Dinkic oterao Ruse

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Nakon namestanja tendera u Boru da Bor kupi onaj austrijski prevarant i mesetar bez para Kovac, i teranja ruskog investitora olega Deripaske , Dinkic je oterao Ruse i sprecio kupovinu JAT-a od strane ruske kompanije Aeroflot....

Mislim da je krajnje vreme da Rusi roknu ovog Dinkica po receptu ruskog izdajnika i britanskog spijuna Aleksandra Litvinenka :ok:

-----------------------

BEOGRAD - Odustajanje „Aeroflota“ od kupovine „Jata“, o čemu je Kurir juče pisao, izazvalo je oštre reakcije stručne javnosti. Svi se uglavnom slažu u oceni da bi zbog lošeg tajminga za raspisivanje tendera i propuštene šanse da država bude bogatija za 300 miliona neko trebalo da odgovara.
- Zbog loše procene, neznanja, ili nekih drugih razloga, neko bi trebalo da odgovara, jer je šteta za državu ogromna. Prava adresa je svakako Agencija za privatizaciju, odnosno Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja, koje upravlja procesom privatizacije u Srbiji - naglašava naš izvor iz Vlade Srbije.

Kad je reč o krivici za rusko odustajanje od „Jata“, Velimir Ilić, bivši ministar za infrastrukturu, za Kurir kaže da je „Aeroflot“ hteo da kupi našu avio-kompaniju po svaku cenu i da je sve bilo dogovoreno, a da je onda na scenu stupio Mlađan Dinkić.

- Šta je to Dinkić uradio da bi Rusi odustali, ja ne znam. Znam samo da se na sednicama Vlade Srbije suprotstavljao prodaji „Jata“ „Aeroflotu“, jer, kako je govorio, Evropska unija ne želi da vidi Ruse na nebu nad Evropom. I tada nas je pitao da li hoćemo u EU ili Rusku federaciju. Ma, neka radi Dinkić šta hoće, ali da znate da je velika šteta napravljena - kaže bivši ministar.

Ekonomisti se slažu da bi neko trebalo da odgovora, ali sumnjaju da će tako i biti. Danijel Cvjetićanin je rekao da je „Jat“ državno preduzeće i da bi država trebalo da podnese tužbu, jer je šteta napravljena državi i poreskim obveznicima.

- Međutim, „vrana vrani oči ne vadi“ i pretpostavljam da će se na kraju vaditi kako su uspešno prodali „Jat“ bez obzira na cenu koja za koju on bude prodat. Zatim će, posle takve uspešne prodaje, lepo podeliti i provizije među sobom. Najveći problem je što u Srbiji poreski obveznici nemaju saveznika u državi, jer ta ista država radi protiv njih. Bio sam prisutan kad se Dinkić zaklinjao na Kopaoniku da će srušiti energetski sporazum s Rusima. Tako da nije čudno što se ovakve situacije dešavaju i „Jatu“. Neću da ulazim u to da li postoji nalog da se spreče aranžmani s Rusima, ali akcije koje se vode tako deluju. A, što se tiče stvarne štete, ona će se tek videti - istakao je Cvjetićanin.

Milan Kovačević, konsultant za strana ulaganja, objašnjava da je odavno trebalo prodati „Jat“ jer je naš avio-prevoznik imao mnogo teškoća u poslovanju.

- Slažem se da neko treba da odgovara što se sporo radi, ali ovde bi trebalo da se promene propisi koji amnestiraju sve one koji rade na štetu građana i države. Treba insistirati na boljim propisima, koji će omogućiti visoke kazne. Ne postoji nijedna odredba po kojoj neko iz vlasti može da bude kažnjen. Takođe, treba se zalagati da poslovi Agencije za privatizaciju budu javni. Ovde je urađeno kao i u slučaju RTB Bor, koji nije prodat kad je cena bakra bila rekordna na tržištu. Tako i „Jat“ nije prodat pre tri meseca ili godinu dana, kad gorivo nije bilo ovako skupo - tvrdi Kovačević.
Iz Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja ni do zaključenja ovog broja nismo dobili traženi odgovor, uprkos tome što smo im blagovremeno uputili pismeni zahtev.

-------------

da je tender raspisan pocetkom januara Srbja je mogla da dobije 300 miliona eura za JAT. Ovako zbog rasta cene nafte na svetskom trzistu mnoge avio kompanije ce se ugasiti i sada za Srbija za JAT moze da dobije maksimalno 1 EURO :hahaha: :lol: :rotf:

Svaka cast demokrate jos jedan "odlicno odradjen posao" :ok:
 
Evo sta kaze profesor dr. Danijel Cvijeticanin za KRIMINALCA I BANDITA MLADJANA DINKICA

Najveći problem je što u Srbiji poreski obveznici nemaju saveznika u državi, jer ta ista država radi protiv njih. Bio sam prisutan kad se Dinkić zaklinjao na Kopaoniku da će srušiti energetski sporazum s Rusima. Tako da nije čudno što se ovakve situacije dešavaju i „Jatu“. Neću da ulazim u to da li postoji nalog da se spreče aranžmani s Rusima, ali akcije koje se vode tako deluju. A, što se tiče stvarne štete, ona će se tek videti - istakao je Cvjetićanin.

ovu stoku stvarno treba neko da ubije. Zbog njegovog mafijaskog delovanja Srbija je uskracena za investicije od par milijardi eura i za desetine mozda i stotine hiljada novih radnih mesta....
 
