ONA MOŽE (ONE MOGU) SA BILO KIM!

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Nešto sam se setio 90-tih godina prošlog veka i nekih stvari vezanih za to vreme. Tada smo svi radili za dinare a trošili smo nemačke marke. I sećam se dve devojke u jednom tramvaju razgovaraju otprilike ovako: “Znaš, onaj jedan tip nosi patike od 200 DM, a onaj drugi tip nosi patike od 300 DM. Ja ću da se smuvam sa onim što nosi patike od 300 DM. A ako bi onaj što nosi patike od 200 DM obuo patike od 300 DM – ja bih se smuvala sa njim.”

Hvala bogu to je vreme daleko iza nas. Danas opet radimo za dinare a trošimo eure. I skoro sam čuo dve devojke u trolejbusu kako razgovaraju otprilike ovako: “Onaj jedan tip vozi yugo 55, a onaj drugi tip vozi yugo floridu. Ja ću da se smuvam sa onim što vozi yugo floridu. A ako bi onaj što vozi yugo 55 vozio yugo floridu – ja bih se smuvala s njim.”

Kako se osećaju ljudi koji ništa ne osećaju. S kim (ili sa čim) se one muvaju i u koga (ili šta) se zaljubljuju?

ONE MOGU SA BILO KIM!

Šta vi mislite o ovome?
 
Žalosno... Ratovi, nemaština (inflacija) pogrešan sistem vrednosti toga doba su učinili svoje... Što je najgore, mnogi roditelji - ljudi koji bi trebali da vaspitavaju žensku decu prema pravim vrednostima - indirektno navode decu na takav umobolni rezon... Eno imamo onaj čuveni klip - patike za Kosovo...
 
Žalosno... Ratovi, nemaština (inflacija) pogrešan sistem vrednosti toga doba su učinili svoje... Što je najgore, mnogi roditelji - ljudi koji bi trebali da vaspitavaju žensku decu prema pravim vrednostima - indirektno navode decu na takav umobolni rezon... Eno imamo onaj čuveni klip - patike za Kosovo...
Ah, kako je lako kriviti ratove, nemaštinu, Slobu, Tita, Miloša Obilića i onog kretena koji nas je dovukao ovde iz Istočne Nemačke...

Ali to je pogrešno, jer "problem" (mada to nije problem) je u ljudima, i njihovoj želji da budu viši na društveno/socialno/ekonomskoj lestvici.
 
a bas nesto mislim... sto bi' ja uopste razmisljao o devojkama koje razmisljaju tako... reci ce vam rikan nesto o snovima... oni vas uvek stignu.... k'o sto vas stigne razmisljanje nekoga ko prica nerazumljivo... i onda... u jednom trenutku... seate ulicom... i hop... sve je tu.. bas kako vam je neko ispricao... kao drug sto nije tu za vas... kao vreme koje vas stize... kao ono nesto sto vas vuce da pobegnete od tog mesta...
 

Back
Top