Crnogorac koji nije bio Srbin

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Godine 1860. ubijen je knjaz Danilo Petrović. On je za svoje vladavine naredio da se Srbi venčavaju sa starosedeocima. Ko su bili starosedeoci? Oni Crnogorci koji su bili tu pre poraza na Kosovu 1389. i masovnog dolaska Srba u crnogorska brda. Ti starosedeoci bili su keltsko-ilirskog porekla i Srbi se sa njima nisu ženili. Ako se neko preziva Andesilić - osnova njegovog prezimena je keltska. Našao sam na google nekog američkog pisca irskog (keltskog) porekla sa imenom George Andes. Kolika je sličnost između prezimena Andes i Andesilić. Ogromna. Dakle radi se o istom, keltskom poreklu. To su vam Crnogorci koji nikada nisu bili Srbi. Ono jeste da su primili jezik i kulturu, ali poreklo im nije slovensko.
 
Jao, Kelti... Kelti su davno otišli, a i ti što su ostali nisu naseljavali područija zapadno od Drine (mada nisu ni došli do Drine, ali nema veze), ali za Ilire si u pravu.

Celts_in_Europe.png


Svi hotje da budu Kelti danas...
 
Ako se neko preziva Andesilić - osnova njegovog prezimena je keltska. Našao sam na google nekog američkog pisca irskog (keltskog) porekla sa imenom George Andes. Kolika je sličnost između prezimena Andes i Andesilić. Ogromna. Dakle radi se o istom, keltskom poreklu. To su vam Crnogorci koji nikada nisu bili Srbi. Ono jeste da su primili jezik i kulturu, ali poreklo im nije slovensko.

Hm....tako i Deretić dokazuje da su "Srbi narod najstariji".....:roll:
 
Ovo me uopšte, ali uopšte ne zanima niti sam ja to rekao, niti bih takvu glupost ikada rekao. Nisi pobio sličnost nekih crnogorskih prezimena sa nekim irskim.
Šta ima da se pobija? Jezik je žive stvar, a oba su Indo-Evropska tako da je sasvim logično da neke reči budu slične, a i sasvim je logično da neka budu slična samo na osnovu... slučajnosti, tako da neki Bumbarović u Srbiji i Bumblebee u Americi nemaju mnogo zajedničkih tačaka...
 
Ima jedan čika zove se George Dugal. Škot je...

Dakle i glumac Nebojša Dugalić je Škot? A?

Može i on biti poreklom Kelt, jer Škoti su Kelti.

Šta ima da se pobija? Jezik je žive stvar, a oba su Indo-Evropska tako da je sasvim logično da neke reči budu slične, a i sasvim je logično da neka budu slična samo na osnovu... slučajnosti, tako da neki Bumbarović u Srbiji i Bumblebee u Americi nemaju mnogo zajedničkih tačaka...

Imaju jako puno dodirnih tačaka, recimo osnovu u prezimenu, ako su u pitanju stara prezimena, a ne neka kokošarska koja se dobijaju po ocu ili dedi.
 
Odlična mapa! Svaka čast! Jedna strelica keltske seobe vodi u Crnu Goru. Od tih doseljenika su i moji Andesilići.
To nisu doseljenici vetj prvci kretanja, hotju retji, sad si isti kao i oni Turci koji tvrde da potiču od Vikinga, samo zato što je šaka platjenika pre 1000 godina došla do Carigrada i zaposlila se u Carevoj "službi".

U svakom slučaju, čak i da jesi (a nisi) Kelt porekom, šta misliš, da li bi posle toliko vekova ostalo i kapi te krvi u tebi?
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top