62 godine tuge i bola

gramziva i koljačka priroda bogatih i vlastodržaca nije nužno ljudska priroda.

е,јеси сигуран?

што се индијанаца тиче,нема шта,то је добар аргумент,али,с друге стране,огроман број људи је тамо отишао,и ако је црначки радио,стекао је право на какву-такву будућност своје дјеце,без обзира на националност,расу,вјероисповјест...ипак,не могу се поредити крволочно нацистичко лудило и америчка урођена тежња за капиталом-ово друго је одлика већег броја људи
 
genmih_v.jpg
Слава му
 
@ dess: da, siguran sam, čovek je po svojoj prirodi poprilično miroljubiva "živuljka". iako nas ima svakakvih, i u svakakvim uslovima. istorija država počinje od Mesopotamije, a istorija "urođene" težnje za kapitalom traje tek tri-četiri veka (užasno malo u odnosu na celokupnu istoriju čoveka). do tada je, u srednjem veku recimo, ono što je danas autohton kapitalistički moral, bilo prezreno - jedino je spasenje bilo bitno. tako da, kroz kapitalizam i ubijanje drugih se ne može izraziti ljudska priroda, već samo njena devijacija koja je pretvorena u nekakav "moral" kroz vekove eksploatacije nad drugima i prirodom. to je moje uverenje. ne bih se raspravljao i razjašnjavao previše oko toga, ipak nije mesto.
 
Drazam%20Mihajlovic.jpg



Избегавши заробљавање од стране окупатора у Априлском рату, пуковник Драгољуб Михајловић се склонио на Равну гору и средином маја 1941. од неколико официра и подофицира (којима су се постепено придруживали и други официри и по неки политичар), оформио групу својих присталица. Своју активност је усмерио на успостављање веза са британском обавештајном службом (уз помоћ америчког и турског посланства у Београду) и преко ње са југословенском емигрантском владом. Михаиловић је већ почетком августа успео да обавести председника краљевске владе Душана Симовића о својој групи и њеним намерама, тражећи подршку и помоћ и стављајући се влади на располагање. Мада ово није била директна веза већ преко посредника (Енглеза), већ од лета 1941. Дража Михаиловић одржава сталне контакте и с Енглезима и с емигрантском владом. Ноћу између 17. и 18. септембра 1941. код Петровца на Мору из савезничке подморнице искрцала се комбинована британско-југословенска војно-обавештајна мисија, са капетаном Билом Хадсоном на челу, и стиже почетком октобра на Равну гору у штаб Драже Михајловића.
Од тада па све до потпуног разлаза Енглеза и Драже Михаиловића (јуна 1944.), четници Драже Михајловића су имали сталну везу и пуну подршку емигрантске владе. Она је Дражу Михаиловића стално унапређивала (од пуковника до армијског ђенерала) и поставила за начелника штаба команде југословенске војске у отаџбини и министра војног.
Дража Михаиловић је ради придобијања присталица из разних друштвених слојева, првенствено у српском народу, правио неколико политичких програма, који посебно они из 1941. године показују његова политичка опредељења. У првом програму од јуна 1941, већ у првој тачки он, са Стеваном Мољевићем прокламује своја политичка и војно стратешка опредељења. У њему се каже: "Одржавање непријатељског става према окупаторима и њиховим помагачима, али за сада до даљег не улазити у непосредне борбе, осим у случајевима самоодбране као што је случај у Хрватској..." За рад у прелазном периоду, Дража Михајловић истиче да се по сваку цену онемогући грађански рат међу Србима. У одељку припрема за нормално стање, Дража Михајловић каже: "Сматрати владу у емиграцији легалном владом док траје рат и по могућности одржавати везу са њом", што је потврда његовог стратешког опредељења – рестаурација Краљевине. У делу Програма који говори о периоду слома окупатора доминантна су два задатка:
казнити све који су служили непријатељу и који су свесно радили на истребљењу српскога народа, и
учинити хомогеним српску државну заједницу, тј. стварање Југославије и унутар ње Велику Србију.
Равногорски четнички покрет првенствени се руководио идеологијом великосрпског државотворства. Драгиша Васић и емигрантски министар иностраних послова Момчило Нинчић већ су били начисто с тим да Југославију уопште не треба обнављати, али из јасних спољнополитичких разлога такав став се није јавно износио.
Понашање краљевске владе у Лондону, у одређеним фазама и краља, и крајња политичка неспособност, представљали су огромно оптерећење за равногорски четнички покрет и кључни реметилачки фактор у конципирању његове јединствене, кохерентне и чврсте идеологије. Већина емигрантских политичара су и даље били пуни обзира према Хрватима, док су усташки покољи Срба налагали као једино рационално решење дефинитивно српско-хрватско разграничење. Драгиша Васић је инсистирао да се четнички покрет оштро критички дистанцира од рада краљевске владе и посебно њених хрватских министара који су стварали велику забуну у очима западних савезника по питању прилика у окупираним јужнословенским земљама.
Равногорска великосрпска идеологија је, 1942. овладала и свим следбеницима генерала Милана Недића, па је то време највећег ентузијазма у војним формацијама и политичким групацијама генерала Драже Михаиловића. Војнички пораз на Неретви ће уздрмати покрет и у њему развити извесне центрифугалне тенденције, слабљење дисциплине и идејну дезоријентацију током 1943. године.
Техеранска конференција Стаљина, Рузвелта и Черчила донела је одлуку о обнови југословенске државе и пружању помоћи Титовим партизанима, и то 28. новембра 1943. дан уочи заседања АВНОЈ-а.
Као одговор Другом заседању АВНОЈ-а од стране КПЈ крајем 1943. године, половином јануара 1944. у селу Ба одржан је Светосавски конгрес припадника ЈВуО.
Најтежи ударац четницима Драже Михаиловића ипак је задао краљ Петар II Карађорђевић. Краљ је сменио у јуну 1944. године Божидара Пурића са места председника владе и поставио Хрвата Ивана Шубашића.
 
