprilike na "ili zadovoljava ili ne zadovoljava".

Sto se kruskovog drveta ja sam istrugao nekoliko gredica ali neke su isprskale tokom susenja pa sam tako ono sto je ostalo podelio sa Goranom. I kao sto on rece i ja navijam za krusku posto je jako dobro drvo. Tvrdo i lepo za obradu a ovaj komad je od raklje pa ima i bogatu teksturu. Inace moj cukun deda je pravio razboje za tkanje i od kruskovog drveta je za njih pravio dro koji se zove cunak. to je jako tanak deo kojim se provlace niti a kruska odgovara zato sto je tvrda, elasticna i moze lepo da se izgladi toliko da dobije sjsjnu povrsinu i nema ljuscica koje bi zakacinjale za tkaninu.
 
Drugari prihvatam savet biću strpljiv a i ponedeljak nije daleko uzgred treba da nađem i laneno ulje i šrafove a posle i kožu za futrolu ovih dana sam bio lenj da to uradim.

Sve nešto odlažem i čekam da počnem od drveta

Gorane jedva čekam tu krušu :klap:
 
drugari zna li neko gde mogu da kupim ovakav noz?

5_11231.jpg


ili

8_71187.jpg
 
Mislim da sam ovaj gornji (Kershaw Black Blur) video na poslednjem LORIST-u i to na Snajperovom standu.

Ja sam "jurio" ENER-G II ali sam odustao od kupovine kad sam video da mu je cena bezobrazno veca od one na zapadu. Nasao sam ga za nekih 50-tak USD (sto je manje od 40 EURA) a Snajper ga je prodavao za nesto preko 80 EURA. Postoje troskovi transporta i carine a moraju i trgovci nesto da ucare ali ja se uvek setim da sam Fallkniven S1 platio nekih 10-tak EURA vise od MSRP sto me "prizove k' pameti" jako brzo.

Gorane, vodeni bajc nisam nasao ni u jednoj od farbara u delu grada gde ja zivim.
 
Koliko ja znam Snajper prodaje Kershaw nozeve ali sta konkretno imaju ne znam. Meni je za oko zapao Junkyard Dog ali sam nedavno kupio Spyderco Endura4 pa sad nisam bas pri parama. Inace Junkyard Dog deluje kao odlican noz. A sto se kupovine tice za ovakve stvari naj bolja opcija je rodjak iz amerikez:lol: ili uvoz. Jeste da ni tako nece da bude jeftino ali opet se ustedi dvadesetak posto.
 
Poslednja izmena:
Serapcica koje mozes da koristis za fiksiranje drske imas vise vrsta ali jos uvek nisam naisao ni na jedne. Jedina mogucnost za koju ja znam je da ti neki strugar ostruze zeljene zavrtnje u potrebnim dimenzijama.
Najpoznatije varijacije:
categoryrivets.jpg
 
Ja sam uz noz narucio i srafove i mislim da je to naj bolji nacin. Posto ce taj posao kod metalostrugara da te kosta "kao Svetog Petra kajgana", ako neko uopste bude hteo to da radi (zasnovano na mojim iskustvima sa majstorima dok sam pravio jedno malo vece elektricno tociloz:((z:((). Inace ako noz lepo zalepis srafovi nisu neophodni.
 
Nije meni do sigurnosti u pricvrscivanju nego do estetike,a i neznam da li cu lepo izbusiti rupe za nitne,nekako mi se vise cini da bi sa srafovima bilo lakse ali tu stoji cinjenica preciznijeg bisenja stepenaste rupe,a s obzirom na moj prirucni alat to bi bilo malo teze.Da li ste msljenja da bi dobro stajala i klot parog bez iceg?


Sta kazete za moju prvu futrolu,poklonio burazeru!?



Picture71-1.jpg
 
z-ryder dobro došo

Ja sam mislio da će sa šrafovima da bude lakše međutim sad vidim da sam se prevario i to opasno, neznam dali bi mi iz brise poslali samo njih naknadno, inače ne bih lepio nož imao sam ideju da ga samo ušrafim nikad nisam imao mnogo poverenja u lepljenje.

