Бакин шпајз....

Паганини

Primećen član
Poruka
829
Несам бре знао како да насловим тему а поента је тј. интересује ме наша домаћа народна кухиња.Рецепти,колачи,зимница,кувано,печено.....
Ајде мало да размењујемо рецепте (испробане и проверене) Сви смо ми по мало неки кувари у приватном животу и сви имају неке своје тајне или навике у исхрани а мене интересује баш то.Шта спремати по оваквим данима итд...ма знате већ
 
Несам бре знао како да насловим тему а поента је тј. интересује ме наша домаћа народна кухиња.Рецепти,колачи,зимница,кувано,печено.....
Ајде мало да размењујемо рецепте (испробане и проверене) Сви смо ми по мало неки кувари у приватном животу и сви имају неке своје тајне или навике у исхрани а мене интересује баш то.Шта спремати по оваквим данима итд...ма знате већ

не капирам што ми нема пола текста..када га цитирам појави се а на почетку у насловном посту га нема???
 
Bravo Paganini,resio si da prosiris asortiman zimnice u odnosu na proslu godinu!
Setih se u poslednjem trenutku jednog pica koje se sprema od razlicitog voca:U litar domace rakije ili ruma se stavlja po 200gr. raznog voca kako pristize,visnje,kupine,... i nesto malo secera.Voce se ne vadi iz alkohola nego se tako sluzi...naravno treba da ostoji neko vreme !...Preporucljivo je i ukus podseca na Cherry bombonjere!:ok:
Pre pocetka zimnice moramo na more, ne zuri sa tim teglama!
p.s.Meni ne idu slike, nece, pa nece...:rtfm:
v-zimnica-3.jpg


097ce7ed9e020f17bba2c7eddafb3ac8_main.jpg
 
Јоој,поцрвенећу :)
Ја волим да правим пројице и лепиње на плотни...Замеси се тесто без квасца и онда се развије оклагијом да буде што тање ,па на плотну...Ови модерни то зову тортиља а моја стара покојна комшиница није ни чула за Мексико а увек је правила те лепињице.Тако правим и пројице на брзака.Пројино брашно,вода,со..умеси се добро ,обликује и на плотну.За десетак мин. готова пројица...И да не заборавим да мерак неће бити потпун ако уз ово немате Кајмак :) пријатно
 
Јоој,поцрвенећу :)
Ја волим да правим пројице и лепиње на плотни...Замеси се тесто без квасца и онда се развије оклагијом да буде што тање ,па на плотну...Ови модерни то зову тортиља а моја стара покојна комшиница није ни чула за Мексико а увек је правила те лепињице.Тако правим и пројице на брзака.Пројино брашно,вода,со..умеси се добро ,обликује и на плотну.За десетак мин. готова пројица...И да не заборавим да мерак неће бити потпун ако уз ово немате Кајмак :) пријатно

........... obozavam muskarce koji se snalaze u kuhinji :worth: ..........
 
Izvukoh iz "Bakinog spajza" jednu zutu tikvicu,bice danas domaca pita, pa jos sa malo vise cimeta, mmmmm.....
Paganini, sve pohvale za afinitet prema mesanju u kuhinji...malo je muskaraca koji to vole!
Evo jos neceg sam se setila:
U kofu visanja staviti dve kesice limuntusa da prenoci, umuljati onako dobro rukama ,sutradan dobro ocediti sok i na svaki litar soka dodati 700 grama secera.Bez ikakvih drugih dodataka,promesati dobro i samo sipati u flase.....osim soka punog vitamina odlicno je i kao toping preliv za kupove , sladolede,slag...
 
evo mene izbacise iz spajza kazu "bezi tamo raspali pomfrite"...smrc
recept (ko voli LUDO ljutu hranu)

na ringli peci sveze ljute paprike (kao one za ajvar)
oguliti ih, staviti u teglu, iseckati beli luk i ubaciti u teglu, naliti hladnom vodom i staviti u frizider na par dana.

kome "kolutic" ne procvrci posle prvog k.e.nj.a.nj.a taj je kralj.
toliko dobiju na ljutini da ove papricice treba da jede amo onaj koji stvarno voli ljuto.

