Upis na fakultet

Poruka
44
Cao svima.Ja imam jedno pitanje,a nadam se da ce neko znati da mi odgovori.Posto sledece godine zavrsavam gimnaziju,a volela bih da upisem Medicinski fakultet u Beogradu.Ali za slucaj da ne budem primljena,ja bih konkurisala na jos nekom fakultetu,a mislila sam da bi to mogao biti Stomatoloski fakultet u Beogradu.Meni je oduvek san da studiram medicinu,konkurisacu jos i na stomatologiji jer su fakulteti srodni i isto se polaze.Cula sam nesto da je moguce ako se konkurise na medicinskog i stomatoloskom fakuletetu,a prodje se samo na stomatologiji,da je moguce kasnije se prebaciti na medicinu,ali nisam sigurna da li je to tacno,pa vas molim ako znate da mi odgovorite.Unapred mnogo hvala:):heart:
 
Preko veze je sve moguce,al je sigurno da ces pre biti primljena na medicini,nego na stomatologiji.Ove godine su primili skoro sve koji su polagali prijemni na medicinskom.Koliko imas bodova iz skole?
 
Tacno je da su ove godine na medicini primili vise nego prethodnih-tacnije,svi su primljeni,sto ne znaci da ce tako biti narednih godina.Jako je glupo voditi se tom racunicom.
Bodovi iz srednje skole su jako vazni,al' ne i presudni.Dakle,ako se pomucis,a imas dovoljno vremena da spremis dobro prijemni,ne treba da te zanima ni dal' ce lista biti produzena,ni za koliko.Ako budes o tome previse razmisljala,a manje se fokusirala na ucenje,bice nezgodno.To je moje misljenje.
Uzgred,iako Stomatoloski od ove godine prima samo na budzet,a Medicinski i na samofin. ,opste je poznato da je teze upisati Stomatologiju.Medjutim,i to moze varirati itekako,u zavisnosti od broja prijavljenih,njihovog uspeha,tezine prijemnog i mnogih drugih faktora.Uzgred,i ove godine je na Stomatologiju upao neocekivan broj ljudi,jer je veliki broj odustajao,iz nekog nepoznatog razloga-ipak je u pitanju iskljucivo budzet,a i doslo je do prosirenja liste.
No,preporucujem ti da ne razmisljas o tome ko ima koliko bodova,dal' ce lista biti prosirena,koliko je boljih od tebe,i slicno.Fokusiraj se na hemiju i biologiju-koliko sam upucena,to se polaze,i bice sve ok.
 
Mislim da hoce,samo im je vazno da uzmu sto vise para,tako primaju skoro na svim fakultetima.

I ovo itekako varira od fakulteta,do fakulteta.Postoje fakulteti koji nemaju kapacitet,kako bi prosirili listu,ili jednostavno imaju princip.Retki su,al' ih ima.
Ponavljam,nemojte se previse opterecivati tim,u ovom trenutku trivijalnim stvarima.
Budite bolji od ostalih,i ne brinite dal' ce lista biti prosirena.
 
I ovo itekako varira od fakulteta,do fakulteta.Postoje fakulteti koji nemaju kapacitet,kako bi prosirili listu,ili jednostavno imaju princip.Retki su,al' ih ima.
Ponavljam,nemojte se previse opterecivati tim,u ovom trenutku trivijalnim stvarima.
Budite bolji od ostalih,i ne brinite dal' ce lista biti prosirena.

Ja ne znam ni za jedan fax,sem bioloskog,na kom ne prime vise studenata,nego sto je planirano,al nije to tema ovde,bolje da razmisljamo o hemiji i biosu.
 
Nije godinu dana,nego dve.Al necemo biti tako sitnicavi,zar ne?
A,ovo tvoje "ajde,ako si tako pametna..." je dokaz enormne nezrelosti.No,ja cu biti dovoljno fina da ti odgovorim- filozofski,filoloski.Recimo ta dva..
 
Ovako, shto se tiche medicinskog i stomatoloskog dosta se je promenilo od kada je moja sestra upisivala, pa neznam da li sam od velike pomoci, ali sam siguran da jedan dobar broj ljudi konkurishe na oba, u vecini sluchajeva ljudi koji zele da upishu medicinski a nisu suvishe sigurni konkurishu i na stomatologiji, jer im je prva godina 'skoro' ako ne i totalno ista, nisam siguran, pa je moguce prebaciti se sa jednog na drugi ( naravno uz 'malu' nadoknadu )...
 

Back
Top