Seselj predaje pravo u Hagu

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
Ja, kao demokrata i kosmopolita, kao covek koji ne smatra Seselja pozitivnom figurom u srpskoj istoriji, moram da primetim da je Seselj, kao covek prihvatio cinjenicno stanje kakvo jeste i uradio za svoj narod najbolju mogucu stvar. Svojevoljno je otisao u Hag, spasavajuci svoj narod spoljnopolitickog pritiska i unutrasnjih razmirica i tamo dokazao da se istona moze braniti i odbraniti, bez obzira na pokusaje Tribunala da mu spletkama namakne omcu krivice oko vrata.

Dokazujuci svoju nevinost, Seselj se ponasa casno, i iako previse teatralno, obarajuci legitimitet Suda, brani i stavove i istinu o desavanjima na Balkanu tokom 90tih. Svake veceri na RTSu moze se videti kako briljira svojim poznavanjem materijom i dokaznim materijalom, i koristeci sva legitimna prava, prikazuje nemogucnost i nekompetentnost tog Suda da mu uvali krivicu.

Moram da primetim da mi je jako zao sto ostali optuzenici, zbog kojih Srbija trpi veliki pritisak, nisu shvatili da je najbolje sto mogu da ucine za svoj narod, ono sto Seselj tamo cini. Ne zelim da kazem da clanovi njegove stranke poseduju te kvalitete, naprotiv. niti zelim reci da je ovo adekvatno iskupljenje za pojedine zlocine za koje je evidentno znao. Pogotovo ne zelim da kazem da cu mu ja ili istorija oprostiti za stvaranje atmosfere podela i pripreme za ubistvo Premijera. Samo zelim da primetim da mi je zao sto ostali nisu otisli u Hag sledeci primer Seselja.

Kako patriJote i nacional-fasisti ne bi pokusali da mi kazu da sam licemer ili nesto sl., zavrsicu time da se iskreno nadam, da Karadzic i ostali nece otici u Hag kao Milosevic, koji je toboze nesto bio ljut sve vreme, zaboravljajuci gde je, vec da ce se istinu i Srbiju braniti svim legalnim pravnim metodama, a ne sramotnim izjavama koje ce blatiti nas narod.
 
Stvarno ne znam. Sve vise dobijam utisak da politicari kao i svi ljudi od krvi i mesa suvise veruju nekome, svi, jedan drugome, i da je manje stabilnosti bilo nego sto se narodu cinilo u nasoj zemlji, sve do sada. Ne treba da ponavljam da ja ne verujem nikome.
 
Ja, kao demokrata i kosmopolita, kao covek koji ne smatra Seselja pozitivnom figurom u srpskoj istoriji, moram da primetim da je Seselj, kao covek prihvatio cinjenicno stanje kakvo jeste i uradio za svoj narod najbolju mogucu stvar. Svojevoljno je otisao u Hag, spasavajuci svoj narod spoljnopolitickog pritiska i unutrasnjih razmirica i tamo dokazao da se istona moze braniti i odbraniti, bez obzira na pokusaje Tribunala da mu spletkama namakne omcu krivice oko vrata.

Dokazujuci svoju nevinost, Seselj se ponasa casno, i iako previse teatralno, obarajuci legitimitet Suda, brani i stavove i istinu o desavanjima na Balkanu tokom 90tih. Svake veceri na RTSu moze se videti kako briljira svojim poznavanjem materijom i dokaznim materijalom, i koristeci sva legitimna prava, prikazuje nemogucnost i nekompetentnost tog Suda da mu uvali krivicu.

Moram da primetim da mi je jako zao sto ostali optuzenici, zbog kojih Srbija trpi veliki pritisak, nisu shvatili da je najbolje sto mogu da ucine za svoj narod, ono sto Seselj tamo cini. Ne zelim da kazem da clanovi njegove stranke poseduju te kvalitete, naprotiv. niti zelim reci da je ovo adekvatno iskupljenje za pojedine zlocine za koje je evidentno znao. Pogotovo ne zelim da kazem da cu mu ja ili istorija oprostiti za stvaranje atmosfere podela i pripreme za ubistvo Premijera. Samo zelim da primetim da mi je zao sto ostali nisu otisli u Hag sledeci primer Seselja.

Kako patriJote i nacional-fasisti ne bi pokusali da mi kazu da sam licemer ili nesto sl., zavrsicu time da se iskreno nadam, da Karadzic i ostali nece otici u Hag kao Milosevic, koji je toboze nesto bio ljut sve vreme, zaboravljajuci gde je, vec da ce se istinu i Srbiju braniti svim legalnim pravnim metodama, a ne sramotnim izjavama koje ce blatiti nas narod.

Jedna mala digresija na boldovano. Može se u hagu časno braniti, ali je nemoguće odbraniti se.
Procesi koji se tamo vode protiv Srba su takvi da se ni Patrijarh Pavle ne bi odbranio.
 
Jedna mala digresija na boldovano. Može se u hagu časno braniti, ali je nemoguće odbraniti se.
Procesi koji se tamo vode protiv Srba su takvi da se ni Patrijarh Pavle ne bi odbranio.

upravo tako. sta vredi seselju kad je pravno u pravu , kad ce ga opet i pored toga osuditi na 30 godina robije samo zato sto je srbin....

pa kad su jednog momcila krajisnika osudili na 27 godina robije, coveka koji NICIM NIJE KOMANDOVAO, bio je predsednik skupstine tj parlamenta, nije covek imao nikakvu neposrednu vlast i opet je dobio 27 godina na osnovu "komadne odgovornosti" , sta onda ovi drugi da se nadaju.

