sta je bolje

  • Začetnik teme znatizeljna gosca
  • Datum pokretanja
Z

znatizeljna gosca

Gost
Zanima me sta je bolje, redovno uzimati pilule za kontracepciju ili uzeti postinor ukoliko dodje do potrebe? Sta je manje skodljivo? Gde su manje sanse da ostanu neke posledice i gde je sigurnije da nece doci do trudnoce (naravno ako se pilule uzimaju redovno)?
 
znatizeljna gosca:
Zanima me sta je bolje, redovno uzimati pilule za kontracepciju ili uzeti postinor ukoliko dodje do potrebe? Sta je manje skodljivo? Gde su manje sanse da ostanu neke posledice i gde je sigurnije da nece doci do trudnoce (naravno ako se pilule uzimaju redovno)?
pa sigurno je da su pilule bolje i sigurnije,a postinor ne bi smelo vise od 2 puta godisnje da se uzima.a drugo,ukoliko imas sex bez kondoma,uvek postoji sansa da zatrudnis zbog semene tecnosti,i kako onda da znas da si u riziku da ostyanes trudna?po meni je najbolje bataliti te hormone koji imaju svoje negativne strane i koristiti kondom
 
znatizeljna gosca:
Zanima me sta je bolje, redovno uzimati pilule za kontracepciju ili uzeti postinor ukoliko dodje do potrebe? Sta je manje skodljivo? Gde su manje sanse da ostanu neke posledice i gde je sigurnije da nece doci do trudnoce (naravno ako se pilule uzimaju redovno)?
Postinor je urgentna kontracepcija i kao sto sama rec kaze koristi se samo u situacijama kada je doslo do zilivanja semene tecnosti u vaginu,znaci nezasticenog odnosa.
To nisu bombone nego hormonske bombe i ne smeju se kodititi vise od 2 puta godisnje!!!
Kontraceptivne pilule imaju mnogo manje hormona i adekvatno dejstvo...naravno nista od ovoga ne stiti od infekcija i bolesti i tu kondom postaje nezamenljiv.
 

Back
Top