zlostavljanje

Delikatno pitanje...
Nije dovoljno reci: "Moj muz me mrzi i kinji ....". Nije dovoljno reci: "Ponizava me, psuje broji mi svaki zalogaj...", takodje: "...ne moze u svojoj blizini da me trpi..."
Daj, kazi vise detalja i o sebi i o njemu. Mozda si ti zaista uzrok takvih pojava. Ne ne zelim da branim njega, ali iz tvojih konstatacija ne mogu uzvuci ama bas nikakav detalj koji bi me usmjerio na to da donesem svoj, da kazem sud o svemu. :think:

E svašta....Da je najgora na svetu, nema prava niko da je maltretira.
 
Da li ti ja licim na nekog ko bi zlostavljao..i ne budi nepravedan prema meni..samo sam jako uznemirena onim sto sam procitala i jako ozlojedjena na takve muskarce koji zlostavljaju zene..Bez obzira u kakvom je materijalnom stanju.sigurno nije sama i moze da radi neki posao..treba da ode od njega a ne da razmislja o tome kako da opstane u takvom braku..zato sam je pitala da li ima samopostovanja..zamisli..kada mora da ide nekoliko metara iza njega i deteta..kada joj brani da jede..kada je verujem i fizicki maltretira, ..to je strasno...a ne to sto sam je pitala..
Nisam nepravedan, dušo, opminjem te da je način na koji se obraćaš ovoj nesrećnici vrlo osoran i uvredljiv i da ladno može da se svrsta u kategoriju verbalnog maltretiranja.

Oko svega ostalog se slažem s tobom.
 
@Muvalo covek je mozda i u pravu na neki nacin mislim na @cizmice, jer ako zena jednom dopusti takvo ponasanje od strane muskarca, to ce s euvek ponavljati. Ona nije uzrok, ona je kriva sto joj s eto desava. Samo nemojte da me napadnete zbog ovog, jer to je psihologija, igra u krug, strah.
@kucka kapiram te sta si htela d akazes, ali nejie svaka zena kao ti ili na kraju krajeva ja, imas ih takvih koje poticu iz ko zna kakvih sredina u kojima je sve i svasta odobreno, a zena je na kraju k u r v a sa tacke gledista okoline i pa cak i porodice, ako ostane bez muza.
 
NJOJ TREBA STRUCNA POMOC KAO STO REKOH, NEKO KO MOZE DA JOPJ OBJASNI NJENA I DETETOVA PRAVA I NACIN D AIH OSTVARI, JER KO ZNA KAKAV JE TO LUDAK I STA SVE MOZE DA MU PADNE NA PAMET!!!!!!!!
 
Nisam nepravedan, dušo, opminjem te da je način na koji se obraćaš ovoj nesrećnici vrlo osoran i uvredljiv i da ladno može da se svrsta u kategoriju verbalnog maltretiranja.

Oko svega ostalog se slažem s tobom.

Sada ti mene ladno maltretiras....mozda je takav nacin potreban ..da se trgne i osvesti..da li si o tome razmisljao..nisi..vec ti je prvo na pameti bilo da me napadnes i to jos nazoves.. verbalno maltretiranje..uuhhh nocas cu umreti..
 
@Muvalo covek je mozda i u pravu na neki nacin mislim na @cizmice, jer ako zena jednom dopusti takvo ponasanje od strane muskarca, to ce s euvek ponavljati. Ona nije uzrok, ona je kriva sto joj s eto desava. Samo nemojte da me napadnete zbog ovog, jer to je psihologija, igra u krug, strah.
@kucka kapiram te sta si htela d akazes, ali nejie svaka zena kao ti ili na kraju krajeva ja, imas ih takvih koje poticu iz ko zna kakvih sredina u kojima je sve i svasta odobreno, a zena je na kraju k u r v a sa tacke gledista okoline i pa cak i porodice, ako ostane bez muza.

E hvala ti sto me kapiras....i sta ti naprica covece..zena je ***** ako ostane bez muza...eee..pa sta je ovo veceras..jel preletela kometa nebom..ili je pun mesec..
 
Vidjela si sto sam rekao PROTIVU SEBE.
Pokusaj malo da ukljucis vijuge, please.
Nisam rekao da je on besprekoran, ali nije mi dovoljna izreka samo jedne strane.

Ti si u pravu u jednom..da svaka prica ima dve istine..ali iz njenog posta se oseca koliko je ocajna i iskrena..tako da sam sklonija da verujem njoj.i onom sto je napisala
 
E hvala ti sto me kapiras....i sta ti naprica covece..zena je ***** ako ostane bez muza...eee..pa sta je ovo veceras..jel preletela kometa nebom..ili je pun mesec..

Ma nije bukvalno, nego pocnu tako d aposmatraju ti neki ljudi iz tih nekih sredina, a postoje takve jos uvek. Ne mora da znaci da oni jos zive tamo, ali to su poneli sa sobom, takav model.
 
Ponasanje prema nekome MORA da bude inicirano necim.
MI ne znamo cime je takvo ponasanje inicirano.
Mozda ti znas? :think:

Moze biti inicirano njegovim nezadovoljstvom samim sobom sto obicno i jeste slucaj kod takvih muskaraca, muskarac koji je zadovoljan sobom je ok muskarac, onaj koji nije taj mora negde da se iskali. Uglavnom nema na kome ili nesme na nikom drugom, nego na zeni i deci. Vise nemamo sta da objasnajvam.
 
Citiraj u kompletu.Nemoj izvlaciti recenice iz konteksta.

Budimo malo i samokriticni. Ne budimo uvijek idealni.

Aman čoveče, u pitanju je maltretiranje, teško psihičko (a najverovatnije i fiziičko) maltretiranje. Tebi je to normalno u nekim slučajevima? Ajde navedimi neki primer u kom odobravaš da je on tako maltretira....To je bre za svaku osudu..
 
I da zavrsim ..da nisam osposobljena i da ne radim..i da nemam materijalnu sigurnost..cistila bih tudje stanove..ulice bi cistila..ali ne bih ..sekundu dozvolila da me neko ko mi je srusio snove i veru..pljunuo na ljubav..i sve moje i samu mene ..jos i maltretira,mrzi..uzela bi to dete sto imam i otisla..bilo gde ..bilo kada..ali treba verovati u sebe ..i imati hrabrosti ..zbog toga mnoge trpe to sto trpe..
pa nece to niko odjednom da uradi na pocetku...nego prvo nadje pogodnu zrtvu...a onda mic po mic...sabotira njen napredak, profesionalni razvoj, prijateljstva...manipulise...stvara osecaj krivice...igra toplo-hladno...hiljadu puta ponovljena laz posstaje istina u koju zrtva poveruje...uvlaci je u tu igru i svakim danom srozava sve vise i vise...do sadizma najgore vrste...sve dok ne zaboravi kako je ziveti normalno i ko moze da bude, jer je svedena na tacku, na svoje najvece slabosti i strahove...
samopostovanje, samopouzdanje su vrlo varljive kategorije...verujem da se ogromna vecina ljudi tokom svog zivota u nekim trenucima osecala kao da je ceo svet njihov, ali u pojedinim i kao da su jedna velika nula...
 

Back
Top