Kako prevazici podele medj' Srbima?

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
Ja stvarno ne mogu da verujem, da medju ovim narodom, uvek postoji veliki procenat zadrtih levih ili desnih, donjih ili gornjuh, zelenih ili zutih, malih ili velikih itd...

Da li je moguce da mi u 21. veku, pored svega jos uvek nismo shvatili da nas svi moguci neprijatelji, napujdaju jedne na druge, podele nas, pa vladaju nama i da vekovima popusimo isto sra.nje i to UVEK na nasu stetu.

I evo gledam i ne verujem. Niko ne razmislja svojom glavom, svi zadojeni nekim glupostima. Podele se prave i to ih sami negujemo i nikako da shvatimo, gde je nasa snaga. Samo rasipamo energiju i dokolicarimo, uvek optuzujuci nekog drugog. Trenutno demokrate i nacionalisti su u opticaju, mada ni jedni ni drugi nisu ono za sta se predstavljaju.

'Navika je jedna muka, a odvika dve', rece nas mudri narod. Ali da li postoji nacin da se ikako dozovemo pameti i pocnemo da radimo za majku Srbiju. Da ujedinimo snage. Sta je potrebno za to? Lider, vodja copora, nacionalni plan ili nesto slicno...
 
Ja stvarno ne mogu da verujem, da medju ovim narodom, uvek postoji veliki procenat zadrtih levih ili desnih, donjih ili gornjuh, zelenih ili zutih, malih ili velikih itd...

Da li je moguce da mi u 21. veku, pored svega jos uvek nismo shvatili da nas svi moguci neprijatelji, napujdaju jedne na druge, podele nas, pa vladaju nama i da vekovima popusimo isto sra.nje i to UVEK na nasu stetu.

I evo gledam i ne verujem. Niko ne razmislja svojom glavom, svi zadojeni nekim glupostima. Podele se prave i to ih sami negujemo i nikako da shvatimo, gde je nasa snaga. Samo rasipamo energiju i dokolicarimo, uvek optuzujuci nekog drugog. Trenutno demokrate i nacionalisti su u opticaju, mada ni jedni ni drugi nisu ono za sta se predstavljaju.

'Navika je jedna muka, a odvika dve', rece nas mudri narod. Ali da li postoji nacin da se ikako dozovemo pameti i pocnemo da radimo za majku Srbiju. Da ujedinimo snage. Sta je potrebno za to? Lider, vodja copora, nacionalni plan ili nesto slicno...

Da se ujedine DS DSS i G17. Bio sam presrecan kad se formirala ona proshla vlada, ali zbog Kosova propade.
 
Da se ujedine DS DSS i G17. Bio sam presrecan kad se formirala ona proshla vlada, ali zbog Kosova propade.

Nemoguce. Nazalost DSS je pokazao svoje pravo lice odavno. Nazalost, verovali smo im, a oni su se pokazali kao najlosije za Srbiju. Najvise stete su napravili. G17+ ne bi smeli da se bave politikom, vec samo onim za sta su strucni. Svi se bora za vlast, a jedino kod DS-a vidim da radi u korist Srbije :(
 
Nemoguce. Nazalost DSS je pokazao svoje pravo lice odavno. Nazalost, verovali smo im, a oni su se pokazali kao najlosije za Srbiju. Najvise stete su napravili. G17+ ne bi smeli da se bave politikom, vec samo onim za sta su strucni. Svi se bora za vlast, a jedino kod DS-a vidim da radi u korist Srbije :(

Potreban nam je i neki jak lider koji bi okupio glasche pomenute tri stranke.
Dobro bi bilo kad bi i kod nas kao u Rusiji ekstremne stranke imale malu podrshku.
 
Jednostavno, obrazovanjem.
Nije toliki problem u samim idejama, već u artikulaciji istih.
Normalno, iz svega ovoga proizilazi milion drugih stvari... sve zbog jedne male stvari, kod nas popularno zvane Šabanizam. :mrgreen:

Slazem se. Sabanizam potuci obrazovanjem :ok:

Ali kako? Mislis li da postoji lider koga bi pratili i jedni i drugi? Oko koje ideje bi mogao okupiti obe stvari? Ocuvanje Srbije? (Cisto sumnjam, tada se uvek izrode profiteri, koji u ime Spbstva kradu iz oka)
 
Slazem se. Sabanizam potuci obrazovanjem :ok:

Ali kako? Mislis li da postoji lider koga bi pratili i jedni i drugi? Oko koje ideje bi mogao okupiti obe stvari? Ocuvanje Srbije? (Cisto sumnjam, tada se uvek izrode profiteri, koji u ime Spbstva kradu iz oka)

Uvek postoji lider. Samo je najbitnije kako to upakovati da obe strane progutaju. :)
A koji bi moto mogao da bude... hmmmmmm... Možda neki komunistički... lepo su oni furali u svoje vreme... :lol: :)

"Ni zrno žita okupatoru"... :mrgreen:

Šalu na stranu, ali veliki je to poduhvat.
 