vas krompirko
 
Гибаница тј. гужвара.
Значи иде све што вам треба за обичну гибаницу али разлика је у томе што се не слажу коре као за класичну гибаницу.
Умуте се јаја и у њих се дода сир који се изгњечи.У плех се стави једна-две коре а онда се остале коре умачу у смешу јаја и сира и стављају у плех.Умочене коре се стављају (ређају) гужване без неког посебног реда.Као када згужвате лист папира тј. ређате жгужване папире једне поред других не водећи рачуна што то све изгледа као набацано и мало чудно.Јаја и сир који вам претекну полите преко на крају.Ко воли да пита буде Четничка (масна у тој мери да се омасти брада) нека стави више уља или масти.Можете да прскатре уљом сваки пут кад згужвате кору а можете и да да растопите и добро загрејете маст и на самом крају полијете преко (тако раде бурекџије)
 
Гибаница тј. гужвара.
Значи иде све што вам треба за обичну гибаницу али разлика је у томе што се не слажу коре као за класичну гибаницу.
Умуте се јаја и у њих се дода сир који се изгњечи.У плех се стави једна-две коре а онда се остале коре умачу у смешу јаја и сира и стављају у плех.Умочене коре се стављају (ређају) гужване без неког посебног реда.Као када згужвате лист папира тј. ређате жгужване папире једне поред других не водећи рачуна што то све изгледа као набацано и мало чудно.Јаја и сир који вам претекну полите преко на крају.Ко воли да пита буде Четничка (масна у тој мери да се омасти брада) нека стави више уља или масти.Можете да прскатре уљом сваки пут кад згужвате кору а можете и да да растопите и добро загрејете маст и на самом крају полијете преко (тако раде бурекџије)

.............nini udaj se za mene :mrgreen: ...........
 
...............ma šallim se, ja volim da kuvam i spremam da ne pomisliš da nemam pojma pa hoću da te ćapim da mi budeš kuvarica, nego mnogo volim da čujem i cenim to kad muškarac zna da sprema i kad hoće.............
 
upropastio sam krompir corbu,stavio sam previse muskata,omaklo mi se..........
sad cu na brzinu da spremim belolucani hleb sa mozarelom i paradajzom,a recept pisem drugi put,napravice mi cera djumbus u kuci,ako je ne ceka gotov rucak
 
Дуго сам се канио да покренем тему на ову тему :) нешто ми био бедак.С'обзиром да је на пдф КГ зрело друштво и озбиљнија екипа поставио сам тему овде.Свака част и клинцима са пдф КВ али мислим да су лечка мали да би их ово интересовало... :) твигииииии јави сееееее

Него зна ли неко како запеца супа од лука...знам да се исече хлеб на мале коцкице и да преко иде качкаваљ и да све то треба да буде запечено одозго али ја то не умем.Качкаваљ ми се отопи и потоне а хлеб прегори....
 
mmmmmmmmmmm to mi je omiljena supa u zimsko doba,ja je spremam na Francuski naci,pa kaze:izrezes luk na tanke kolutice i isdinstas u buteru dok ne budu staklene i onda prvo ugasis sa belim vinom i onda dodas supu od povrca i pustis da se krcka na laganoji vatri 20 minuta,zacinis samo po potrebi sa biberom i soli.U medjuvremenu lagano zaprzis tost ili beli hleb u maslinovom ulju.Zagrejes rernu na 200 stepeni,stavi hleb povrh tanjira i dobro prekrijes sa rendanim sirom,preporucijo bi ti gaudu,brzo se topi i ima lepu boju i ukusno brate,prijatno.....
i nemoji da seces hleb na komade,najbolje da iseces formu kolika je cinica ili tanjiric
 
