carinska sluzba

sokrati

Ističe se
Poruka
2.143
Pitam:
1.Da li su Carinski radnici Srbije koruptirani,(primaju mito)?
2.Sta mislite o nafti i naftim derivatima koji ulaze iz Srbije na Kosovo?
Da li se ono ponovo vraca u Srbiji,tako da se izbegava placanje carine i ostalih dazbina?
 
Poslednja izmena:
verovatno je mislio korumpirani :)

naravno da jesu. a i pravo da ti kazem i nemaju drugog izbora jer im demokrate daju 15.000 dinara plate.

a daju im tako mizerne plate da bi ih sto kazu "imali za jadac". da ti ljudi moraju da uzimaju mito i mute da bi preziveli i da automatski kao takvi rade za vece ribe u vlasti .

recimo pre jedno 3 godine su demokrate kao pustile preregistraciju sa KM na druge tablice u srbiji prakticno uvoz bez placanja carine i to je pusteno nekih 10 dana . za tih 10 dana je otislo nekih 10.000 vozila marke folcvagen i audi na kosovo gde su posle obavljene procedure vraceni iz leposavica nazad u srbiju. 10.000 automobila ne mozes tek tako da kupis u radnji nego mora da odes i narucis tu robu sigurno 6 meseci unapred. to znaci da su ljudi iz vlasti 6 mesewci unapred sve to isplanirali i tako preko noci krsenjem zakona zgrnuli brdo love. istovremeno obicni gradjani citaj sitna riba je imala 10 dana da nadje neki auto kod siptara da ga kupi kao stranca registruje na km pa zatim na neki drugi grad. cim su banditi iz vlasti odradili posao cela prica je ukinuta.

riba smrdi od glave....
 
Nafta i naftini derivati na severni deo Kosova ulaze bez ikakve carinske procedure.Jedan mali deo ostaje tamo,dok ostalo kroz razne kanale vraca ponovo u Srbiji,izbegavajuci placanje carine i ostalih uvoznih dazbina .Prema nekim podacima dnevno ulaze po 20 cisterni i od toga 80% drugim kanalima ponovo se vraca za Srbiju.
Juzno od reke Ibar su KPS i CSU.tako da jedan mali deo se prodaje jugu.
 
verovatno je mislio korumpirani :)

naravno da jesu. a i pravo da ti kazem i nemaju drugog izbora jer im demokrate daju 15.000 dinara plate.

a daju im tako mizerne plate da bi ih sto kazu "imali za jadac". da ti ljudi moraju da uzimaju mito i mute da bi preziveli i da automatski kao takvi rade za vece ribe u vlasti .

recimo pre jedno 3 godine su demokrate kao pustile preregistraciju sa KM na druge tablice u srbiji prakticno uvoz bez placanja carine i to je pusteno nekih 10 dana . za tih 10 dana je otislo nekih 10.000 vozila marke folcvagen i audi na kosovo gde su posle obavljene procedure vraceni iz leposavica nazad u srbiju. 10.000 automobila ne mozes tek tako da kupis u radnji nego mora da odes i narucis tu robu sigurno 6 meseci unapred. to znaci da su ljudi iz vlasti 6 mesewci unapred sve to isplanirali i tako preko noci krsenjem zakona zgrnuli brdo love. istovremeno obicni gradjani citaj sitna riba je imala 10 dana da nadje neki auto kod siptara da ga kupi kao stranca registruje na km pa zatim na neki drugi grad. cim su banditi iz vlasti odradili posao cela prica je ukinuta.

riba smrdi od glave....

carinici imaju plate 15 000???? :dash::dash::dash:
da li ti je to opet neki prijatelj rekao?
ili je bio rodjak?
 
Nisi ni posle ispravke, ali pošto ti nije maternji jezik OK...
Što hoće da valjaš nešto preko Srbije...:confused:
OK.Necu nista da valjam preko Srbije.Samo mislim da takav nacin trgovine ne donosi nista dobro Srbiji kao sto ne donosi ni Kosovu.
Ostaje da se vidi kroz diskusiju na ovom uvazenom forumu to raspravljati.
Carinsku sluzbu sam pomenuo zbog pranja papira.
 
inace u vezi tih derivata koji se prodaju po "povoljnim"cenama pored mosta, sa vase strane, cujem neki mi drug rece [ kupovao tamopar puta benzin] da je morao da odnese auto na servis...blokirao ili se zapusio filter...previse vode rece mu mehanicar. mada je to jedini slucaj za koji sam cuo, drugi se nisu zalili
 
verovatno je mislio korumpirani :)

naravno da jesu. a i pravo da ti kazem i nemaju drugog izbora jer im demokrate daju 15.000 dinara plate.

a daju im tako mizerne plate da bi ih sto kazu "imali za jadac". da ti ljudi moraju da uzimaju mito i mute da bi preziveli i da automatski kao takvi rade za vece ribe u vlasti .

Kad bi im davali duplo veće plate bili bi duplo više iskorumpirani... Tako to ide.
 
