kako se snalazite...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Eto nema vec neko vreme neke nove teme pa velim da opet stupim na scenu jednim pitanjem ciji me odgovor isto tako zanima a verujem i vecinu njih...Pretpostavljam da vecina muskaraca koja je ovde zastupljena zivi u Srbiji i da znaju kakve su prilike sto se tice nacina da se zaradi novac..Cene su zaista velike ako se uporede sa ostalima u Evropi gde je standard bez obzira na krizu koja je manje vise prisutna. E pa sad kako se snaci npr ako ste mlad covek, na nekom poslu koji donosi prosecnu platu koja je u zemlji u kojoj zivite...kako se snalazite za izlaske pogotovu sa devojkom ili zenom znajuci takodje opstepoznato kavaljerstvo srba gde dama ne placa racun....Moja prijateljice mi se ponekad zale da u Bgd retko ko prilazi kome i da muskarci vecma sede sami po kaficima nemajuci volje za upoznavanjem...Je li to posledica zivljenja ili sta je...Izgleda da onaj ko ume da se snadje u svemu tome ima najvise uspeha...Pa dobro kako se snalazite...
 
Eto nema vec neko vreme neke nove teme...
Da, da, čitavih 48 sati kako nisi otvorili nijednu, taj procep je zaista pretio da proguta ovaj pdf.

@tema: ne izlazim, mada to najmanje veze ima sa tim što nemam para (a nemam ih, barem ne za izlaske). Retko da sam sam platio račun prilikom izlaska sa nekom koja nije isto učinila, nekom drugom prilikom, pre ili posle toga, ali to su bila druženja i ako je drugačiji protokol kada se 'muvate' nemam pojma, damice koje ja poznajem nemaju problem sa tim. Dodatne pare se zarađuju dodatnim poslovima, bilo da držiš časove lenjoj deci ili istovaraš cement, svako se snalazi kako može i mora.
 
Poslednja izmena:
Posmatram iz ugla nekog ko ne da nema, nego uvek ima...ne previše, ali za iebeni izlazak ima... Dovoljno dugo radim, da sam zaboravio kako izgleda nemati prebijen dinar... Dal sam ja konzervativan, ne znam - ali da meni žena plaća piće...ne, hvala...propao bi u zemlju da nemam i da mora ona... Dodatne pare se zarađuju mutnim prevarantskim poslovima...
 
to i mene živo interesuje,
pošto po kafićima vise uglavnom oni za koje niko ne zna kako se "snalaze" tj. kako dolaze do love...takvi su u bašticama od ranog jutra...tu valjda i "završavaju poslove"...na tu pojavu me prvo podsjetila ova tema...
a obični smrtnici uglavnom izlaze 2-3 puta sedmično, i plaćaju piće na smjenu, uglavnom...
ali ja opet ne vidim zašto bi to bio razlog za izbjegavanje upoznavanja/muvanja/šta god, jer se obično potroši više love na izlazak sa muškim društvom, nego sa djevojkom...ili se meni bar tako čini...:think:
 
Živim u centru ovog bednog grada, pa imam prilike da svakodnevno srećem takve koji po ceo dan vise u bašti ili nečemu što se tako naziva... Dugo sam se pitao čime se ti ljudi bave i kad rade, kad po ceo dan vise ispred...a lepo im ide, ako je sudeći po automobilima koje voze... Većini je to "radno mesto"...dilovi, šemice, sitne prevare...
 
Ne sedim po kaficima i ne bih prilazio devojkama koje bleje po ceo dan kao inventar.
Ah Džordži, a ja se taman ponadala da će između nas da se rasplamsa vrela strasna požuda i da ćemo zaploviti ka zalasku sunca našom Krstaricom, držeći se za ruke zaljubljeni kao golupčići.

Sad si me načisto pokopao. Odoh da popijem neki deterdžent.
 
Izlazim kad god mogu, i kad nemam para i kad imam....
I u oba slucaja gledam da ulezale devojke po kaficima razmrdam setnjom koja moze biti , ali i ne mora biti kondiciona....

Nazalost em sto su mnogi muskarci ucveljeni zbog nedostatka novca, em je ona druga polovina alava na droljice, te slobodno mozes prebrisati moj odgovor kao prosek.....