Kad smo kod lepljenja čime da učvrstim firesteel u drvo. :think:
 
Knife samo dvokomponentni bilo koji Bizonov,majka za sve!!! malo samo kripnijom smirglom da se napreve risevi da ima za sta da uhvati i u stegu,nema da mrdne!

futrola je radjena samo mesavinom lanolina i pcelinjeg voska,50\50 i nista drugo,odlicna zastita!!!
Gde vi nabavljate kozu? Ja od starih vojnih oficirskih torbica samo ispada malo crnja kad se impregnira> ovu sam naso na tavanu ,neko staro parce ali ono pravo tek stavljeno,neupotrebljavano.
 
Kolko pare! daj adresu da pazarim kad me put nanese:) na kolko se prodaje?

normalno biljno stavljena?! Probaj ako vec farbas bojom za kozu sa parcetom sundjera,mislim da lepse nanosi boju.Mada mislim da nema potrebe za farbanjem!

Pa iz ranijih slika ne vidim da imas problem sa farbanjem!!! npr.

Kodzo_helle20h-20-1.jpg
 
Prodaje se na komade raznih velicina a naj manji su odprilike dovoljni za desetak futrola i cena im je oko 10e. Za adresu sad nisam sto posto siguran ali sutra javljam precizno.

Ova futrola na slici je jedna od prvih koje sam napravio. Do tad mi je futrole pravio jedan stari majstor. Sa zanatske tacke rad mu je bio odlican ali estetika mu nije bila jaca strana. A i jako je tvrdoglav. Ja dodjem ostavim noz i porucim jednu futrolu a za neki dan zateknem sasvim drugu uz obrazlozenje da je ova bolja. Tako sam poceo da radim sam. Na ovoj futroli ima nekih greskica. Koristio sam sundjer za farbanje ali farba kao da je na nitro bazi polako pocne da ga rastvara. Prodavac mi rece da nabavim prirodni sundjer ali nisam uspeo da ga nadjem. Uskoro treba da mi stignu boje kojima se jakne farbaju pa cemo videti kako ce to da radi. A inace ni ja uglavnom ne farbam futrole.
 
Ja sa kožom radim već dugo, volim da pravim raznorazne stvari od nje. ona futrola sa mojih fotki je inače moj rad, mada sam je radio na brzinu pa su mi šavovi malo ružno ispali. Kožu ne farbam, a nabavljam je u prodavnicama kože ili ako mi naiže neka dobra torbica. Futrola sa mojih fotki je inače od kamilje kože koju sam dobio od jednog prijatelja a doneo je pre mnogo godina iz Libije. Od nje sam sebi inače napravio i kaiš.

Što se tiče otvaranja foruma Dr.Nitro mi je reko da nam neće odobriti zbog malog interesovanja pa ja predlažem da krenemo sa otvaranjem novih tema u forumu lov i ribolov možda i njima tako pomognemo da saznaju nešto novo.
 
Sa postovanjem, ja ne znam sta i gde je on to brojio. Pogledajte druge pod forume pa vidite koliko ima praznih tema. Obzirom da je ovo samo jedan post i da nema mesta da se organizuje bilo kakva ozbiljnija diskusija i da se nalazimo "Bogu iza nogu" pa nas je tesko i naci mislim da nas ima dovoljno i da nas je svakim danom sve vise. Ali dobro sta je tu je mozemo da pocnemo da otvaramo druge teme ali knifemaking i outdoors nece interesovati lovce i ribolovce pa smo mi fakticki upali na tudju teritoriju.
 
Sasvim si u pravu. Nitro nema ništa protiv da zauzmemo deo njihovog prostora pošto je on ovde moderator. Ja se vodim idejom kad ih budemo obasuli našim temama sami će da nam otvore forum uz to trebalo bi kontaktirati sve koje znamo i možemo da pronađemo
 
Pozdrav svima,
Jel moze neko da mi kaze nesto vise o ovom nozu.
http://shop.pumaknives.com/coast-knife-cus100-raptor-tacticalfield-knives-p-273.html
Treba mi radni noz za kampovanje,znaci nesto cime cu stvarno moci da presecem neku granu, naostrim stap i sl. Ovaj mi deluje pristojno a i cena mi odgovara. Takodje nije nesto upadljiv sto mi takodje odgovara (ne treba mi noz za puvanje vec za stvarnu upotrebu) E sad, nije mi bas jasno zbog cega je secivo oblozeno u ovo crno i kako ta obloga podnosi maltretiranje.
 

Back
Top