Nafta i naftini derivati na severni deo Kosova ulaze bez ikakve carinske procedure.Jedan mali deo ostaje tamo,dok ostalo kroz razne kanale vraca ponovo u Srbiji,izbegavajuci placanje carine i ostalih uvoznih dazbina .Prema nekim podacima dnevno ulaze po 20 cisterni i od toga 80% drugim kanalima ponovo se vraca za Srbiju.
Juzno od reke Ibar su KPS i CSU.tako da jedan mali deo se prodaje jugu.

siptaru to gorivo uglavnom trose srbi sa kosova ja sam cesto u tom kraju a nisam primetio da se to gorivo vraca nesto mnogo nazad, sem par izuzetaka , zadnjih 5 puta koliko sam sipao gorivo na pumpi u lesku nije niko sipao u kante vec svi u rezervoar a i nema neka vise narocite guzve na pumpi kao u pocetku.
 
inace u vezi tih derivata koji se prodaju po "povoljnim"cenama pored mosta, sa vase strane, cujem neki mi drug rece [ kupovao tamopar puta benzin] da je morao da odnese auto na servis...blokirao ili se zapusio filter...previse vode rece mu mehanicar. mada je to jedini slucaj za koji sam cuo, drugi se nisu zalili

siptarsko "kiselo grozdje"

ja sipam redovno taj benzin u zadnjih par meseci i sve radi ko sat

al ko zna, mozda vama srbi prodaju neko kvarno gorivo da vam crknu auta :hahaha:

drugo voda se nikad ne mesa sa benzinom jer je teza pa potone na dno tako da pricas gluposti
 
siptarsko "kiselo grozdje"

ja sipam redovno taj benzin u zadnjih par meseci i sve radi ko sat

al ko zna, mozda vama srbi prodaju neko kvarno gorivo da vam crknu auta :hahaha:

drugo voda se nikad ne mesa sa benzinom jer je teza pa potone na dno tako da pricas gluposti

ja rekoh da je to jedini slucaj...
inace ako ti mislis da se benzin ne mesa sa vodom vec sa vinom, pivom, zejtinom ili....
ps.ja se u tone razumem ali...
 
ja rekoh da je to jedini slucaj...
inace ako ti mislis da se benzin ne mesa sa vodom vec sa vinom, pivom, zejtinom ili....
ps.ja se u tone razumem ali...


imam druga koji radi na pumpi i naravno da se ne krade tako sto se mesa voda sa benzinom ... to je suvise providno i glupo...

radnici na pumpi kradu tako sto steluju automate....

barem tako tvrdi ovaj moj drug koji 15 godina radi kao pumpadzija....

inace gorivo na severu kosmeta u ovom delu srbije je ekstra :) ja sam izgoreo dosad jedno 300 litara i nisam imao nikakvih problema :bye:
 
verovatno je mislio korumpirani :)

naravno da jesu. a i pravo da ti kazem i nemaju drugog izbora jer im demokrate daju 15.000 dinara plate.

a daju im tako mizerne plate da bi ih sto kazu "imali za jadac". da ti ljudi moraju da uzimaju mito i mute da bi preziveli i da automatski kao takvi rade za vece ribe u vlasti .

kenj-kenj-kenj-trt-kenj-kenj-kenj
(skraćeno)

riba smrdi od glave....

Sve je to lepo što veliš - ali priseti se koliko su grofovske plate imali na carini za vreme nedemokratske koalicije?
Naravno da ne mislim na carinike...
 
siptarsko "kiselo grozdje"

ja sipam redovno taj benzin u zadnjih par meseci i sve radi ko sat

al ko zna, mozda vama srbi prodaju neko kvarno gorivo da vam crknu auta :hahaha:

drugo voda se nikad ne mesa sa benzinom jer je teza pa potone na dno tako da pricas gluposti

benzin.jpg

Ala ti imaš iskustva sa benzinom i njegoivim vrstama i kanticama... :bye:
 
verovatno je mislio korumpirani :)

naravno da jesu. a i pravo da ti kazem i nemaju drugog izbora jer im demokrate daju 15.000 dinara plate.

a daju im tako mizerne plate da bi ih sto kazu "imali za jadac". da ti ljudi moraju da uzimaju mito i mute da bi preziveli i da automatski kao takvi rade za vece ribe u vlasti .

recimo pre jedno 3 godine su demokrate kao pustile preregistraciju sa KM na druge tablice u srbiji prakticno uvoz bez placanja carine i to je pusteno nekih 10 dana . za tih 10 dana je otislo nekih 10.000 vozila marke folcvagen i audi na kosovo gde su posle obavljene procedure vraceni iz leposavica nazad u srbiju. 10.000 automobila ne mozes tek tako da kupis u radnji nego mora da odes i narucis tu robu sigurno 6 meseci unapred. to znaci da su ljudi iz vlasti 6 mesewci unapred sve to isplanirali i tako preko noci krsenjem zakona zgrnuli brdo love. istovremeno obicni gradjani citaj sitna riba je imala 10 dana da nadje neki auto kod siptara da ga kupi kao stranca registruje na km pa zatim na neki drugi grad. cim su banditi iz vlasti odradili posao cela prica je ukinuta.

riba smrdi od glave....
Aman...
 
Pitam:
1.Da li su Carinski radnici Srbije koruptirani,(primaju mito)?
2.Sta mislite o nafti i naftim derivatima koji ulaze iz Srbije na Kosovo?
Da li se ono ponovo vraca u Srbiji,tako da se izbegava placanje carine i ostalih dazbina?

Sta ce im mito kad se nakradu dovoljno sa strane..znam lika koje je radio na carini..sad ima vozni park od 100 soma i bavi se shpedicijom.
 

Back
Top