Bojkot proizvoda malih zemalja koje su priznale Kosovo!

M-japi

Obećava
Poruka
66
"Spoljnotrgovinski deficit Srbije u robnoj razmeni sa Hrvatskom u prvih pet meseci ove godine bio je manji nego u istom periodu lane za 46,2 odsto.
Ti podaci pokazuju, kako je rekao Đogović, da je očigledno došlo do rezervisanog stava srpskih potrošača prema proizvodima iz Hrvatske
Deficit u trgovini sa Hrvatskom smanjen je u tom periodu sa 72,1 na 38,8 miliona dolara, saopštio je Institut za tržišna istraživanja (IZIT).
Saradnik IZIT-a Saša Đogović kaže da je do došlo do osetnog pada uvoza proizvoda široke potrošnje iz Hrvatske od januara do aprila 2008. i pada tražnje srpskih kupaca za tim proizvodima, što je verovatno posledica bojkota tih roba zbog priznavanja nezavisnosti Kosova i Metohije.
Smanjenje spoljnotrgovinskog deficita Srbija je u prvih pet meseci 2008. godine, verovatno iz istih razloga, imala i u robnoj razmeni sa Slovenijom i Austrijom, rekao je on.
Sa Slovenijom je taj deficit smanjen sa 112 miliona dolara na 39,2 miliona dolara ili čak 65 odsto, a sa Austrijom sa 109,7 miliona dolara na 61,6 miliona dolara, odnosno za 43,9 odsto.
Kako je precizirao, analiza proizvoda koje su se iz Hrvatske uvozili u Srbiju u prva četiri meseca ove godine, pokazala je da je došlo do bojkota proizvoda i to robe široke potrošnje koji se kupuju u mega marketima i supermarketima. "


Ko kaže da ne možemo da im vratimo milo za drago?!?!? A svi oni su naj, naj, najosetljiviji na novac! Svestan sam da ne možemo velikima ništa bojkotom, te pozivam sve da nastavimo sa bojkotom proizvoda okolnih manjih zemalja, a posebno bivših republika SFRJ!!!
 
e jajare balkanske pa nisu vam ustase i janezi uzeli Kosovo vec SAD,Nemacka ,Britanija i jos neke malo ozbiljnije zemlje pa ako ste ste vec prave srpske patriote onda bacite u dunav starog golfa,opela ili hondu , obavezno izlomite intelovu maticnu plocu i viewsonic monitore,bosh busilice takodje, sony televizore i muzicke uredjaje na lomacu odmah...a ne da ko poslednje sise dokazujete svoj patriotizam time sto necete kupiti zivotinjsko carstvo ili podrvarka supe,jaka stvar ako tako branite Kosovo mozete odmah slobodno i da beogradski pasaluk poklonite ako ima zainteresovnih.:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Ja redovno bojkotujem proizvode poreklom iz Hr i Slo
dok god nema istog odnosa prema nama i našim proizvodima, vala ja ništa ne kupujem od njih i to ne zbog priznanja Kosova, nego zbog principa
priznaj da je makar malo zbog Kosova :rumenko: da ne kvarimo slavlje :mrgreen:

inace i ja bojkotujem HR i SLO proizvode iz prostog razlog sto kod nas ni nema nekih njihovih proizvoda koji bi bili vredni paznje i koji su bolji od domacih ,jedino sto na Mercator od 25 iljada mesecno kako god okrenes :neutral:
 
"Spoljnotrgovinski deficit Srbije u robnoj razmeni sa Hrvatskom u prvih pet meseci ove godine bio je manji nego u istom periodu lane za 46,2 odsto.
Ti podaci pokazuju, kako je rekao Đogović, da je očigledno došlo do rezervisanog stava srpskih potrošača prema proizvodima iz Hrvatske
Deficit u trgovini sa Hrvatskom smanjen je u tom periodu sa 72,1 na 38,8 miliona dolara, saopštio je Institut za tržišna istraživanja (IZIT).
Saradnik IZIT-a Saša Đogović kaže da je do došlo do osetnog pada uvoza proizvoda široke potrošnje iz Hrvatske od januara do aprila 2008. i pada tražnje srpskih kupaca za tim proizvodima, što je verovatno posledica bojkota tih roba zbog priznavanja nezavisnosti Kosova i Metohije.
Smanjenje spoljnotrgovinskog deficita Srbija je u prvih pet meseci 2008. godine, verovatno iz istih razloga, imala i u robnoj razmeni sa Slovenijom i Austrijom, rekao je on.
Sa Slovenijom je taj deficit smanjen sa 112 miliona dolara na 39,2 miliona dolara ili čak 65 odsto, a sa Austrijom sa 109,7 miliona dolara na 61,6 miliona dolara, odnosno za 43,9 odsto.
Kako je precizirao, analiza proizvoda koje su se iz Hrvatske uvozili u Srbiju u prva četiri meseca ove godine, pokazala je da je došlo do bojkota proizvoda i to robe široke potrošnje koji se kupuju u mega marketima i supermarketima. "


