Pokloni-pomoć, saveti, želje, ideje.......

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
Često ima tema - šta za krštenje, bila je i ona lepa tema šta za NG; šta za svadbe, veridbe, za rođenje..... i uopšte neko ima iskustva, neko ideje, neko nedoumice ili nema pojma :mrgreen:
Može jedna univerzalna tema za pitanja i odgovore o poklonima?

Šta kupiti dečaku od 9 godina? Važan je, znači da bude lep poklon (nije važna cena); ne voli sport, ne voli one tipično muške stvari - aute i sl. Ili nešto za školu (ko ima školarce, čime se oni oduševljavaju), ili neka igračka, onako... korisna, zanimljiva. Prošle godine sam mu kupila mikroskop.. Pre toga neku strava enciklopediju... I akvarijum sa ribicama. Znači tako, naučno nastrojen dečak od 9 godina :think:
 
Mačkice, ja sam u ,,Mamutu" videla 3 knjige - nešto kao enciklopedije - jedna je o dinosaurusima, druga o automobilima a treća o čoveku.
I u sredini sve tri knjige ima neki presek automobila, dinosaurusa i čoveka od plastike - i kako okreneš koju stranu ona ti pokazuje, organe, kosti... sve što ima u sebi jedan automobil, dinosaurus i čovek.

Toliko su realne, a kažem ti to je urađeno od neke plastike pa se sa svakom stranom na providnom delu knjige izdvaja po deo...

Mislim da bi se u tom uzrastu ODUŠEVIO jedan dečak kada bi dobio tako nešto : ))
 
Ne voli sport:lol:svasta..a roditelji kazu ljubi ga majka nije talentovan..vazno iz matematike da ima 5icu..takvoj deci treba kupiti bicikl..reket za tenis..nista drugo dok se ne opameti..posto ga roditelji ocigledno ne vaspitaju pametno:evil:
Jao Džordži, potpuno se slažem sa tobom. Ja sam mu kupila rolere za NG, pa sam se iskilavila dok sam ga učila da ih vozi :roll: A on je sve vreme kukao; sad je učio da vozi bajs, jao sramota moje dete od 2 godine bolje vrti pedale, a on se 'umara':dash:... neću da serem puno, ali neću ni da mu kupujem nešto sa čime ću JA posle morati da se zanimam dok me on mrzi što ne gleda crtaće ispred tv-a
 
Slazem se da decko treba da bude aktivniji, pa ako ne kao sportista koji od toga zivi, makar kao rekreativac, odnosno dijete koje se igra na vazduhu. I ja cu nastojati da mi sin sto vise voli loptu, rolere i bajs, ali to nema veze sa ovom temom. Djecak ocigledno nije sin postavljaca teme i ona ne moze da promijeni njegove sklonosti. Na kraju krajeva, neko treba da bude i naucnik. Zalud sportistima spretnost, kada oni ne bi nikada mogli da izmisle spravu poput bicikla - to su radili naucno naklonjeni ljudi.

Meni je globus super poklon, a ako vec ima taj obicni, moze onaj sa sazvjezdjima. Ja sam imala klasicni geografski i obozavala sam ga.
 
Evo kunem ti se decak od 9 godina ima celulit..ne zna bajs voziti..plivanje nista..iz fizickog imao keca do skoro..nema kondicije za obicnu shetnju..snage za neku osnovnu vezbu..samo gleda tv i igra igrice..kupovali mu monopol i neke drustvene igre..nema sanse da mu nesto drzi paznju pola sata..za sve su krivi roditelji:evil:

Na zalost sve je vise takve dece.Ja sam pre deset godina verovala da smo mi Sloveni posebne konstrukcije i da nikad ne mozemo biti ugojeni i onako ruzno debeli kao oni sa "trulog" zapada a sad...U jednom skolskom odeljenju je najmanje pet-sest decaka i devojcica sa nekom bolesnom debljinom.One "bucmaste" ne pominjem.Zato se i ja slazem da se deci kupuju deciji pokloni bez obzira da li im se radovali sad ili ne.Shvatice dobru nameru kad tad.
 
Često ima tema - šta za krštenje, bila je i ona lepa tema šta za NG; šta za svadbe, veridbe, za rođenje..... i uopšte neko ima iskustva, neko ideje, neko nedoumice ili nema pojma :mrgreen:
Može jedna univerzalna tema za pitanja i odgovore o poklonima?

Šta kupiti dečaku od 9 godina? Važan je, znači da bude lep poklon (nije važna cena); ne voli sport, ne voli one tipično muške stvari - aute i sl. Ili nešto za školu (ko ima školarce, čime se oni oduševljavaju), ili neka igračka, onako... korisna, zanimljiva. Prošle godine sam mu kupila mikroskop.. Pre toga neku strava enciklopediju... I akvarijum sa ribicama. Znači tako, naučno nastrojen dečak od 9 godina :think:

Možda da potražiš "zmajologiju", ili "opasnu knigu za dečake"? Odlične su! Ima ih još iz te serije, taman za taj uzrast, pa ako mu se dopadne, rešila si problem za 2-3 godine. Ja kupila kumčetu "opasnu knjigu za dečake", oduševio se! Nisam ja tako obaveštena o popularnim knjigama za taj uzrast, rekli mi u knjižari. A i baš doooobro izgleda.
 
Imamo jednu devojčicu od 12 godina i ja već dugo pratim da li će se kod nas pojaviti neki početni kurs baleta ili savremenog plesa. Ona voli da igra (godinama je u folkloru) ali bi trebala da zna i nešto drugo osim kola, a balet daje gracioznost i ženstvenost koja ostaje doživotno. To bi bio najlepši poklon.
 
Možda da potražiš "zmajologiju", ili "opasnu knigu za dečake"? Odlične su! Ima ih još iz te serije, taman za taj uzrast, pa ako mu se dopadne, rešila si problem za 2-3 godine. Ja kupila kumčetu "opasnu knjigu za dečake", oduševio se! Nisam ja tako obaveštena o popularnim knjigama za taj uzrast, rekli mi u knjižari. A i baš doooobro izgleda.
kako sam se ja odusevila kada sam prvi put videla "zmajologiju", "egiptologiju" i "carobnjastvo"! vidim da se sad i cetvrta knjiga pojavila "gusarenje"
fenomenalno izgledaju.
 
hm, videla sam juce u toy lendu (offy) jedno pakovanje, ali samo je majstor bob u njemu i neki kamioncic i jos nekoliko kockica.
3288-0000-xx-13-1.jpg


ne secam se cene.:confused: oko 2-3000.
 

Back
Top