zlostavljanje

Devojke stvano ste divne sto ste dale komentar na moj problem to mi mnogo znaci jer me je, iskreno receno, blam da pricam o tome sa nekim ko me licno poznaje. Ja bih se rado razvela a i on verovatno, samo sto apsolutno odbija to da dete ostane sa mnom. Savetovala sam se sa nekim pedagogom iz sluzbe za brigu o porodici i sa nekim advokatom i oni su rekli da oboje imamo podjednako pravo na dete i da o tome odlucuje sud i centar za soc. rad. Nikako ne smem da rizikujem to da dete ostane sa njim i da ga vidjam samo vikendom. On je mozda u prednosti jer ima duplo vecu platu i stan. Ja nazalost nemam roditelje koji bi mi pomogli, imam drugarice ali niko ne moze da mi garantuje da dete ostaje sa mnom u slucaju razvoda.

Veoma gadna situacija.Ne mogu ništa da ti kažem sa pravne strane jedino kao laik mogu da pristupim ovom problemu.Sve i da ostaneš u ovakvom "braku" u šta ćeš se vremenom pretvoriti u senku od žene ili još gora varijanta u biljku.Realno da li će tvoje dete imati majku u full izdanju odnosno da li ćeš biti nasmejana,vedra pre svega zadovoljna žena koja je spremna da se uhvati u koštac sa svim mogućim problemima ili ćeš postati ovo što sam već navela.Znam da ti je teško i ti si u mojim očima jedinstvena osoba koja neminovno ima prava na jedan normalan i dostojanstven život.
Zašto te je sramota pričati o tome sa nekim u RL? Mala sredina ili nešto drugo.?Uostalom u čitavoj situaciji nema ni delića tvoje krivice.

Drži se i uverena sam da ćeš rešiti ovaj problem. :heart:
 
ma nemoj? tako ce i on tebe pesnicom u glavu kad ti budes kriva... bas lepo...
marine...ne pravi sebi izgovore...ne moze niko da ti garantuje dete...ali skoro uvek se dodeli majci...moras da budes hrabra...koliko ti je dete?
 
Kriv je bio on.... Ja nisam mogla da se suzdrzim... Osamarila sam ga... I bi sta bi...

Pa nisi trebala, sta god da je uradio trebalo je da s esmiris i resis konflikt kroz razgovor. Sta si ocekivala? Da ce ispasti dzentlmen? Pa reakcija je bila automatska ti njemu, on tebi.
Samo da se nenaviknete da konflikte resavate tako.......
 
Devojke stvano ste divne sto ste dale komentar na moj problem to mi mnogo znaci jer me je, iskreno receno, blam da pricam o tome sa nekim ko me licno poznaje. Ja bih se rado razvela a i on verovatno, samo sto apsolutno odbija to da dete ostane sa mnom. Savetovala sam se sa nekim pedagogom iz sluzbe za brigu o porodici i sa nekim advokatom i oni su rekli da oboje imamo podjednako pravo na dete i da o tome odlucuje sud i centar za soc. rad. Nikako ne smem da rizikujem to da dete ostane sa njim i da ga vidjam samo vikendom. On je mozda u prednosti jer ima duplo vecu platu i stan. Ja nazalost nemam roditelje koji bi mi pomogli, imam drugarice ali niko ne moze da mi garantuje da dete ostaje sa mnom u slucaju razvoda.

E ajde sad molim te
1. Postoji alimentacija, posto on nema decu iz nekog drugog braka moze doostici i 35% i ne mora ici na ruke, vec preko tekuceg racuna i skida mu se direktno od plate.
2.Stan- u bilo kom slucaju ti imas pravo minimum na nuzni deo, sem ukoliko on stan nije dobio od svoje porodice, kada je to iskljucivo njegovo licno vlasnistvo i nije steceno u braku, sve ostalo otkup, kupovina stana u toku braka se tretira kao zajednicka imovina, cak i onda kada nisi u ugovoru
3.Cak i da je stan od nejgove porodice, on moze biti nepodoban kao otac ukoliko maltretira i dete.
4.Starija deca se pitaju sa kojim zele da ostanu
5.Neko ovde na forumu rece na drugoj temi da mu se/joj majka cetri godine borila na sudu i dobila i imovinu i alimentaciju i decu, pa ti sad vidi, sve je stvar borbe
6.Ako samo zelis da te ljudi tese, a da ti pri tom ne preduzimas nikakav korak da nesto promenis, onda ne znam sta da ti kazem, sem spusti glavu, cuti i trpi, pa ces videti dokle ce te to odvesti, a ljudi se smore od tako necega
7.Realno sam bice
 
Moguce nista, ima jedna stvar koja mi je zapala za oko jos kad je tema postavljena:think::???:

I meni..pocetna recenica:
"Poludecu, veceras mi je vise nego ikad potreban neko ko bi bar donekle shvatio moju bol imam problema u braku."
i nestade..a bilo bi zanimljivo da saznamo da li je ista uradila po pitanju svog problema u braku
 
I meni..pocetna recenica:
"Poludecu, veceras mi je vise nego ikad potreban neko ko bi bar donekle shvatio moju bol imam problema u braku."
i nestade..a bilo bi zanimljivo da saznamo da li je ista uradila po pitanju svog problema u braku