Ko kaže da ne možemo da im vratimo milo za drago?!?!? A svi oni su naj, naj, najosetljiviji na novac! Svestan sam da ne možemo velikima ništa bojkotom, te pozivam sve da nastavimo sa bojkotom proizvoda okolnih manjih zemalja, a posebno bivših republika SFRJ!!!


Klasicano ponasanje srBskih patriJota..........poznat obrazac, koji podrazumeva kurchenje na "slabijima od sebe" i bezaniju brzinom munje , kada se jaci kaze malo glasnije "BU"........ili "EU":hahaha:

Sto rece neko, nije vam Slovenija otela kosovo , nego nemacka i japan, ako tako plitko , a drugacije i ne znate, gledate na stvari.......opet , sa druge strane, ekonomista - amater, koji je predlozio ovu idiotsku meru , koja ce sigurno vratiti kosovo u srbiju samo zato sto cemo prestati da jedemo "kras " bajadere.........zaboravlja da su te male , susedne zemlje, najveci uvoznici nase robe.........zato , pre novog qurchenja, pogledajte sa kim imamo suficit i koliko izvozimo u crnu goru , ili bosnu ili makedoniju, pa molite boga da oni ne zakucaju bojkot srbiji, jer cete izvoziti samo patriJot majmune u Zimbabve ......takvi su tamo ovih dana na ceni..........:think:
 
priznaj da je makar malo zbog Kosova :rumenko: da ne kvarimo slavlje :mrgreen:

inace i ja bojkotujem HR i SLO proizvode iz prostog razlog sto kod nas ni nema nekih njihovih proizvoda koji bi bili vredni paznje i koji su bolji od domacih ,jedino sto na Mercator od 25 iljada mesecno kako god okrenes :neutral:

pa ja baš pazim šta i od koga kupujem, opšte mi nije na pameti Kosovo kad ulazim u prodavnicu jer kome je to u mislima, on je za intenzivnu terapiju, već samo odnos prema našim proizvodima, znači, kad Janezi puste buvu da u onom mančmelou pronađena "iširihija", pa se odmah povedu i Hrvati i to prođe eto tako, onda ja sebi kažem, mora da te bakterije ima i u bajaderi-koja uzgred budi rečeno je meni teško njasre od slatkiša
tako da ne pamtim kad sam poslednji put kupio nešto Hr. ili Slo.
Inače, u Pivari Čelarevo se puni u limenkama njihovo Pan pivo, kad su to saznali nastala je opšta histerija...
sad ja treba da idem i kupujem hrvatsko
d020.gif
 
Vis to nisam znao za to Pan pivo ,pio sam ga kad sam bio u Hrvatskoj i znam da je tesko njesra al zato je Karlovacko do jaja , mozda ce im se poboljsati kvalitet kad ga prave u Celarevu :mrgreen:

sad nisam siguran da je cela paleta iz Čelareva, ali mislim da pune samo ovo u konzervi i da je to recept od Lava
sad se poziva masa da bojkotuju to u konzervi :roll:
 
sad nisam siguran da je cela paleta iz Čelareva, ali mislim da pune samo ovo u konzervi i da je to recept od Lava
sad se poziva masa da bojkotuju to u konzervi :roll:

meni je jos bolje bilo kada je neka kompanija za pakovanje konzerviranih sardela stara 100 godina sa nekog jadranskok otoka preselila svoju celokupnu proizvodnju u Nis , kako su samo pizdelči i kukali zbog toga cak je i neki poslanik HSP-a u saboru dramio o tome :mrgreen::mrgreen:
 
