Jeftina radna snaga!

Општа представа је таква: да је у Србији радна снага јефтина. Међутим, званичне анализе указују на огромну разлику у развијености појединих региона (1:7), и још више општина (1:15). Ове разлике у развијености прате и различити нивои зарада у појединим деловима наше земље. Нису свуда зараде мале, па ни радна снага јефтина. Са друге стране, у неразвијеним подручјима (релативно неразвијеним) и поред ниске цене рада суочавамо се са проблемом - недостатка (квалитетних) кадрова. Чини ми се, забог наведеног, да и поред представе о најјефтинијој радној снази у Европи, ми и даље нећемо бити конкурентни на том тржишту!!
 
Došlo je vreme da smo i mi kao i mnoge Azijske zemlje jeftina radna snaga.Koliko smo zaista jeftina radna snaga u odnosu na zemlje u okruženju a da nepričam od zemalja članica EU?

Mi jesmo jeftini, ali smo prilicno neefikasni.Ako radniku u zapadnoj Evropi za nesto treba 1 dana nama treba 5, tako da smo u stvari jako skupi. Deviza niko me ne moze tako malo platiti koliko ja mogu malo raditi jos vazi
 
Pa i ne treba nas. Ovo je bogata zemlja i treba je prepustiti kvalitetnijem narodu, a ne narodu koji decu uci kako je rad stetan a lopovluk dobra stvar.

svaki dan na vestima ili u novinama citas i slusas kako je neko pokrao nekog, kako ministri kradu iako svi nemaju skolu vec kupljene diplome itd. i kako onda u ovakvoj zemlji da vaspitas dete da se rad u ovoj zemlji isplati :confused:
 

Back
Top