tu mi nesto smrdi.ako je kralj bio u izbeglistvo u london kod englezi kako je moguce da se njegov general ondak borio na strani hitlera.znaci kako kazu komunisti kraljeva vojska je stala na stranu nemaca i nju je pomagala izbeglicka vlada zajedno sa svim saveznicima u borbi protiv koga
englezi su toliko glupi da 4 godine pomazu jednu vojsku koja je protiv njih.
u zavrsnim borbama u opkoljenoj veneciji negde 1945 u prolece vec sam zaboravio nemacka vojska nije imala sanse pred udruzenim jedinicama titovih partizana i cetnika generala draze mihajlovica.
knjiga mi se zaturila negde na tavan al cu je sutra naci i citirati.bazira se na podacima engleske obavestajne sluzbe ciji su agenti u to vreme boravili u misijama novj i cpdm
 
djeneral draza je profesionalni vojnik i skolovan oficir...jedan od retkih takvih koji su ostali u zemlji posle aprilskog kraha.....jednostavno,svi koji su nesto vredeli oterani su u zarobljenistvo...koje je,moram da napomenem,bilo fer i po zenevskoj konvenciji

sta mi smeta...smeta mi sto drazu najvise promovisu srbi iz bosne.....evo,prvih nekoliko postova,ukljucujuci i postavljaca,sve bosanski srbi...
smeta mi,sto postavljac,glorifikuje cetnike...a na avataru ima partizana mladica
mladic nije bio pro-cetnicki nastrojen...cak vrlo kontra...smetali su mu takvi tipovi,koji se oblace u bajate uniforme i glume neretvu po polozajima
znaci...momak nema pojma....sve vise je takvih,idiotskih stvari na ovom forumu,koji iskreno,ima kvalitet, zbog takvih...bolivudske C produkcije

zasto sam protiv cetnika iz bosne......ako je iko ukaljao ime srpskog cetnika...to su onda bosanski cetnici....ime srpskog vojnika...opet bosanska vojska.....cetnici u srbiji,nisu nikada cinili takve zulume prema stanovnistvu,niti bili pod tako losim komandantima,kao bosanski cetnici...koji su pocinili gomilu pokolja u gorzadu,foci..maltene kompletna istocna bosna i hercegovina......kao i crnogorski cetnici pod djurisicevom komandom u sandzaku
znaci...kada neko za cetnike kaze da su koljaci...verovatno misli na njih...jer ja stvarno neznam da su cetnici po srbiji poklali neko kompletno selo ili opstinu jer je bilo,ajd da kazem pro-komunisticko,jer nije bilo drugih nacija u srbiji

znaci,uplitanje draze u to,koji takvo nesto,kao ozbiljan,u inostranstvu skolovan oficir,nikada nebi naredio....vrlo me zaboli,iako nisam srbin...cenim profesionalne i skolovane oficire
znaci....nemojte srbi iz bosne da pricate mnogo o drazi...draza je srbijanski.....ivanjicanin....zapadna srbija ga slavi....ravna gora...rudnik....valjevo,ub,ljig.......okolina bgd-a...tu gde se kretao,i gde je imao uvida u to sta se radi
a vi tamo,slavite dangica...mozete i djurisica...i on je klao balije i ujake,a drazu nemojte...jer nikakve veze nije imao sa vasim cetnicima i njihovim "akcijama"
 
djeneral draza je profesionalni vojnik i skolovan oficir...jedan od retkih takvih koji su ostali u zemlji posle aprilskog kraha.....jednostavno,svi koji su nesto vredeli oterani su u zarobljenistvo...koje je,moram da napomenem,bilo fer i po zenevskoj konvenciji