[/B]

Klasicano ponasanje srBskih patriJota..........poznat obrazac, koji podrazumeva kurchenje na "slabijima od sebe" i bezaniju brzinom munje , kada se jaci kaze malo glasnije "BU"........ili "EU":hahaha:

Sto rece neko, nije vam Slovenija otela kosovo , nego nemacka i japan, ako tako plitko , a drugacije i ne znate, gledate na stvari.......opet , sa druge strane, ekonomista - amater, koji je predlozio ovu idiotsku meru , koja ce sigurno vratiti kosovo u srbiju samo zato sto cemo prestati da jedemo "kras " bajadere.........zaboravlja da su te male , susedne zemlje, najveci uvoznici nase robe.........zato , pre novog qurchenja, pogledajte sa kim imamo suficit i koliko izvozimo u crnu goru , ili bosnu ili makedoniju, pa molite boga da oni ne zakucaju bojkot srbiji, jer cete izvoziti samo patriJot majmune u Zimbabve ......takvi su tamo ovih dana na ceni..........:think:

...i buldoge,autohtone endemske:rotf::rotf::rotf:
 
e jajare balkanske pa nisu vam ustase i janezi uzeli Kosovo vec SAD,Nemacka ,Britanija i jos neke malo ozbiljnije zemlje pa ako ste ste vec prave srpske patriote onda bacite u dunav starog golfa,opela ili hondu , obavezno izlomite intelovu maticnu plocu i viewsonic monitore,bosh busilice takodje, sony televizore i muzicke uredjaje na lomacu odmah...a ne da ko poslednje sise dokazujete svoj patriotizam time sto necete kupiti zivotinjsko carstvo ili podrvarka supe,jaka stvar ako tako branite Kosovo mozete odmah slobodno i da beogradski pasaluk poklonite ako ima zainteresovnih.:mrgreen:

Pa nisi baš u pravu.
Seti se kako su neke male države priznale KiM. Mnogi njihovi predstavnici su rekli da su trpeli veliki pritisak od SAD-a i da su morali to da učine.
Da je izbor između: Zameriti se Srbiji i Zameriti se SAD, pao na ovo prvo tj. da je lakše zameriti se slabijem.
Takve poruke su nam stizale iz većine malih evropskih zemalja koje nisu imale nikakve koristi niti bilo čega od priznavanja nezavisnog Kosova.

Dakle, i mi onda možemo da igramo istu igru. Kažemo jasno i glasno. Ne možemo da se kačimo sa velikima kao što su SAD, Nemačka, Italija, Francuska, Britanija i ne možemo da bojkotujemo njihovu robu iz mnogih (već poznatih razloga), ali zato ćemo da bojkotujemo robu iz Slovenije, Hrvatske, Litvanije, Estonije i ostalih mini-državica, u te države nećemo vratiti ambasadore, čak ćemo ukinuti ambasade jer ionako nema nikakve koristi po nas od toga (izuzetak je Hrvatska zbog srpskog stanovništva koje tamo živi) itd. itd. itd.

Jednostavno, stavimo tim malim državama do znanja da igramo istu igru. Ne možemo da se zamerimo velikima, ali njima (malima) možemo i tačka.

Ako uspešno odolevaju američkim pritiscima kako velike zemlje (Kina, Rusija, Indija, Brazil), tako i veliki broj malih zemalja po svetu, zašto to nisu mogle i ove mini državice koje su priznale nezavisno Kosovo, a u isto vreme nam pričaju bajke o prijateljstvu i uvaljuju nam svoju robu jer smo ipak dobro tržište za njih (najbolji primer je Slovenija).
 
U Hrvatsku je u prvih pet meseci iz Srbije izvezeno robe u vrednosti of 181,3 miliona dolara ili za 48,4 odsto više nego u istom periodu prošle godine, dok je istovremeno uvezena roba za 220,1 miliona dolara ili 13,3 odsto više, kazao je Đogović.
________________________________________________________________________________________--



i to sve bez kosova..................

uspEo vam bojkot :mrgreen::super::super:

nastavite:cool:
 

Back
Top