BORISE TADICU DABOGDA U PAKLU GOREO
 
ja ne znam sta radi u hagu, ali upada mi u oci jedna "sitnica", milosevic, optuzen za....brani se sam, seselj takodje, citam danas da ce se i karadzic sam braniti u hagu....
jel su to srbi bas toliko svestrani, u svemu najbolji, ili ovi strani advokati koji brane ostale optuzenike ne zadovoljavaju visoke kriterijume ovih velikih srpskih junaka
ps.o tome kakav rezultat postizu tom odbranom drugi put....
 
ja ne znam sta radi u hagu, ali upada mi u oci jedna "sitnica", milosevic, optuzen za....brani se sam, seselj takodje, citam danas da ce se i karadzic sam braniti u hagu....
jel su to srbi bas toliko svestrani, u svemu najbolji, ili ovi strani advokati koji brane ostale optuzenike ne zadovoljavaju visoke kriterijume ovih velikih srpskih junaka
ps.o tome kakav rezultat postizu tom odbranom drugi put....

Seselj i Miloshevic su pravnici, ali chudno da ce se Karadzic sam braniti, gde si to chula?
 
ja ne znam sta radi u hagu, ali upada mi u oci jedna "sitnica", milosevic, optuzen za....brani se sam, seselj takodje, citam danas da ce se i karadzic sam braniti u hagu....
jel su to srbi bas toliko svestrani, u svemu najbolji, ili ovi strani advokati koji brane ostale optuzenike ne zadovoljavaju visoke kriterijume ovih velikih srpskih junaka
ps.o tome kakav rezultat postizu tom odbranom drugi put....

Prebrzo donosis zakljucke, samo na osnovu novina, da ce se Karadzic braniti sam.
 
mozda... mada i nije ni bitno da li ce se braniti ili ne, vec imamo takvih kapitalnih slucajeva, ali ako se bude i on [a moze i bez njega] branio onda na scenu stupa "moje" pitanje ... da li su srbi.?????

Mene pitas? Od koga bi mogla da dobijes odgovor na to pitanje? Pisi u njihovu stranku. Posalji im imejl sa takvim pitanjem. Ili, pitaj u nekoj drugoj stranci u koju imas poverenja.
 
upravo tako. sta vredi seselju kad je pravno u pravu , kad ce ga opet i pored toga osuditi na 30 godina robije samo zato sto je srbin....

pa kad su jednog momcila krajisnika osudili na 27 godina robije, coveka koji NICIM NIJE KOMANDOVAO, bio je predsednik skupstine tj parlamenta, nije covek imao nikakvu neposrednu vlast i opet je dobio 27 godina na osnovu "komadne odgovornosti" , sta onda ovi drugi da se nadaju.

BORISE TADICU DABOGDA U PAKLU GOREO

I sta ti uopste imas u tvojoj glavi kad kunes Tadica? Sta mislis time da postignes? KOJE TI DOBRO TO MOZE DONETI. KOJE DOBRO TEBI MOZE DONETI JEDAN MRTAV SRBIN? KOJE? KAKAV GOD DA JE, NAS JE. TUZI GA I SALJI U ZATVOR, ALI NE ZELI SMRT NITI JEDNOG SRBINA.
 
Ne znam bas. Recimo, Seselju redovno podmecu lazne i doradjene spise i dokaze. On se od podmetacine ODBRANI. Za konacnu presudu ne znam, ali ce morati da se vise potrude.


Tačno je. Pravno se odbrani. Ponavljam pravno, jer u Hagu je na snazi neki surogat prava, koji nije ni rimsko kontinentalno pravo, ni običajno anglo-saxonsko pravo.
Tu se sve kao sabira i uzima u obzir, pa će na kraju, nakon maratonskog suđenja, sudije to sve da razmotre i odrežu.

Kakva farsa. Pa kad bi oni zaista imali takav pristup dokaznim materijalima i svedočenjima, trebalo bi im još toliko vremena, koliko je trajalo suđenje, da bi sve odmerili i doneli pravednu presudu.
I zašto dva puta prolaszit kroz isto, kad možeš na licu mesta da reaguješ.

To bi bilo isto kao kad bi poslanici vodili raspravu u skupštini o nekom predlogu zakona, a onda, u danu za glasanje isčitavali kompletan stenogram rasprave pre glasanja.

Taj sistem su namerno i uveli zbog javnih prenosa suđenja.
Na kraju kad izreknu presudu, daju šturo objašnjenje za koja dela i zašto je kazna tolika kolika je, otežavajuće i olakšavajuće okolnosti, ali mi (javnost) nemamo pojma šta su oni odlučili u svakom konkretnom slučaju vezano za verodostojnost osporavanih dokaza i svedočenja, kao i kredibiliteta svedoka.

Oni jadnici što ih je Staljin oterao u sibirske gulage su imali pravednija suđenja.
 
zavrsicu time da se iskreno nadam, da Karadzic i ostali nece otici u Hag kao Milosevic, koji je toboze nesto bio ljut sve vreme, zaboravljajuci gde je, vec da ce se istinu i Srbiju braniti svim legalnim pravnim metodama, a ne sramotnim izjavama koje ce blatiti nas narod.
mnogo ocekujes od doktora alternativne medicine dabica... ljudi su ono sto jesu uvek.
karadzic ce i na sudu biti ono sto je bio u bekstvu, biti ono sto je bio pre toga.
 

Back
Top