alimentacija

drgrbic

Zainteresovan član
Poruka
172
evo drugi put pokrecem istu temu trazeci savet.A to je zato sto sam od proslog maja na istom mestu.U maju prosle godine sam podnela tuzbu u IV sudu za ostvarivanje alimentacije ali se bivsi nije do sada nijednom pojavio ,nije ni uzeo poziv.Isla sam i kod predednika suda zato sto sudija zakazuje rocista na nekoliko meseci ali sve je to uzalud.Moj advokat kaze da mi tu nista ne mozemo .Dajte nesto pametno ili je bivsi zasticen totalno .
 
znači primio je rešenje..to je dobro......i podnela si toožbu protiv razv. bd..nep. alim, je kd.........ali moraće on da plati.....i da..da plati keš zaostatak...odma i na licu mesta za sva dospele obaveze i doogovanja na osnovu alimentacije od dana pravosnažnosti presoode... ...to šo ti adv. kaže...nisi ni trebala odmah da ga angažooješ..posle pola godine otprilike ( : ...al ajde.....uvek se rešava u korist toož.....samo strpljenje...
 
nije joj tuzba bila uredna...ja se secam, pa je uzela advokata...
mislim i da je ona pominjala ino...to je onda diplomatsko dostavljanje...koje traje 6 meseci...ali moze da se ubrza putem sluzbi dostavljanja, dhl-a i sl!
a svima se sudjenja u bgd zakazuju na nekoliko meseci...sem u trgovinskom...
a ni taj period izgleda nije dovoljan da mu se uruci poziv...
ako je u zemlji pa izbegava da primi poziv...sudovi posle poste i dostavljaca na kraju dostave poziv preko mupa...mada to tako u principu ne bi smelo...ali svi tako rade i deluje...
a ti koji izbegavaju da prime poziv na kraju to i plate...
 
Da... Nek bude ponosna na ustrb deteta... Duboko je to... nije sve u parama, bolje nemati takvu neku priču ... Hoću da kažem... Znaš one dosadne priče - šta smo radili kad smo bili mali - kad te je mama grdila što si prosula šampon u kadu ili te je tata vodio u cirkus.... npr... lupam al znaš na šta mislim... I naspram toga - tvoj tata nije hteo čak ni da plaća alimentaciju, jurili smo se po sudovima : (((
Kako bi se dete osećalo jednog dana... kako bi odrastao čovek mogao da se oseća u tako nekoj priči...

Bolje je - on je otišao i the end.
 
a da inace je u Beogradu.ima dva restorana i privio je dohodak za dva meseca 33000 i moj advokat je pomocu suda poslao na restoran da mora da placa ali nista ni sud ni on ne reaguje na tu cinjenicu
:dash:
 
a da inace je u Beogradu.ima dva restorana i privio je dohodak za dva meseca 33000 i moj advokat je pomocu suda poslao na restoran da mora da placa ali nista ni sud ni on ne reaguje na tu cinjenicu
:dash:

Taj ocigledno nije "tikva bez korena" i verovatno se pouzda u svoje prijatelje ili zastitnike, mozda i u neke kojima daje odredjenu sumu novca kako mu taj restoran ne bi postao popriste svakavog olosa i incidenata.

Stoga ga i nije briga za te sudske pozive.
Zvuci radikalno, ali takvi razumeju samo one koji su jaci od njih.
Ako imas nacin da do takvih dodjes i ako oni imaju interesa da ti pomognu.....ne znam, mozda vredi pokusati, mada je petljanje sa takvim likovima uvek rizicno.
 
Ne on nije uzeo poziv i nece ga ni uzeti .Sada je dao da prodaje sve sto ima ali problem je dostaviti mu poziv i da dodje
:rtfm:
jedno je kad neko izbegava poziv, a drugo kad odbije da ga primi...
ako neko odbije da primi poziv, poziv se ostavlja u stanu ili pribija na vrata, to se belezi na dostavnici i time se smatra da je dostava uredna...moze rociste da se drzi i bez tuzenog koji je uredno pozvan...s tim sto verujem da sudije to izbegavaju da rade u takvim sporovima jer moraju po sluzbenoj duznosti da utvrde sve relavantne cinjenice...ipak, ako uredno pozvana stranka ne dolazi ne mogu se prema njoj preduzeti nikakve prinudne mere...i sudice bez njega...

gadno je kad neko izbegava da primi poziv...i oprosti, ali to po pravilu rade najveci mufljuzi...to se odugovlaci u besvest...zao mi je sto ti kazem, ali godina je nista...samo na odlucivanje po zalbi se ceka u proseku godinu dana (mada se u takvim sporovima odmah trazi privremena mera)...ali na kraju dostave poziv, tako kako sam ti u prethodnom postu opisala...ali - svaki dolazak tvog advokata na neodrzano rociste predstavlja sudske troskove koje ce onaj koji izgubi spor biti obavezan da plati, a alimentacija se potrazuje od dana podnosenja tuzbe...

a sta pise na dostavnici, zasto nisu dostavili poziv?

evo ti zakon pa citaj o dostavljanju...glava 11...
http://www.parlament.sr.gov.yu/content/lat/akta/akta_detalji.asp?Id=176&t=Z#
 
Pa sad...kako ko, naravno...ali ja bi mu napravila pakao od zivota. Naravno, pod uslovom da ne isterujem princip na ustrb svojih nerava, nego da su mi pare stvarno zivotno potrebne.....
Ma kome bi napravila pakao? Sebi i detetu. A njega je očigledno baš briga.

Uh, kako bih ja to u*ranom motkom na sred Terazija, za primer i nauk.

