Poslednje reci poznatih

Bloody Baroness

Zainteresovan član
Poruka
400
- Samo malo...
Papa Aleksandar VI
- Pardonnez-moi, monsieur. Je ne l'ai pas fait exprès. (Izvinite, gospodine, nisam to uradila namerno.)
Marija Antoaneta (dok je prilazila giljotini, optužena za izdaju, slučajno je stala na nogu dželatu)
-Μη μου τους κύκλους τάραττε (Ne uznemiravajte moje krugove /ili jednačinu/)
Arhimed (u odgovoru rimskom vojniku koji mu je rekao da se javi njegovom nadređenom posle pada Sirakuze. Arhimed je u tom trenutku rešavao geometrijksu teoremu na zemlji. Vojnik ga je ubio, nasuprot naređenju da ga dovede pretpostavljenom živog)
-Ne mogu da spavam...
DŽ.M. Beri, autor Petra Pana
-Let's roll (neprevodivo egzaktno na srpski, ali u stilu žargonskog "idemo...")
Tod Bimer, putnik na letu UA 93, 11. septembra 2001., nešto malo pre nego što se avion srušio kod Šanksvila u Pensilvaniji
 
-France, armée, Joséphine…(Francuska, Vojska, Žozefina...)
Napoleon Bonaparta
-To ima lep ukus. Hvala vam.
Johan Bram, nemački kompozitor (pošto su mu dali da popije malu čašicu vina)
-Sada ću da idem na spavanje. Laku noć.
Lord Bajron
-Vivo! (Živim!)
Gaj Julije Cezar Avgust Germanikus - Kaligula (pošto je izboden od strane svoje sopstvene garde)
-Živeo sam kao filozof, umro sam kao hrišćanin.
Đakomo Kazanova
-Zdravo (pozdrav)
Graham Čapman (član Monti Pajtona, svom usvojenom sinu koji je tek stigao u bolnicu gde je on ležao)
-Nisam dugo probao šampanjac
Antoan Čehov (malo pošto mu je medicinska sestra dala gutljaj šampanjca da mu olakša probleme sa tuberkulozom)
-Sve mi je to dosadno.
Vinston Čerčil (malo pre nego što je pao u komu. Umro je devet dana kasnije)
 
Ko zna koliko je izmišljotina među tim poslednjim rečima poznatih...Verovatno 80% najmanje...Za razne svrhe dobro došlo...;)


Na pr. najveća propaganda su "poslednje reči" kralja Aleksandra I Karadjordjevića: "Čuvajte mi Jugoslaviju.."

Malo morgen, je to rekao...
 
Za neke od ovih postoji vishe verzija, ali dobro...



"Hvala Bogu da sam obavio svoju duzhnost."
- Lord Horacio Nelson

"...Najjachem."
- Alexandar III Makedonski Veliki

"Ne."
- Alfred Rozenberg (Na egzekutorovo pitanje ima li poslednje rechi...)

"Sklanjajte se! Poslednje rechi su za budale koje nisu rekle nishta."
- Karl Marx

"Kako je Imperija?"
- Dzordz V

"Prijatelji, aplaudirajte. Komedija je gotova."
- Ludvig Van Betoven

"Osvojio sam vam ogromno carstvo. Na vama je da osvojite ostatak sveta."
- Temudzin Bordzigin (Dzingis Kan)

"Ovo je smeshno."
- Dok Holidej

"Takav je zhivot."
- Ned Keli

"Zhalim jedino shto imam samo jedan zhivot da poklonim svojoj zemlji."
- Nejtan Hejl

"Neverovatno."
- Mata Hari

"Kvintiliuse Varuse... Vrati mi moje legije."
- Oktavijan Avgust

"Vivo!"
- Kaligula

"Kakav umetnik umire sa mnom."
- Neron

"Chini mi se da postajem bog."
- Vespazijan

"Znam da ste ovde da me ubijete. Pucajte, kukavice! Ubicete samo choveka!"
- Ernesto Che Gevara

"Svaki problem koji sam reshio posluzhio je za reshavanje drugih problema."
- Rene Dekart

"Umirem li ili mi je rodjendan?"
- Lejdi Astor



Evo i nekih fiktivnih :


"Here's to my love! O true apothecary!
Thy drugs are quick. Thus with a kiss I die."
- Romeo

"There is another Skywalker."
- Joda

"Rosebud."
- Charls Foster Kejn

Sultan : "Imash li neke slavne poslednje rechi?"
Baron Minhauzen : "Ne josh."
Sultan : "Ne josh? Je li to slavno?"

"Napred drugovi! Napred u ime pobune! Zhivela Zhivotinjska farma! Zhiveo drug Napoleon! Napoleon je uvek u pravu!"
-Boxer
 
Ko zna koliko je izmišljotina među tim poslednjim rečima poznatih...Verovatno 80% najmanje...Za razne svrhe dobro došlo...;)


Na pr. najveća propaganda su "poslednje reči" kralja Aleksandra I Karadjordjevića: "Čuvajte mi Jugoslaviju.."