Ko zna možda i ništa nije uradila, možda i dalje trpi sve što joj se dešava sve iz straha
da ne izgubi dete....ali ima tu jedna caka, koje mnoge od nas previde....:think:a to je
što oni odlično znaju da se mi teško ili skoro nikako ne odričemo dece, pa nas time
ucenjuju nekad sve dok deca ne odrastu i postanu punoletna. A mi šta mi radimo?
Prosto mu poverujemo da će nam uzeti decu.....kad shvatimo da je to samo jedan
od tipova ucene, ne bi li se i dalje iživljavali, ponašali kao da smo i njima mame, i još,
što, šta drugo....prođe život......:think::mrgreen:
 
@affrodiita ima u tome istine, ali nije sve tako crno, pa pricala mi advokatica za slican slucaj muz je imao stan (stan je bio na njegovo ime, kupili su ga zajedno, ali ona nije bila u ugovoru) , maltretirao zenu, pretio oduzimanjem dece, na kraju s eizborila dobila je deo tog stana na koji je i imala pravo i decu naravno. Doduse veci broji zena pristaje na ono sto si ti napisala, a tek mali broji njih odluci da se bori.
Nego meni je cudno to sa imenom i prezimenom, ako je ta zena stvarna i ako se ona toliko boji, pa ne bi stavila puno ime i prezime. Otkud ona zna da joj i muz nije na krsti i da nece procitati njen post, ovde u zenski kutak dolaze i muskarci. Naravno ako je to njeno ime i prezime.
 
Da.
I ja sam primetila.

Ali sam pretpostavila da je izmisljeno. Ili se samo zeznula. I naravno postoji opcija da je sve izmisljotina. Tj. neko je sproveo anketu.
Sve u svemu, tema je privukla paznju. I dobro je da ovakvi problemi privlace paznju.
Ja ne znam nikog u svom okruzenju ko je prosao kroz ovo. I nemam pojma o pravima supruznika niti o razvodima. "To se desava nekom drugom"
 
@affrodiita ima u tome istine, ali nije sve tako crno, pa pricala mi advokatica za slican slucaj muz je imao stan (stan je bio na njegovo ime, kupili su ga zajedno, ali ona nije bila u ugovoru) , maltretirao zenu, pretio oduzimanjem dece, na kraju s eizborila dobila je deo tog stana na koji je i imala pravo i decu naravno. Doduse veci broji zena pristaje na ono sto si ti napisala, a tek mali broji njih odluci da se bori.
Nego meni je cudno to sa imenom i prezimenom, ako je ta zena stvarna i ako se ona toliko boji, pa ne bi stavila puno ime i prezime. Otkud ona zna da joj i muz nije na krsti i da nece procitati njen post, ovde u zenski kutak dolaze i muskarci. Naravno ako je to njeno ime i prezime.

Da sve je tu malo mistično, i može biti da je ime i prezime ko zna koga, a ne njeno,
samo što opet ako muž svraća ovde i ima imalo mozga mogao bi povezati 2+2...:think:
Znam da ima svega, da žene sve na sudu fino dobiju, i imaju sva prava na deo stana, kuće ili čega već, međutim kad treba to da ostvare, to ide malo teže....:dash:nisu baš svi tako
razumni i dobrodušni.....pa ajde uz pretnju uđi u stan, ili sobu koji ti sud dodelio....i kako bi mirno zaspala....(ako je daleko bilo nasilan)....ma to je jako kompleksna tema, o kojoj bi mogli pričati, i pričati.....a opet ništa novo i pametno ne bismo rekle....jer topla voda je davno izmišljena.......:sad2::sad2::sad2:
 
jer me je, iskreno receno, blam da pricam o tome sa nekim ko me licno poznaje

Da li Marina Strbac zaista postoji nije toliko bitno, koliko je bitno da, zene koje su zlostavljane u braku ili vezi postoje svuda oko nas!
I da je ovaj citat pocetna prepreka da pocnu sa resavanjem problema.
(Kome reci,kako reci,sta reci!)
(Kako reci a ne ulepsati svog ponosa radi?)
(Kako ispricati a da to ne lici na akcioni film?)
I kada kazu najblizima,kakve savete dobiju?!?
Brak je to treba pretrpeti,treba malo sagnuti glavu.....
Pa cak i socijalni radnici pokusaju u pocetku da zaglade problem.
Retko zaista retko reci ce neko u realnom razgovoru:Bezi odatle glavom bez obzira,
obrati se tom i tom,tvoja prava su to i to,idi tamo i tamo.....
Da horor bude jos zesci zamislite i neku "Marinu" kojoj se muz posle svakog samara ili batinanja,izvinjava, kune u "nikad vise" i "vecnu ljubav" i izoblicava u 'dobrog' muzica...
a onda posle par dana,bez najave i pravog povoda, horor se ponavlja!!!

Dopada mi se srcanost vasih komentara da se ovaj brak zavrsi.
Neka to bude bar inicijalna kapisla za delanje svakoj zeni u slicnoj situaciji.
Mislim i da je potrebno cuti i druge zene koje su dozivele slicnu pricu,kako su je i da li su je resile,mislim da to moze pomoci prilicno.
 
Poslednja izmena:
Poludecu, veceras mi je vise nego ikad potreban neko ko bi bar donekle shvatio moju bol imam problema u braku. Moj muz me mrzi i kinji na tako ponizavajuci nacin a ja ne znam kako da mu se suprotstavim i opstanem u toj vezi. Ponizava me, psuje broji mi svaki zalogaj, kad jedem to je za njega kao da cinim zlodelo, moram da mu prikazem svaki racun za nesto sto kupim, najnovije je da kada idemo ulicom sa nasim detetom moram biit daliko od njih jer ne moze u svojoj blizini da me trpi i tako niz psihiloskih mora pored njega svakodnevno imam sta da radim?????:???::???::???:

Bezi...

Ili ga ubij.
 

Back
Top