Papa u Australjiji

Gashi Krasniqi

Obećava
Banovan
Poruka
68
Papa kao rok zvezda u Australjiji docekan, sljavi dan mljadih (secate lji se dana mljadosti?), alj katoljickih omljadinaca sveta. Dovelji mu u posetu kengurce, koaljicu, krokodiljce, daklje mljade reprezentativnih zivotinja u Australjiji. Da lji to znači da i zivotinje smatraju katoljicima?
 
Papa kao rok zvezda u Australjiji docekan, sljavi dan mljadih (secate lji se dana mljadosti?), alj katoljickih omljadinaca sveta. Dovelji mu u posetu kengurce, koaljicu, krokodiljce, daklje mljade reprezentativnih zivotinja u Australjiji. Da lji to znači da i zivotinje smatraju katoljicima?

nakon amerike i u australiji nastala prava papomanija...
e, sta ces, tako s nama katolicima....nema nas kao, i tada se odjednom pojavimo....
sve je to taktika za unistenje svetosavlja...(ima li ga u australiji)
 
Papa kao rok zvezda u Australjiji docekan, sljavi dan mljadih (secate lji se dana mljadosti?), alj katoljickih omljadinaca sveta. Dovelji mu u posetu kengurce, koaljicu, krokodiljce, daklje mljade reprezentativnih zivotinja u Australjiji. Da lji to znači da i zivotinje smatraju katoljicima?

pope-rock-1.jpg
 
nakon amerike i u australiji nastala prava papomanija...

Neće skoro neki papa, da pomuti slavu koju je imao Fredi Merkjuri, a o maniji za Bitlsima da i ne govorim, niti se njegova poseta može porediti sa uzbudjenjem i utiskom koji ostavlja pevanje ''Higway to Hell'' na koncertu AC-DC sa 100 000 ljudi iz sveg grla

e, sta ces, tako s nama katolicima....nema nas kao, i tada se odjednom pojavimo....
sve je to taktika za unistenje svetosavlja...(ima li ga u australiji)

Evo jedan katolički rok hit mnogo je dobar
 
Neće skoro neki papa, da pomuti slavu koju je imao Fredi Merkjuri, a o maniji za Bitlsima da i ne govorim, niti se njegova poseta može porediti sa uzbudjenjem i utiskom koji ostavlja pevanje ''Higway to Hell'' na koncertu AC-DC sa 100 000 ljudi iz sveg grla



Evo jedan katolički rok hit mnogo je dobar

sad ozbiljno...
doista mi nije jasno otkuda sada takva papomanija...
i to u zemljama koje nisu ni izrazito katolicke ni izricito reloigiozne (mislim sto je u Poljskoj ili npr. RH OK,) ali ovdje ili u USA...doista neznam, neko novo pomodarstvo, totalno "in" i k tome jos jedan konzervartivac...:???:
ili doista "masi" gdje god bila potreban nekakav duhovni idol
 
sad ozbiljno...
doista mi nije jasno otkuda sada takva papomanija...
i to u zemljama koje nisu ni izrazito katolicke ni izricito reloigiozne (mislim sto je u Poljskoj ili npr. RH OK,) ali ovdje ili u USA...doista neznam, neko novo pomodarstvo, totalno "in" i k tome jos jedan konzervartivac...:???:
ili doista "masi" gdje god bila potreban nekakav duhovni idol

To jednostavno nije tačno...Društvo u USA je i donekle konzervativno u nekim sredinama i dosta religiozno (mnogo više nego u Evropi), tamo je oduvek bilo puno rimokatolika poreklom iz Irske, Italije...... i kao i na onim teritorijama koje su preuzeli od Meksika...
Sa velikim prilivom imigranata iz Latinske Amerike, broj rimokatolika je dostigao broj raznoraznih pripadnika protestanskih i drugih religijskih mahom judeohrišćanskih denominacija....iako su mnogo siromašniji od njih....i i većina kapitala je u rukama belih protestanata i Jevreja.....

Slično sa Australijom....

A narod ko narod voli spektakle...

Tako i muslimani trče na propovedi nekih cenjenih imama, pravoslavni, kad patrijarh drži službu bilo u matici ili rasejanju.....(pa čak i ako nisi pripadnik te religije ideš u ovo vreme medijskih spektakla, a poseta pape jeste to sigurno)

Rimokatolici su jednostavno centralizovana crkva imaju samo jednog vrhovnog verskog poglavara, ima ih najviše pa je to sasvim normalno....
 
Poslednja izmena:
To jednostavno nije tačno...Društvo u USA je i donekle konzervativno u nekim sredinama i dosta religiozno (mnogo više nego u Evropi), tamo je oduvek bilo puno rimokatolika poreklom iz Irske, Italije...... i kao i na onim teritorijama koje su preuzeli od Meksika...
Sa velikim prilivom imigranata iz Latinske Amerike, broj rimokatolika je dostigao broj raznoraznih pripadnika protestanskih i drugih religijskih mahom judeohrišćanskih denominacija....iako su mnogo siromašniji od njih....i i većina kapitala je u rukama belih protestanata i Jevreja.....

Slično sa Australijom....

A narod ko narod voli spektakle...

Tako i muslimani trče na propovedi nekih cenjenih imama, pravoslavni, kad patrijarh drži službu bilo u matici ili rasejanju.....

Rimokatolici su jednostavno centralizovana crkva imaju samo jednog vrhovnog verskog poglavara, ima ih najviše pa je to sasvim normalno....


meni nekako nije....
u USA su mu trcali svi , ne samo katolici, i to uglavnom mladi...
a ako se ne varam u Australiji ima najvise protestanata, zatim azijatskih religija...
mislim da takva masovna histerija bude u latinskoj americi, jos nekako pojmljivo...
dobro, moram o tome malo razmisliti, mozda nadem objasnjenje
 
[/B]

meni nekako nije....
u USA su mu trcali svi , ne samo katolici, i to uglavnom mladi...

Papa da dođe u Srbiju napunio bi Marakanu, i to bi mnogo manje rimokatoličkih Mađara došlo od pravoslavnih i ateističkih Srba.....Narod voli medijske spektakle, a dolazak pape to jeste....

A to da li će posle toga smanjiti abortusi, opasti potražnja sa kondomima, ''ljubiti bližnje svoje'' i ostalo što će on da napriča verovatno neće....Jer to niko neće ni da sluša....:lol:

Tolko o duhovnim vođama, miru u svetu što nam poželi i svaka misica i ostalim bla, bla truć glupostima...

Inače najvažniji medijski događaj koji okupi milione ljudi na stadionima i u gradovima gde se održava i nekoliko milijardi ljudi sa svih kontinenata i svih religija ideologija i boja, je svetsko fudbalsko prvenstvo i ono nema premca, i možda ima najveći ''duhovni značaj za moderno čovečanstvo'':super:
 
Poslednja izmena:
Dakle ne mogu da verujem da ljudi koji odlučuju na ovom pod-forumu imaju toliko velike sujete.
U čemu je vaš problem, pa svaki put kada se Marlon pojavi na ovom podforumu morate da ga banujete.
Niko ne može da kaže da je to zato što je uvredio papu... šta sve ovde kojekakvi ne govore.
Verovala sam da Lord ima najveći ego ovde... ali biće da sam poglešila. Stvarno ste mizerije.
 

Back
Top