Da se ne stekne pogresan utisak , koliko muskaraca ucviljenih , toliko i devojaka koje ne podnose jevtine kafice i tamo gde ne mogu da se razvrcu i da sve vide i da ih svi vide......
a i koliko ovih lovaca na droljice, toliko i droljica....
 
pa ako radiš 10h onda nemaš drooga posla nego da prilaziš ženama............da im ispoonjavaš želje po kafićima.....mada našlo bi se i vremena za drooženje kad bi bio nekog interesantnog......e tačno je to...sve mooško drooštvo i to lokalna ekipa..........pre roočka..pa onda razlaz..pa onda popodne zaoozmu ista mesta....ili su to oni šo nemaju drooga posla...pozajmljooju, uterooju doogove...ili crnogorci šo su pokoopovali okolo stanove i krckaju tako do podne i od podne imovinu.... matorci džabalebaroši.....i tako sve neki..oni i nisu zaint.nešo za žene ...više za kombinacije lažnog biznisa.......i dremanje u životu..... a i svako već ima nekog......ima tu sad..kad se skoope droogari....i par mesta sa živom svirkom..i tako...meni krivo šo nisam išao u bioskop pola veka.. ....izlazim od 3-5....15 do 17.....viđam se tad sa coorom....jedva sam našo vremena za 2 koncerta na egzitu......i .ne...i na foroom izlazim......
 
Nisam se ja nista popravio....

Pogledajte kako sede devojke po kaficima...
Vidim njih cetiri, procena zele prilaz.Analiza, prepun sto, analiza, cuveni efekat treba ih svih cetiri muvati da ne bi dobio negativnu ocenu,plus veca sansa da su dve od njih samo u fazonu zenskog druzenja i pogled koji si protumacio kao poziv , jedne od njih, moze da bude samo registrovan u pamcenju kao info , za naknadno trazenje, za sta nema vremena....

Njih dve, do njih jos dve, i tako devet grupica po dve.....
Svi ukljucenih mikrofona....bitno je proceniti kojoj grupici prici, a da bude ona koja vas po necemu privlaci....
Velika verovatnoca je da ako dobijete odbijanje od prvog pokusaja, dobicete odbijanje i od druge, jer sta je ona gora od one prve, pa ste njoj prisli kao utesnoj sansi, a ne kao osobama sa kojima hocete da provedete prijatnih 15 min ili pola sata....

Zakljucak, NIKO ne forsira opustenu i "ni muvanje ni poslovnu pricu" iz koje sledi podudarnost kao kriterijum izbora....

Tretiranje obaveze nakon prilaza je apsurd koji umnogome umanjuje prilaze....ili od vas pravi "ne...je...bem zivu silu" i nekako sve cini protokolarnim i skracenim verzijama....Lovcima na muf to ne smeta, ali meni smeta....jer mi muf nije cilj ,iliti seks.....

A poruka drugaricama je "ne moze sve da se stigne" nek sacekaju, pogodice se jedanput slobodan termin i njihovo pozicioniranje u kaficu , pa ce biti poneki napad i na njih.....Malo nas je , onih sto su spremni da ignorisu snobove, netakticne devojke koje ne umeju da odbiju , a da ne uvrede, koji tacno znaju sta traze i kolika je mera da se laze.....

Iz prakticnog iskustva , ja volim da lazem , ali na onaj nacin kad je jasno da je laz, jer time porucujem nesto osobi, ali do sada nisam u vezi novcanog i karijernog stanja, ali razmisljam da pocnem da umanjujem svoje potencijale u tim kategorijama....koji nisu veliki....ali i takvi generisu predrasude....
 
Nisam se ja nista popravio....

Pogledajte kako sede devojke po kaficima...

....

Pogledao moj jedan drug... jako dobar...
jednom u jednu cicu, bili smo u Banana Republici.... I gledao on nju, gledao

I na kraju je rešio.

Prišao je šanku i tražio da za tu cicu naprave NEKI koktel, i da joj ga pošalju, da bude extra, specijalitet kuće.

I svi se mi prisutni u tom lokalu odjednom zablenemo u konobara koji na poslužavniku nosi neuobičajeno veliku čašu šarenuuuuuu da šarenija od sadržaja ne mož biti - i na njenom vrhu dve kugle šlaga iz koga štrči VEEELIKA BANANA

I vidim ga kako odmahuje glavom u fazonu ne, ne, ne.... i hebiga BAŠ NJOJ prilazi s tom napravom i s osmehom pokazuje na njega...

Ne sećam se da sam se nekad više smejala prizoru... i sad se smejem kad se setim te scene
 
Auuu, sramota je sto si mene citirala, jer upravo si dala najveci kontra argument autoru teme i napravila sve takve devojke curkama....

Jer jedno je prilaz, a drugo je pozersko osvajanje i odusevljavanje.....iako se oba desavaju na istom prostoru , totalno su razliciti i akteri i nacin razmisljanja i emotivni stereotipi i na kraju i emocije koje se generisu....
 

Back
Top