Malo morgen, je to rekao...

Посебно што је човек упуцан у грло.

О томе је истинито сведочио његов син - покојни Краљевић Томислав..
 
Čitao sam negde da je ipak nešto rekao.

Šta je tačno posvedočio princ Tomislav?

Evo ja ću da ti kažrm iz prve ruke kao očevidac...:hahaha::hahaha:


Princ Tomislav kaže da ne veruje da je njegov otac bilo šta rekao, a posebno da to nije mogao da čuje Bogoljub Jevtić, jer je po rečima njegove majke Marije on bio tek u četvrtom automobilu i nemoguće da je dotrčao do kralja i bio sa njim dok izgovara poslednje reči.


Drugo, na snimku se vidi da kralj ne zna za sebe i da se grči od bolova. Sve bi se tad setio Jugoslavije...Pokušao je nešto da kaže, a nije uspeo. Kasnije su i lekari potvrdili da je bio van sebe i da je šansa da je nešto rekao 0.01%.
Najpre se pojavila u francuskoj štampi rečenica: "Čuvajte mi Jugoslaviju i prijateljstvo sa Francuskom", a već sutradan se neko setio da to malo skrati jer je pa tek to nemoguće - toliko duga rečenica u onakvom stanju...
 
Poslednja izmena:
Princ Tomislav kaže da ne veruje da je njegov otac bilo šta rekao, a posebno da to nije mogao da čuje Bogoljub Jevtić, jer je po rečima njegove majke Marije on bio tek u četvrtom automobilu i nemoguće da je dotrčao do kralja i bio sa njim dok izgovara poslednje reči.


Drugo, na snimku se vidi da kralj ne zna za sebe i da se grči od bolova. Sve bi se tad setio Jugoslavije...Pokušao je nešto da kaže, a nije uspeo. Kasnije su i lekari potvrdili da je bio van sebe i da je šansa da je nešto rekao 0.01%.
Najpre se pojavila u francuskoj štampi rečenica: "Čuvajte mi Jugoslaviju i prijateljstvo sa Francuskom", a već sutradan se neko setio da to malo skrati jer je pa tek to nemoguće - toliko duga rečenica u onakvom stanju...
Ovo je već OK komentar.

Hvala.
 
Naslov teme sam po sebi ne zahteva obrazloženje odgovora..
Naslov teme je "Poslednje reči poznatih", pa bi trebalo pisati šta su ljudi rekli, a ne šta nisu rekli.

A ako želiš da opvrgneš tvrdnju da je neko rekao nešto, to svakako zahteva obrazloženje. Bar ja tako mislim.

Što se kralja Aleksandra tiče, obrazloženje koje si dao na kraju je sasvim prihvatljivo.
 
Moj komentar se odnosio upravo na poslednje reči poznatih, ako si primetio, odnosno moje mišljenje da je najveći procenat tih reči izmišljen, a ovo je samo jedan primer, uzgred naveden. Uostalom forum je za diskusiju, a ne za monolog. I u celoj toj priči normalno je i ne rasplinuti se previše u odgovoru, pa i detaljisati, i postavljati pitanja ako nešto nije jasno ili ako nekog nešto bliže interesuje i odgovarati na njih itd.
Može sve to na lep način, ne mora odmah da se brecaš...
 
Ko zna koliko je izmišljotina među tim poslednjim rečima poznatih...Verovatno 80% najmanje...Za razne svrhe dobro došlo...;)


Na pr. najveća propaganda su "poslednje reči" kralja Aleksandra I Karadjordjevića: "Čuvajte mi Jugoslaviju.."

Malo morgen, je to rekao...


Naravno, ti si bio tamo i lično si čuo. Pa, hajde, podeli sa nama.


aj sad deki prochitaj ponovo ovo gore
pa vidi dal je tvoja reakcija adekvatna...

naravno, to je moglo i da izgleda ovako:

Ko zna koliko je izmišljotina među tim poslednjim rečima poznatih...Verovatno 80% najmanje...Za razne svrhe dobro došlo...;)


Na pr. najveća propaganda su "poslednje reči" kralja Aleksandra I Karadjordjevića: "Čuvajte mi Jugoslaviju.."

Malo morgen, je to rekao...


Jel? Otkud ti to?

ali nije...
 
aj sad deki prochitaj ponovo ovo gore
pa vidi dal je tvoja reakcija adekvatna...
Nekoga sam nazvao inferiornim, glupim ili slično?

Mislim da sam objasnio šta očekujem, i potpuno sam zadovoljan odgovorom koji sam dobio (naravno, posle preganjanja). Ne znam čemu sada širenje polemike koja se odnosi na mene lično.

Što se brecanja tiče, ko se bre breca???
 

Back
Top