sta mi smeta...smeta mi sto drazu najvise promovisu srbi iz bosne.....evo,prvih nekoliko postova,ukljucujuci i postavljaca,sve bosanski srbi...
smeta mi,sto postavljac,glorifikuje cetnike...a na avataru ima partizana mladica
mladic nije bio pro-cetnicki nastrojen...cak vrlo kontra...smetali su mu takvi tipovi,koji se oblace u bajate uniforme i glume neretvu po polozajima
znaci...momak nema pojma....sve vise je takvih,idiotskih stvari na ovom forumu,koji iskreno,ima kvalitet, zbog takvih...bolivudske C produkcije

zasto sam protiv cetnika iz bosne......ako je iko ukaljao ime srpskog cetnika...to su onda bosanski cetnici....ime srpskog vojnika...opet bosanska vojska.....cetnici u srbiji,nisu nikada cinili takve zulume prema stanovnistvu,niti bili pod tako losim komandantima,kao bosanski cetnici...koji su pocinili gomilu pokolja u gorzadu,foci..maltene kompletna istocna bosna i hercegovina......kao i crnogorski cetnici pod djurisicevom komandom u sandzaku
znaci...kada neko za cetnike kaze da su koljaci...verovatno misli na njih...jer ja stvarno neznam da su cetnici po srbiji poklali neko kompletno selo ili opstinu jer je bilo,ajd da kazem pro-komunisticko,jer nije bilo drugih nacija u srbiji

znaci,uplitanje draze u to,koji takvo nesto,kao ozbiljan,u inostranstvu skolovan oficir,nikada nebi naredio....vrlo me zaboli,iako nisam srbin...cenim profesionalne i skolovane oficire
znaci....nemojte srbi iz bosne da pricate mnogo o drazi...draza je srbijanski.....ivanjicanin....zapadna srbija ga slavi....ravna gora...rudnik....valjevo,ub,ljig.......okolina bgd-a...tu gde se kretao,i gde je imao uvida u to sta se radi
a vi tamo,slavite dangica...mozete i djurisica...i on je klao balije i ujake,a drazu nemojte...jer nikakve veze nije imao sa vasim cetnicima i njihovim "akcijama"
"Знам ја шта ти хоћеш, хоћеш да нас поделиш..."- Лаки Т.
:whistling:
 
Cetnici Draze Mihajlovica su u okolini Zajecara masovno ubili oko 400 ljudi, a ko zna koliko su tek poubijali u ostalim krajevima.
Pored svega, Tito je ponudio Drazi Mihajlovicu posle rata da potpise zahtev za pomilovanje Prezidijumu FNRJ. Draza je to odbio, a da je potpisao bio bi pomilovan.
 
Evo plačem isto onako kao što ću plakati kada sutra neko bude ponovo pokušao da rehabilituje Miloševića. Možda je vaš đeneral Draža imao dobre namere samo što ih je vrlo loše sprovodio u delo.

Nema vode koja može da opere njega i njegove četnike zbog saradnje sa okupatorom vlastite države. Đinđić vam je izdajnik, a Draža kako vidim večni patriota i heroj. Umete li vi da razmišljate?

Isto važi i za Mladića kojeg masovno stavljate na avatare. Sve što je dobro učinio za Srbe u Bosni poništio je Srebrenicom.

a sta ima milosevic da se rehabilituje:dash::dash::dash::dash:
odakle si ti ispao nesreco:dontunderstand:
milosevic je za tvoju informaciju 2000-te dobio 40 % glasova.......
i do smrti nije izgubio izbore nesreco

i ne mesaj SM i drazu
 
Poslednja izmena:
Чини ми се да се човјек презивао Михаиловић. Да је побиједио, Тито би био погубљен. У мом крају, на СЗ БиХ, његови борци нису били цијењени и то не због комунистичке пропаганде него због опхођења према становништву, укључујући и српско. Да ли су му све јединице биле такве или је то зависило од локалних команданата, не бих знао рећи. Чини ми се да је он једна несрећна историјска личност која је због својих лоших процјена доживјела ружан крај.

:ok::ok::ok::ok:
 
A kad razmislim o realno, Draza je samo navikana licnost...

(Kao i Mladic)

Srbi uzivaju da prave likove i mitove..

Draza je bio jedan ZBUNJENI GENERAL, koji nije znao ni sta ni kuda, ni kako...

Kralj ga je ostavio da se bori ISKLJUCIVO PROTIV SRBA, ateista i onih islamske veroispovesti.

Ustase je hrabro izbegavao, a sa Nemcima surovao celog rata...

Eto, to je UISTINU bio Draza...Bez mitomanije.

pa nije bas Mladic navikana licnost.....veruj mi
ubedljivo najmocniji general mozda svih vremena...ludak 1 klase
 
Предсједник САД Труман постхумно ђенералу Михаиловићу уручио Орден за заслуге...Ви се нисте помакнули из четвртог основне,па нисте још учили историју?

aj sad ne lupaj gluposti,to nije bilo u osnovnoj,a i da je bilo bilo je u mozda nekom nebitnom prolaznom tekstu.ovo 100% tvrdim
 

Back
Top