Ko su bili najveci ratnici na svetu?

А

АSR

Gost
Uvek sam gotivio ratnicki duh starih naroda tj ranije borbe prsa u prsa.U to vreme stvarno je trebalo imati onu stvar pa ici se tuci ili osvajati.
Ali boze moj sada su vremena drugacija,pa vise nemamo toga, sve se svodi na tehnicko ratovanja itd.
Nemojte da me pogresno skapirate kao volim rat itd.samo sam skrenuo da volim taj stari ratnicki duh borbe.
Tako po meni su uvek bili fascinantni stari Spartanci
i veliki osvajaci Mongoli.
Da cujem i vase misljenje.
 
Pa Srbi naravno, kako pitanje!
Pocetkom 90-tih je Srpska vojska (meni su kao rezervu digli da idemu Sloveniju) bila u svim bivsim Yu republikama i obecavala da ce svi Srbi ziveti u jednoj drzavi. Danas je Srpska vojska samo u Srbiji, a izgleda da ce im se zabraniti i u C.Gori a i Vojvodini. Kosovo je vec izgubljeno davnih dana.

Srbija do ..... (da ne kazem cega)
 
Kelti. Njihove formacije, naizgled neorganizovana horda, umalo da osvoje rimsko carstvo. Poznati po neverovatnoj neustrasivosti i borbenosti. I,sto je stvarno zanimljivo, zene su takodje ucestvovale u borbama. Rimcki istoricar (ne znam ime napamet)navodi primere uz savet da treba izbegavati napade na Kelte ako su im zene u blizini - te se biju kao tigrice. Zatim, naravno, Spartanci, ali i Avari, Mongoli, Vijetnamci, Otpisani.
 
Miskin:
Kelti. Njihove formacije, naizgled neorganizovana horda, umalo da osvoje rimsko carstvo. Poznati po neverovatnoj neustrasivosti i borbenosti. I,sto je stvarno zanimljivo, zene su takodje ucestvovale u borbama. Rimcki istoricar (ne znam ime napamet)navodi primere uz savet da treba izbegavati napade na Kelte ako su im zene u blizini - te se biju kao tigrice. Zatim, naravno, Spartanci, ali i Avari, Mongoli, Vijetnamci, Otpisani.
pa naravno kelti
:D
nije zato sto sam okoreli irac nego ....
cinjenice
...
 
Ne znam poimence ali ti su sigurno bili najveci ludaci.treba biti lud pa ubiti onoliko ljudi koliko npr. Atila Bic Bozji.Druga je stvar sto su mnogi od njih bili jako inteligentni ljudi pa se mi njima divimo,ali kad pomislimo za koliko ljudskih zivota su bili odgovorni...
 
Armija BiH - imala je 100 puta manje oruzja nego biva JNA (kasnije preimenovana u Vojsku RS, koja je vazila za 4. silu Evrope)i Armija je uspjela odbraniti koliko toliko BiH. Najjaci ratnici - pa zna se - Specijalna jedinica MUP-a BiH pod komandom najveceg vojskovodje (yebale vas istorijske licnosti i bajke) Dragana Vikica. Eto to su vam najjaci ratnici. A najvece pic ke ... ma zna se nema potrebe da ih imenujemo!
 
:wink: Crna Gora... Na sam pomen ovog imena, vjekovima su pjesnici, slikari, eseisti, rodoljubi i ratnici - nalazili inspiraciju za slobodu i neistraživu ljepotu. No, u Crnoj Gori možete lako govoriti o mnogo čemu, ali - istorija ove ponosite državice, predstavlja najosjetljiviju i najinspirativniju temu.

Manje zemlje, a svjetlije i bogatije istorije, teško da možete naći i među velikima.

Ovdje svaki kamen, svaka gora, svako drvo - priča neku priču: ili o ljubavi, ili o ratu, ili o slobodi, ili o ponosu, ili o časti, ili o porodici, ili o prijateljima ili o neprijateljima...
Nezahvalno bi bilo na ovoj strani pisati bilo šta detaljno, jer uvijek bi neko bio izostavljen iz bilo kog časnog plemena Crne Gore i njenih brda.
 
niksicanin[srbin:
]:wink: Crna Gora... Na sam pomen ovog imena, vjekovima su pjesnici, slikari, eseisti, rodoljubi i ratnici - nalazili inspiraciju za slobodu i neistraživu ljepotu. No, u Crnoj Gori možete lako govoriti o mnogo čemu, ali - istorija ove ponosite državice, predstavlja najosjetljiviju i najinspirativniju temu.

Manje zemlje, a svjetlije i bogatije istorije, teško da možete naći i među velikima.

Ovdje svaki kamen, svaka gora, svako drvo - priča neku priču: ili o ljubavi, ili o ratu, ili o slobodi, ili o ponosu, ili o časti, ili o porodici, ili o prijateljima ili o neprijateljima...
Nezahvalno bi bilo na ovoj strani pisati bilo šta detaljno, jer uvijek bi neko bio izostavljen iz bilo kog časnog plemena Crne Gore i njenih brda.
Slazem se. U potpunosti.
 

Back
Top