U mom komšiluku često dolazi policija i traži jednog čoveka. Jednom su pogrešili vrata pa zazvonili na moja. Njegova majka mi je onda rekla: "Čujem da si i ti razveden i da tebi policija dolazi na vrata. Mog sina njegova bivša juri za alimentaciju. Ima veze u policiji pa ih redovno šalje da ga maltretiraju.".
 
Ma kome bi napravila pakao? Sebi i detetu. A njega je očigledno baš briga.

Uh, kako bih ja to u*ranom motkom na sred Terazija, za primer i nauk.

U mom komšiluku često dolazi policija i traži jednog čoveka. Jednom su pogrešili vrata pa zazvonili na moja. Njegova majka mi je onda rekla: "Čujem da si i ti razveden i da tebi policija dolazi na vrata. Mog sina njegova bivša juri za alimentaciju. Ima veze u policiji pa ih redovno šalje da ga maltretiraju.".

o Bože me sačuvaj od takvih dripaca...mislim stvarno...po mom mišljenju ne postoji toliko novca koji bi mogli da plate za svo nerviranje i trčkaranje za alimentacijom....jednostavno ga zaboravi...život i postupci uzimaju svoj danak,i kad tad on će dobiti svoje....a ti uživaj sa svojim detetom što dalje od njega....još bolje što nije u detetovoj blizini jedna takva spodoba...
 
Ja sam se razvodila svesna da cu sama gajiti decu, niti sam trazila (iako je zakonski dobio neku obavezu) niti sam dobila bilo sta, bilo kad.
Mnogo vise kosta zivaca i energije natezati se sa takvima, nego sto ces dobiti. Ovako
ja sama gajila, ja sama odgovorna. Nema sta ni da se pita takav otac.
Znala sam da cu ga pomnoziti s nulom i daleko mu lepa kuca....

Otac koga zakon tera da bude otac? Ma ne treba ni meni ni detetu takav...

Inace, otac je takav da prati dete na more i ne da ni dinara dzeparca ... a kamoli bilo kad za bilo sta drugo...

Kad deca porastu, a porasla su, jako dobro znaju ko im je ko i kakav je roditelj.

I kad takvi skotovi ostare i odrtave, bar nece moci pasti toj deci na teret....
 
Advokat mi je kucni prijatelj ,znaci bez para a advokati za dobar dan uzmu 50 eura.Ali me interesuje sta po zakonu moze da se uradi kada ne uzima poziv:rtfm:

Probaj da odes u sudsku pisarnicu, nadjes sudskog pozivara, dogovoris se da zajedno idete na vrata (u restoran, u kucu). Mozete uruciti poziv i nekom od zaposlenih ili nekom ko se zatekne u stanu. Ako on odbije da primi poziv, to nek pozivar zabelezi na dostavnici. Ne moze on zauvek izbegavati da primi poziv. Na kraju ce odluka o izdrzavanju biti doneta bez njega.
 
meni trckaranje za alimentacijom ne bi stvorilo toliki stres i nerviranje nii napravilo pakao od zivota...doduse, imam dodira sa tim svetom i davno sam prebolela ogromno razocaranje u pravosudni sistem (vidjala sam nezavrsene predmete zapocete 1985!)...sa dripcima polako, ali izguraju se stvari...prihvatis da je tako kako je, bez suvisnog nerviranja i svakodnevnog opterecivanja, pustis advokata pa i sud da rade svoj posao jer oni imaju jos sto predmeta da se bakcu...a dete uopste ne mora da bude upuceno u to, tako da taj argument da se na taj nacin steti detetu - apsolutno ne stoji...

a ne ko ona kebina zena...po novinama...ali i to je jedan od niza primera kako se cak i medijski atraktivni slucajevi razvlace godinama...one su i tuzile drzavu pred sudom za ljudska prava zbog odugovlacenja postupka i dobile odstetu...a na kraju balade je on obavezan da plati 36.000 eura zaostalog duga plus za ubuduce...malo li je na ovu skupocu:)
roditelj prema mom misljenju nema sta tu da se pita da li njemu odgovara, da li ce se on pomuciti i nervirati - on je zakonski zastupnik deteta.
 
Poslednja izmena:
Mislim da on ima dogovor i sa postarom a njegova majka je u delu kuce do ulice znaci ona zdusno ucestvuje sa sinom .Trazena je privremena mera ali on ne reaguje.Jednostavno zna da mu zakon nista ne moze i sta sada ,kako je moguce da u 21 veku jedan dembel totalno ne konstatuje nikoga.KAKO:otkacio:
 
Mislim da on ima dogovor i sa postarom a njegova majka je u delu kuce do ulice znaci ona zdusno ucestvuje sa sinom .Trazena je privremena mera ali on ne reaguje.Jednostavno zna da mu zakon nista ne moze i sta sada ,kako je moguce da u 21 veku jedan dembel totalno ne konstatuje nikoga.KAKO:otkacio:

Pa zato sam ti predlozila da vodis ti/tvoj advokat pozivara na lice mesta i da on na dostavnici pribelezi da mama / on / zaposleni nece da prime poziv.
 
Plaćanje alimentacije nikad ne bi izbegao, pa makar ga ona trošila na sebe (a verujem da ne bi na sebe, nego na to za šta je alimentacija i namenjena). Jer to mi savest ne bi dozvoljavala zbog tog deteta koje je stvoreno u vreme kada smo se voleli... Možda sam ja jedan od retkih koji tako razmišlja, zbog toga što je svojevremeno moj otac tako bežao od plaćanja...

U svakom slučaju, jako pokvareno...
 

Back
Top