Ime

Admin Sredoje

Vruć 'leba i ajvar na njemu. Mljac.
Administrator
Poruka
112.184
Zanima me generalno misljenje o imenima, prvenstveno pasa.
Primera radi znam da su neki psi dobili imena Milica, Bosko i slicno.

da li je u redu psima davati "ljudska" imena
 
Не бих знала шта да ти кажем, Табе! У принципу ја својим псима и мачкама никад нисам давала људска имена нити им дајем.
 
Zanima me generalno misljenje o imenima, prvenstveno pasa.
Primera radi znam da su neki psi dobili imena Milica, Bosko i slicno.

da li je u redu psima davati "ljudska" imena

Ne znam, po meni je to glupost, ima jedan u mom naselju i dali mu ime Milorad...sto je
previse, je previse

Imao sam do milion macaka, i ni jednoj do sad nisam dao ljudsko ime, niti cu ;)
 
Sto da ne, ako mu to ime odgovara po karakteristikama.

Ja sam Ali-ju dao ime po Muhamed Aliju (AST) - 4 godine
Pre njega sam imao mesanca retriver i nesto zvao se Vega - po sazvezdju - 5 godina
A pre vege sam imao mesanca terijera i pulina i dobio je ime Kosta po Bibsicima. -13 godina
 
Neka nasa ljudska imena stvarno nisu za pse, dok sa druge strane mogu da budu bas simpaticna i da odlicno idu uz psa. Pas moje drugarice se zove Ceda, ja mu tepam Cedica, i to mi nikada nije bilo problem da prihvatim. Suprotno tome ima jedna kerusa koja je izgleda neka mesavina pita, tigrasto crna sa izrazito zutim ocima i nabijena, a zena koja brine o njoj joj je dala ime Ana :confused::confused:
U principu ljudska imena se i daju psima (osim kad nazoves psa Maza, Lunja, Klempa..itd), samo sto su uglavnom strana pa se onda i ne primeti da pas ima ljudsko ime.
U mojoj okolini ima Amos, Archi, Megi, Riki, Aldo...i moj pas se zove Tedi, sto je nadimak od Teodor, iako sam ga ja nazvala tako zbog engleskog naziva za plisanog medu - teddy bear.
 
dok sam ishla u srednju shkolu,na velikom odmoru smo uvek bili u dvorishtu i jedan dan prolazi neki lik i dere se "nikolaaaaa,gde si nikolaaaaa?" i mi mislimo ok,zove nekog nikolu,odkud znam....
kad ono istrchava zuti mali pinch i ovaj kaze "nikola gde si bio"
umrli smo od smeha....
 
Ja знам псе који се зову Љубиша, Страхиња, Чеда, .... не знам, мени мало безвезе, од толике палете имена за псе дати псу људска имена.
 
Pa cekajte koja su to ne ljudska imena?:D

Recimo imena reka. Mada znam sa faxa jednu Tisu a moja komšinica ima ćerke Unu i Taru. Nisam pitala komšinicu kako joj se zove sin, bojim se da ne bih mogla da se iskontrolišem kad bih čula Lim ili tako nešto. :hahaha:

I evo ti još jedan primer ne-ljudskog imena za psa:počasni član moje porodice se zove Gizmo. I super mi je ime Fluffy, takođe za nekog toydog ili dugodlaku macu. A tu su i imena božanstava, recimo znam za masu čivava Amora...
 
Zanima me generalno misljenje o imenima, prvenstveno pasa.
Primera radi znam da su neki psi dobili imena Milica, Bosko i slicno.

da li je u redu psima davati "ljudska" imena

Nema pravila.. valjda kako vlasnik dozivljava svog psa, tako ga i imenuje. Znam pse Srboljuba i Milkicu.. meni je to simpaticno mada po malo i cudno. Naseg mesanca smo zvali Jade (kao Zad) jer je to omiljen kamen moje sestre. Ima toliko lepih imena za pse ali mi kumujemo po naski.. :lol:
 
Nema pravila!
U suštini, najveći broj životinja zove se "ljudskim" imenima. Pitanje je samo da li su ta imena uobičajena za naše podneblje ili ne.
E sad... Ljudi fantaziraju i kada daju imena svojoj deci (što reče moom "Tara", "Tisa" još malo pa "Lim" i "Dunav" i "Morava" :roll:), a ne životinjama.
Poenta (po meni) je da ljudi žele da budu originalni... jer im je to njihovo "malo" nešto posebno i originalno. Zato se i preteruje.
Moj pas se, po rodovniku, zove Vojka (odgajivač me nije ni pitao! :otkacio:), mi je "zvanično" zovemo Dona, ali joj tepamo i Milica, Mica, Lutka...
 
Recimo imena reka. Mada znam sa faxa jednu Tisu a moja komšinica ima ćerke Unu i Taru. Nisam pitala komšinicu kako joj se zove sin, bojim se da ne bih mogla da se iskontrolišem kad bih čula Lim ili tako nešto. :hahaha:

I evo ti još jedan primer ne-ljudskog imena za psa:počasni član moje porodice se zove Gizmo. I super mi je ime Fluffy, takođe za nekog toydog ili dugodlaku macu. A tu su i imena božanstava, recimo znam za masu čivava Amora...
Pa i tu reku je neko nazvao po necemu.;).nije mi neobicno nazvati kucnog ljubimca 'ljudskim' imenima.

El si ucila ti engleski u skolu a :lol:
 
pa iskreno ok je davati "ljudska" imena, ali ona koja toliko i ne lice na ljudska....a ne milorad ili nikola, ta imena su tooooooliko ljudska-ako me razumete.......ipak i moj pas se zove Jare T. Zivadin po liku iz kamiondzija, iako mu u rodovniku pise Atos.......mada to on i ne zna jer ga niko tako ne zove:D........svi mu tepamo jajo, jaroslave, ludaku i tako....
 

Back
Top