salsa u Kraljevu

Izvinjavam se sto pisem u temi staroj 5 mjeseci ali eto bas me zanima salsa. Puno prijatelja pocelo plesat i kazu da im je super. Bio nedavno i Johnny Vasquez, najbolji plesac salsa LA stila, u Zagrebu. Imam i neka videa pa cu postat poslije. Drago mi je da i Sarajevo pocinje aktivnije, eto ocekuje se i njihov prvi salsa festival.
 
Izvinjavam se sto pisem u temi staroj 5 mjeseci ali eto bas me zanima salsa. Puno prijatelja pocelo plesat i kazu da im je super. Bio nedavno i Johnny Vasquez, najbolji plesac salsa LA stila, u Zagrebu. Imam i neka videa pa cu postat poslije. Drago mi je da i Sarajevo pocinje aktivnije, eto ocekuje se i njihov prvi salsa festival.

heehe Sarajevo ccccc :hahaha:
 
znam shta je samba, a shta mu dodje salsa. jel' to lambada i tako to? :)

Salsa je ples koji je nastao mesavinom afro-rumbe i evropskog sona.
I dok je afro-rumba bila agresivna, vruca ( ples u kome partner svojim umecem zavodi partnerku, pa posle vodi na par privatnih casova toliko je SON bio ples koji se igra na 2 i koji se plese uz telo i skroz mekano ). Mesavinom ova dva plesa nastala je salsa, ali ne na Kubi!
Vec u NY. To je u pocetku bio kako je jedan prthodnik naveo "ulicni" ples, ali se dolaskom u NY standardizovao i sada se igra i kao LY style i cuban style.
Ja vise preferiram cuban style, jer je skroz free dok je latino zastupljen na standardima-takmicarskim koji mogu biti i malo zamorni, dok kod cuban vi imate partnerku sa kojom cete se moci skroz opustiti i plesati po vama vidljivim pravilima.
Kako god odlucite necete da se pokajete, vazno je da imate svoj free style, a da ne bude to samo po principu copy-paste.
HASTA SIEMPRE!
I da umalo da zaboravim, kada nesto radite iz srca, onda ce i teznja za necim boljim i lepsim u vasem plesu biti mnogo veca, dakle opustite se i prepustite ovoj caroliji.
Lubav je vecna!
 

Back
Top