Uvek postoji lider. Samo je najbitnije kako to upakovati da obe strane progutaju. :)
A koji bi moto mogao da bude... hmmmmmm... Možda neki komunistički... lepo su oni furali u svoje vreme... :lol: :)

"Ni zrno žita okupatoru"... :mrgreen:

Šalu na stranu, ali veliki je to poduhvat.

pa jeste, ali da li stvarn ovaj narod nije sposoban da 500 godina napravi takav poduhvat. koliko nas treba za to? sta da cekamo vise, da nas ostane saka jada? SAD JE VREME, JUCE JE BILO VREME ZA TO! To pokusavam da kazem...
 
pa jeste, ali da li stvarn ovaj narod nije sposoban da 500 godina napravi takav poduhvat. koliko nas treba za to? sta da cekamo vise, da nas ostane saka jada? SAD JE VREME, JUCE JE BILO VREME ZA TO! To pokusavam da kazem...

Slažem se. Naravno, postoji efikasan način kako to promeniti na brzinu, ali se ne zalažem za takve meode. Takodje, možemo razmotriti još jednu ideju:
Razvijanje individualizma, uništavanje masa i grupa, i kreiranje funkcionalnih timova.
Moć indiidue pospešuje moć tima, moć tima pospešuje moć sektora, moć sektora pospešuje moć regije, i najzad čitave države.
 
Ja stvarno ne mogu da verujem, da medju ovim narodom, uvek postoji veliki procenat zadrtih levih ili desnih, donjih ili gornjuh, zelenih ili zutih, malih ili velikih itd...

Da li je moguce da mi u 21. veku, pored svega jos uvek nismo shvatili da nas svi moguci neprijatelji, napujdaju jedne na druge, podele nas, pa vladaju nama i da vekovima popusimo isto sra.nje i to UVEK na nasu stetu.

I evo gledam i ne verujem. Niko ne razmislja svojom glavom, svi zadojeni nekim glupostima. Podele se prave i to ih sami negujemo i nikako da shvatimo, gde je nasa snaga. Samo rasipamo energiju i dokolicarimo, uvek optuzujuci nekog drugog. Trenutno demokrate i nacionalisti su u opticaju, mada ni jedni ni drugi nisu ono za sta se predstavljaju.

'Navika je jedna muka, a odvika dve', rece nas mudri narod. Ali da li postoji nacin da se ikako dozovemo pameti i pocnemo da radimo za majku Srbiju. Da ujedinimo snage. Sta je potrebno za to? Lider, vodja copora, nacionalni plan ili nesto slicno...

Resiti se demoNkrata po komunistickom sistemu
 
Potreban nam je i neki jak lider koji bi okupio glasche pomenute tri stranke.
Dobro bi bilo kad bi i kod nas kao u Rusiji ekstremne stranke imale malu podrshku.

a sta je to "ekstreman" stranka ?

recimo Putin je za zapadnjake diktator a Jeljcin je bio postovani predsednik .... a da pitamo Ruse jel isto i oni misle

treba nama jedan Vlad Drakula pa da vidis kako bi se zivelo
 
Ja se ne bih nikada resio Kradikala. Pokusao bi da uposlim ljude da rade ono sto najbolje znaju. Ne bi ih kaznjavao zato sto su plitki ili neobrazovani. Naprotiv, pokusao bih da im nadjem mesto u drustvu gre bi bili srecni i produktivni. Moze li tvoj kliker to da prihvati?

moze,ni ja se ne bih skroz resio demoNkrata i ja bi njih zaposlio.........kao tito na onom simpaticnom ostrvcetu.....
i da bi im kamen od 50KG na kome pise-GOSPODIN DISCIPLINA-da ga nose dok trce krugove oko kolega dok rade drstveno koristan rad,pa da se posle samo smene.....ima mnogo posla za njih,mnogo neobradjenih njiva neistucanog kamenja,nedovrsenih rudnika...ma milina bozja
 
Ja stvarno ne mogu da verujem, da medju ovim narodom, uvek postoji veliki procenat zadrtih levih ili desnih, donjih ili gornjuh, zelenih ili zutih, malih ili velikih itd...

Da li je moguce da mi u 21. veku, pored svega jos uvek nismo shvatili da nas svi moguci neprijatelji, napujdaju jedne na druge, podele nas, pa vladaju nama i da vekovima popusimo isto sra.nje i to UVEK na nasu stetu.

I evo gledam i ne verujem. Niko ne razmislja svojom glavom, svi zadojeni nekim glupostima. Podele se prave i to ih sami negujemo i nikako da shvatimo, gde je nasa snaga. Samo rasipamo energiju i dokolicarimo, uvek optuzujuci nekog drugog. Trenutno demokrate i nacionalisti su u opticaju, mada ni jedni ni drugi nisu ono za sta se predstavljaju.

'Navika je jedna muka, a odvika dve', rece nas mudri narod. Ali da li postoji nacin da se ikako dozovemo pameti i pocnemo da radimo za majku Srbiju. Da ujedinimo snage. Sta je potrebno za to? Lider, vodja copora, nacionalni plan ili nesto slicno...


Da se ne ponove 90-sete, pogotovo 99 god. samo edukacija i obrazovanje.
A različitih stavova po pitanju politike i ostalih ekonosmko-socijalnih pitanja uvek će biti, što je dobro.
Ali samo bez nacionalizma u preteranoj meri, treba ali u granicama normale
 
nije problem u nacionalizmu. nego u onome sto se pod parolom nacionalizma ovde prodaje...
primitivizam nije nacionalizam.
diplomatija nije rasprodaja drzave.
politicari nisu bogovi.


ukratko - obrazovanje... visedecenijsko
Tačno tako. Samo, daj Bože da najzad dobijemo priliku za malo istorijskog "predaha" da bismo to mogli ostvariti.
 
Poslednja izmena:

Back
Top