Mi, mali-veliki mudraci

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Pošto postoji tema o mislima i citatima velikih pisaca i pesnika, a koje nas emotivno dodiruju i koje smatramo dubokim, univerzalnim i pametnim porukama, mislim da i mi (kao nešto manje poznati i priznati autori ;), ali bez sumnje kvalitetni :D) zaslužujemo jednu temu gde ćemo da pišemo neke svoje izreke...

Meni se desilo - i možda me je to dodatno podstaklo da otvorim ovu temu - da mi je jedna osoba rekla kako većinu mojih poruka (ili neke delove njih) beleži u jednu svesku, pravi nešto poput riznice mudrosti... :rumenko:

A i zaista mi se omakne :mrgreen: da koji put kažem nešto pametno, posle kad pročitam i sama se čudim kako sam to baš ja mogla da nažem/napišem... :think::roll:

Odoh da zavirim u neka svoja pisanija da dam neki doprinos ovoj temi... a izvolite i vi... :kiss:
 
Dubine su istovremeno i svete i proklete: lepota beskraja i rizik bezdna...

***

Reči odaju ljude koji ih upotrebljavaju. Slikaju im portret kao nevidljive četkice. Otkrivaju ih kao pomereni oblak što otkriva stidljivu zvezdu.

***

Čovek se tek na groblju susretne sa prolaznošću i ništavilom. Tišina je ponekad jezivo strašna. Tek poneki lelek i bat koraka, kao podsećanje da postoji i onaj drugi svet, u kom smo mi. Ne znam gde su oni, ali ovamo gde sam ja, fijuče vetar. Lepo je čuti ga. Nosić mi curi. Dan topao, a siv...
(Moji utisci jednog dana kada sam bila na groblju - sama... inače SMS poslat drugarici... ona je plakala kad je pročitala...)

***

Zakorači na suvu zemlju, ostaće po njenoj površini nagoveštaji tvog laganog hoda. Proklizi prstom po rubu čaše i ostavićeš otiske - nežne, možda ne i jasno vidljive, ali dokazive, oslobađajuće, optužujuće... Tvoje!
Danas više vrede zemlja i čaša nego čovek... ljudi... One pamte. Osećaju.

***

... Ali dobro je, drago mi je da ne zaboravljam, to znači da umem da pamtim.... A pamćenje je kletva i sitničava radost... kao i Život...

***

Boli me ova tupa ravnodušnost koja je na granici da provrišti.
(E jeste da nije mudrost, ali sam zadivljena :cool: kako sam uspela da nađem pravi opis za moje stanje u nekom periodu...)
 
Poslednja izmena:

Back
Top