Evo sta je uspeo Dinkic dosad da zayebe:

- Kupovina RTB Bor za 400 miliona eura od strane Olega Deripaske i nekih 1.5 milijarde investicije i kozna koliko hiljada novih radnih mesta
- Kupovinu JAT-a od strane Aeroflot-a za 300 miliona eura , investicije od par milijardi u nove avione i ko zna koliko novih radnih mesta
- Energetski sporazum sa Rusima i prodaju NIS-a za 400 miliona eura , 1.5 milijarde investicija u NIS i 2.5 milijarde investicija u novi gasovod kao i gasno skladiste...(do ovoga jos nije doslo ali ce se najverovatnije desiti jer Dinkic trazi vise para za NIS od Rusa a Rusi kazu da nece dati ni dinara vise)
- Koncesija za autoput Horgos-Pozega , investicija od 1.2 milijarde eura i posao za desetine hiljada srpskih radnika i gradjevinara i putara...

Sve u svemu zbog mafijaskog delovanja G17+ i DS-a budzet republike Srbije ce u ovoj godini ostati uskracen za nekih 1 milijardu eura kesa plus Srbija ce kao drzava biti uskracena za 5-6 milijardi eura direktnih stranih investicija i otvaranje mnogo hiljada novih radnih mesta....

pa posle kazete da demokrate nisu grobari srbije....

takodje menjam stav, dinkica ne treba da likvidiraju rusi nego pre svega gradjani srbije jer su oni dinkicevim delovanjem u ovoj celoj prici najvise i osteceni...
 
Dinkic je toliko stete naneo Srbiji, da ni ovih 300 miliona ne bi to mogli da nadoknade. Ali je zato uzeo debele provizije. Njegovi racuni na Marsalskim, Vanuatu, devicanskim i bahamskim ostrvima, kao i u Lihtenstajnu, Svajcarskoj i Luksemburgu, bi neko trebao da pronadje i obelodani. Racuni se vode na razne pseudo-firme i fondacije, a novac je njegov, Djelicev i ostalih. Unistise srpsku privredu i niko im nista ne moze. Ali - Srbija je birala i izabrala, pa prema tome, nemojte da kukate. Nece Srbiji cvetati ruze sve dok su ovi i ovakvi na vlasti, ali ce zato njima cvetati i ruze i orhideje, a pogotovu racuni u stranim bankama. U drugim zemljama politicari se povlace sa vlasti jer im je zacrtani budzet probio plafon. Kod nas u Srbiji niko od politicara ne odgovara ni za sta. Svi rade sta hoce i kako oni hoce, narod ispasta i cuti. Pa dokle cemo biti budale? Dokle vise da nas ovi upropastavaju? Zar je ovih 8 godina malo? Da li smo mi mazohisti?

Izgleda da jesmo...
 
Evo sta je uspeo Dinkic dosad da zayebe:

- Kupovina RTB Bor za 400 miliona eura od strane Olega Deripaske i nekih 1.5 milijarde investicije i kozna koliko hiljada novih radnih mesta
- Kupovinu JAT-a od strane Aeroflot-a za 300 miliona eura , investicije od par milijardi u nove avione i ko zna koliko novih radnih mesta
- Energetski sporazum sa Rusima i prodaju NIS-a za 400 miliona eura , 1.5 milijarde investicija u NIS i 2.5 milijarde investicija u novi gasovod kao i gasno skladiste...(do ovoga jos nije doslo ali ce se najverovatnije desiti jer Dinkic trazi vise para za NIS od Rusa a Rusi kazu da nece dati ni dinara vise)
- Koncesija za autoput Horgos-Pozega , investicija od 1.2 milijarde eura i posao za desetine hiljada srpskih radnika i gradjevinara i putara...