Poslednja izmena:
Гибаница тј. гужвара.
Значи иде све што вам треба за обичну гибаницу али разлика је у томе што се не слажу коре као за класичну гибаницу.
Умуте се јаја и у њих се дода сир који се изгњечи.У плех се стави једна-две коре а онда се остале коре умачу у смешу јаја и сира и стављају у плех.Умочене коре се стављају (ређају) гужване без неког посебног реда.Као када згужвате лист папира тј. ређате жгужване папире једне поред других не водећи рачуна што то све изгледа као набацано и мало чудно.Јаја и сир који вам претекну полите преко на крају.Ко воли да пита буде Четничка (масна у тој мери да се омасти брада) нека стави више уља или масти.Можете да прскатре
уљом сваки пут кад згужвате кору а можете и да да растопите и добро загрејете маст и на самом крају полијете преко (тако раде бурекџије)

ja umutim jaja, sa malo kisele vode jednom pavlakom ako imam kajmaka ubacim malo ako ne onda ubacim malo ulja, izmrvim sir dodam malo mleka, prasak za pecivo i onda umacem kore unutra, probaj da vidis sta je prava Sumadijska gibanica
 
Дуго сам се канио да покренем тему на ову тему :) нешто ми био бедак.С'обзиром да је на пдф КГ зрело друштво и озбиљнија екипа поставио сам тему овде.Свака част и клинцима са пдф КВ али мислим да су лечка мали да би их ово интересовало... :) твигииииии јави сееееее

Него зна ли неко како запеца супа од лука...знам да се исече хлеб на мале коцкице и да преко иде качкаваљ и да све то треба да буде запечено одозго али ја то не умем.Качкаваљ ми се отопи и потоне а хлеб прегори....

Николаааааа
sunglasses2-1.gif

Јел ме зовеш због прљавих судова?
smil43023a1dd62c2-1.gif

Ту сам, тренутно са скромним доприносом твојој теми, али биће оригиналнијих стварчица,ако обећаш да ћеш доћи на дегустацију
smil436929931086c-2.gif
 
Гибаница тј. гужвара.
Значи иде све што вам треба за обичну гибаницу али разлика је у томе што се не слажу коре као за класичну гибаницу.
Умуте се јаја и у њих се дода сир који се изгњечи.У плех се стави једна-две коре а онда се остале коре умачу у смешу јаја и сира и стављају у плех.Умочене коре се стављају (ређају) гужване без неког посебног реда.Као када згужвате лист папира тј. ређате жгужване папире једне поред других не водећи рачуна што то све изгледа као набацано и мало чудно.Јаја и сир који вам претекну полите преко на крају.Ко воли да пита буде Четничка (масна у тој мери да се омасти брада) нека стави више уља или масти.Можете да прскатре уљом сваки пут кад згужвате кору а можете и да да растопите и добро загрејете маст и на самом крају полијете преко (тако раде бурекџије)
e Nidjo spremio sam je onako kako si napisao,odusevili svi ukucani,tj.cera i ja hehehe
sutra cu da ponesem i na posao da probaju,javicu utiske
 
e Nidjo spremio sam je onako kako si napisao,odusevili svi ukucani,tj.cera i ja hehehe
sutra cu da ponesem i na posao da probaju,javicu utiske

Браво Ванилко :):) 1:0 за мушку екипу на пдф КГ... него никако да те питам.Што се тиче супе од лука.Мени се не свиђа као основа класична супа.Некако има доминантан укус и убије ми мирис лука.Таманио сам супу од лука док сам био по путешествију у Француској и мислим да они не користе супу као основу.Нешто јој ураде..само не зна шта
 
Пошто ја много волим сосове,преливе,кисело,љуто итд. да поделим са вама један прелив за рибу.Добро паше на суву рибу (ослић,пастрмка,)
У чинију се сипа бело вино,сирће и уље (по могућству маслиново јер даје шмек) У све то изренда се шаргарепа и бели лук.Ако иде прелив за рибу онда додам Босиок и Рузмарин а ако правим прелив за љуту папричицу онда не додајем ово двоје јер ми се некако не слаже са мојим укусом.Однос свега овога према свом укусу.Ја обично ставим више шаргарепе и сирћа...Посебно је добро Јабуково сирће али право Јабуково сирће са медом а не неки покушаји.Није јако ,благо је а киси...
Е и да не заборавим.После овога можете да попијете једно 2 литра воде наискап
 

Back
Top