Mondioring

LoSmI_bg

Primećen član
Poruka
899
Mondioring je vrsta sporta službenih pasa. Razvio se iz najpoznatijih evropskih vrsta sportova službenih pasa: Nemački obrambeni pas, Švajcarski obrambeni pas, IPO, Francuski ring, Campagne, Belgijski ring i Holandski ring (KNPV) sa ciljem da kao jedinstven internacionalni program (Internacionalni ring odnosno internacinalna vrsta sporta službenih pasa) bude priznat od FCI i svih nacionalnih saveza.
Mondioring pruža pasioniranim dog-sportistima sportsko nadmetanje najvišeg nivoa.Ima rasa pasa koje imaju više energije i temperamenta od ostalih i nema boljeg načina za izbacivanje tog viška energije od treninga "odbrane i napada". Kroz ovaj trening iskusan trener preteranu agresivnost ili plahovitost psa dovodi pod kontrolu i usmerava je u pozitivnom pravcu. Pas se privikava na razne životne situacije i ne podleže lako stresu te tako postaje bolje vodljiv. Ovo se može porediti sa borilačkim sportovima kod ljudi (boks, džudo, karate...) Temperamentnim psima odgovaraju dinamične i zahtevne vežbe kakve su u sastavu mondioring programa. Psi koji prolaze ovakvu obuku postižu bolju komunikaciju sa vodičem, više su zainteresovani da slušaju komande i lakše uče.

Uz sve to, ovaj program je vrlo atraktivan za publiku i odlična zabava kako za vodiča, tako i za psa.
Preuzeto sa sajta ksk singidunum

Jel cuo neko za ovo i kakvi su vasi utisci po meni je ovo odlicna stvar za temperamentne pse da se pravilno usmere. Naravno ovoga jos nema kod nas ali ce valjda doci jednog dana...
A sad slike:)
 
Ja recimo mojoj Lei kroz igru i onako uspit stavljam prepreke, tipa da bi došla do mene mora da preskoči ogradicu koja je u početku bila 50cm, a sada već i 120cm(iz sedenja), i mislim da je ovo strava svar, jer ne samo da se pas trenira već, kod pasa kao moja Lea koji su malo plašljivi, daje malo samopouzdanja, da tako kažem. Kad je uveče prazan park, zovem je da se popne do mene preko onih spravica za decu, i u neku ruku je to kao na ovim slikama, samo naravno ovo je neka naša igra.
 
Одгледала сам снимак и могу да кажем да сам веома уживала! Одушевљена сам са псом, по мени је маестрално одрадио све. Штета што тога нема код нас.

Ако неко има још неки линк снимка, само нека качи, са задовољством ћу све да одгледам.
 
Одгледала сам снимак и могу да кажем да сам веома уживала! Одушевљена сам са псом, по мени је маестрално одрадио све. Штета што тога нема код нас.

Ако неко има још неки линк снимка, само нека качи, са задовољством ћу све да одгледам.

:super:takodje
 
Сјајно! Што овога нема код нас? Или има, а да ја не знам?

Лошми, да ли је овде поента да пас ухвати где стигне? Свиђа ми се што није акценат на рукав.
 
Сјајно! Што овога нема код нас? Или има, а да ја не знам?

Лошми, да ли је овде поента да пас ухвати где стигне? Свиђа ми се што није акценат на рукав.

Nema jos uvek kad nas, valjda ce biti...
Da pas moze da uhvati bilo gde nije bitno. I meni se to svidja jer je mnogo realnije od rukava. I svidja mi se sto obuhvata mnogo stvari od napada,preskakanja prepreka,cuvanja predmeta itd..
 
И мени се то свиђа, баш зато што је скроз подређено реалним ситуацијама. Сигурно није свеједно кад пас ухвати нападача за тестисе, делотворније је у односу на рукав.
 

Back
Top