zlostavljanje

marine strbac

Početnik
Poruka
2
Poludecu, veceras mi je vise nego ikad potreban neko ko bi bar donekle shvatio moju bol imam problema u braku. Moj muz me mrzi i kinji na tako ponizavajuci nacin a ja ne znam kako da mu se suprotstavim i opstanem u toj vezi. Ponizava me, psuje broji mi svaki zalogaj, kad jedem to je za njega kao da cinim zlodelo, moram da mu prikazem svaki racun za nesto sto kupim, najnovije je da kada idemo ulicom sa nasim detetom moram biit daliko od njih jer ne moze u svojoj blizini da me trpi i tako niz psihiloskih mora pored njega svakodnevno imam sta da radim?????:???::???::???:
 
Marina, možda tebi izgleda da olako kažemo "idi", ali taj čovek može da postane još gori. Za sada te ponižava, a možda će početi i fizički da te ugrožava. Kažeš od skoro ne možete zajedno ulicom, znači kako vreme ide sve gore i gore.

Jel imaš nekoga da ti konkretno pomogne? Roditelji? Da li si razgovarala sa nekim o tome?
 
Spašavaj se što pre od tog kretena.....ako imaš roditelje, bar se kod njih skloni
na neko vreme...ako su daleko, pa imaš verovatno neku prijateljicu...idi od njega
pa on jednostavno ne zaslužuje i minimum tvoje pažne, a ne pokušaja da spaseš
brak.....:dontunderstand:to bolje biti ne može...prema tome....što pre napraviš
prvi korak, pre ćeš se otresti budale.......sretno..:heart:
 
Bitno je imati advokata kad su tako extremni slucajevi, jer on moze da ti preti i juri te, ako odes ovako od njega. Ako pokusa da ti pridje imas pravo da trazis zabranu prilaska na odredjenoj razdaljini tipa 50-100m. Da taj zakon postoji i kod nas.
 
Nikako ne mogu da shvatim kako se to brak sklopljen iz ljubavi može izroditi u takav cinizam i mržnju.
Čini mi se da si mlađa žena, beži iz tog pakla dok nisi oguglala i navikla, nemoj dočekati da budeš kao one babe koje život provedu uz ludaka samo zato što to "tako treba".
Ne zaboravi da i to vaše dete sve to gleda i sluša, pruži bar njemu miran život.
Ja sam odrasla u takvoj porodici i čak i posle toliko godina od odlaska iz te kuće ja ne mogu dovoljno da se naslušam tišine.
Ne kaže se uzalud da je bolji dobar razvod nego loš brak. Ne daj se, nisi ti ničiji rob.
 
Zasto da mu se suprostavis..i zasto da ostanes u tom brarku..razmisli malo..sta te vezuje..biti sa nekim ko te ne voli,maltretira i mrzi..ponizava..imas li ti zeno samopostovanja ..
 
Nema. Ima dete s njim, verovatno ne radi nigde, dakle nema materijalnu sigurnost,
samim tim i nezavisnost, verovatno nema nikoga da joj pomogne čim se obratila nama, ovakvima kakvi smo,
za pomoć... Nemoj i ti da je zlostavljaš.

Da li ti ja licim na nekog ko bi zlostavljao..i ne budi nepravedan prema meni..samo sam jako uznemirena onim sto sam procitala i jako ozlojedjena na takve muskarce koji zlostavljaju zene..Bez obzira u kakvom je materijalnom stanju.sigurno nije sama i moze da radi neki posao..treba da ode od njega a ne da razmislja o tome kako da opstane u takvom braku..zato sam je pitala da li ima samopostovanja..zamisli..kada mora da ide nekoliko metara iza njega i deteta..kada joj brani da jede..kada je verujem i fizicki maltretira, ..to je strasno...a ne to sto sam je pitala..
 
..imas li ti zeno samopostovanja ..

E stvarno ti je komentar....

Sto dodjoh na ovaj forum posle lude noci u gradu?!?!?

Sta tebi on pruza, pa ne mozes da ga ostavis?
Sta ce ti nedostajati?
Ne moze ti NISTA!

Sigurno imas nekoga kome mozes mozes da se obratis za pomoc, za podrsku...ako nemas...SOS, socijalne sluzbe...

Provesces zivot u paklu ako ostanes s njim...
 
E stvarno ti je komentar....

Sto dodjoh na ovaj forum posle lude noci u gradu?!?!?

Sta tebi on pruza, pa ne mozes da ga ostavis?
Sta ce ti nedostajati?
Ne moze ti NISTA!

Sigurno imas nekoga kome mozes mozes da se obratis za pomoc, za podrsku...ako nemas...SOS, socijalne sluzbe...

Provesces zivot u paklu ako ostanes s njim...

Ajde sada i ti..nemas nista pametnije da kazes nego da se zakacis za moj post..i opet je pitam..ma koliko tebi i Kojotu to smetalo..Da li ima sampostovanja..a ti razmisli malo o tome..o samopostovanju same sebe.. ..pa onda komentarisi..
 
Ma problem sa takvima je sto oni nedozvoljavaju da zena ode tek tako od njih, njima treba zrtva na kojoj ce se iskaljivati, ona mora da s eoobrati nekom strucnom za takve stvari, a pre svega da nadje hrabrost u sebi da se odluci na odlazak. Lepo ja kazem zene tranirajte borilacke sportove, kakav aerobik i tae bo, jedan kick bi takvog urazumio z acas, a posle bi i sam zbrisao.
 
Poludecu, veceras mi je vise nego ikad potreban neko ko bi bar donekle shvatio moju bol imam problema u braku. Moj muz me mrzi i kinji na tako ponizavajuci nacin a ja ne znam kako da mu se suprotstavim i opstanem u toj vezi. Ponizava me, psuje broji mi svaki zalogaj, kad jedem to je za njega kao da cinim zlodelo, moram da mu prikazem svaki racun za nesto sto kupim, najnovije je da kada idemo ulicom sa nasim detetom moram biit daliko od njih jer ne moze u svojoj blizini da me trpi i tako niz psihiloskih mora pored njega svakodnevno imam sta da radim?????:???::???::???:

Delikatno pitanje...
Nije dovoljno reci: "Moj muz me mrzi i kinji ....". Nije dovoljno reci: "Ponizava me, psuje broji mi svaki zalogaj...", takodje: "...ne moze u svojoj blizini da me trpi..."
Daj, kazi vise detalja i o sebi i o njemu. Mozda si ti zaista uzrok takvih pojava. Ne ne zelim da branim njega, ali iz tvojih konstatacija ne mogu uzvuci ama bas nikakav detalj koji bi me usmjerio na to da donesem svoj, da kazem sud o svemu. :think:
 
I da zavrsim ..da nisam osposobljena i da ne radim..i da nemam materijalnu sigurnost..cistila bih tudje stanove..ulice bi cistila..ali ne bih ..sekundu dozvolila da me neko ko mi je srusio snove i veru..pljunuo na ljubav..i sve moje i samu mene ..jos i maltretira,mrzi..uzela bi to dete sto imam i otisla..bilo gde ..bilo kada..ali treba verovati u sebe ..i imati hrabrosti ..zbog toga mnoge trpe to sto trpe..
 

Back
Top