Sve u svemu zbog mafijaskog delovanja G17+ i DS-a budzet republike Srbije ce u ovoj godini ostati uskracen za nekih 1 milijardu eura kesa plus Srbija ce kao drzava biti uskracena za 5-6 milijardi eura direktnih stranih investicija i otvaranje mnogo hiljada novih radnih mesta....

pa posle kazete da demokrate nisu grobari srbije....

takodje menjam stav, dinkica ne treba da likvidiraju rusi nego pre svega gradjani srbije jer su oni dinkicevim delovanjem u ovoj celoj prici najvise i osteceni...
-Deripaska je sam odustao od kupovine RTB,a a koliko je on super gazda to su videli u podgortickom KAPu tako da i nije neka velika steta
-Koncesija je takodje propala posto od tih cuvenih 1,2 milijarde koncesionar nije uspeo da obezbedi ni petinu ,mora da je Dinkic toliko uticajan u svetskim bankarskim krugovima pa je on zabranio svim referentnim bankama u svetu da daju garanciju po dogovoru :mrgreen:
-Kupovina JATa od strane Aeroflota nije ni postojala jer niti je ikad raspisan tender niti je stigla zvancna ponuda te kompanije za preuzimanje JATa niti o 300 miliona evra tako da je to sve samo rekla -kazala prica
-A ovo razbacivanje milijardama povodom gasnog aranzmana je toliko smesno da ga ne vredi ni komentarisati ,dobro je da nisi napisao da ce da uloze 20 ili 100 milijardi :mrgreen:
 
ovu stoku stvarno treba neko da ubije. Zbog njegovog mafijaskog delovanja Srbija je uskracena za investicije od par milijardi eura i za desetine mozda i stotine hiljada novih radnih mesta....
А све раде у име тамо неке Европске Уније, која никако да уради нешто за Србију.:confused::thumbdown:
 
kuku sto se prodalo,kuku sto se nije prodalo. opredeli se vise.

ja sam zastupnik privatizacije a ne lopovluka kroz privizaciju. ja sam zastupnik postene privatizacije a ne namestanja tendera licitacija za odredjenu novcanu proviziju.

ja sam zastupnik trzisno uredjenog kapitalistickog drustva u kome svako ima jednaku ili priblizno jednaku sansu. to srbija nije.

pod demokratskom bagrom i mafijom srbija je drustvo monopola u kome bagra na vlasti uspostavlja monopiole i odlucuje kome daje za koliki procenat koji posao....

zato je srbija najbednija zemlja u evropi danas...

zahvaljujuci ovakvima kao sto je kriminalac i mafijas dinkic....
 
-Deripaska je sam odustao od kupovine RTB,a a koliko je on super gazda to su videli u podgortickom KAPu tako da i nije neka velika steta
-Koncesija je takodje propala posto od tih cuvenih 1,2 milijarde koncesionar nije uspeo da obezbedi ni petinu ,mora da je Dinkic toliko uticajan u svetskim bankarskim krugovima pa je on zabranio svim referentnim bankama u svetu da daju garanciju po dogovoru :mrgreen:
-Kupovina JATa od strane Aeroflota nije ni postojala jer niti je ikad raspisan tender niti je stigla zvancna ponuda te kompanije za preuzimanje JATa niti o 300 miliona evra tako da je to sve samo rekla -kazala prica
-A ovo razbacivanje milijardama povodom gasnog aranzmana je toliko smesno da ga ne vredi ni komentarisati ,dobro je da nisi napisao da ce da uloze 20 ili 100 milijardi :mrgreen:

- deripaska je odustao jer je dinkic namestio tender da pobedi na tenderu austrijanac koji nema para . deripaska je otkacio dinkica jer je video da ovaj namesta tender za bor da bi ga posle par neuspesnih prodaja kupili austrijanci za neke smesne pare
- koncesija je propala jer je dinkicu bilo u interesu da je upropasti. a u srbiji ce i dalje ginuti desetine ljudi mesecno zbog toga sto mi nemamo tuda autoput
- aeroflot je hteo da preuzme JAT i ponudio je 300 m iliona eura , ali nije mogao da ga preuzme jer nije bio raspisan tender. Dok su Dinkic i mafija odugovlacili sa raspisivanjem Aeroflot se povukao i vise nema nikoga ko je zainteresovan za JAT, tako da ce zbog porasta cene nafte JAT najverovatnije propasti i bankrotirati jer rast cena nafte dovodi poslovanje svih avio kompanija u svetu na samu granicu rentabilnosti
- rusi su planirali da investiraju 4 milijarde u sklopu gasnog sporazuma i kupovine NIS-a . 2.5 milijarde u gasovod do 2012 godine i 1.5 milijarde u sam NIS .

Sve je ovo propalo zahvaljujuci bagri i stoci iz G17 i DS...
 
- deripaska je odustao jer je dinkic namestio tender da pobedi na tenderu austrijanac koji nema para . deripaska je otkacio dinkica jer je video da ovaj namesta tender za bor da bi ga posle par neuspesnih prodaja kupili austrijanci za neke smesne pare
- koncesija je propala jer je dinkicu bilo u interesu da je upropasti. a u srbiji ce i dalje ginuti desetine ljudi mesecno zbog toga sto mi nemamo tuda autoput
- aeroflot je hteo da preuzme JAT i ponudio je 300 m iliona eura , ali nije mogao da ga preuzme jer nije bio raspisan tender. Dok su Dinkic i mafija odugovlacili sa raspisivanjem Aeroflot se povukao i vise nema nikoga ko je zainteresovan za JAT, tako da ce zbog porasta cene nafte JAT najverovatnije propasti i bankrotirati jer rast cena nafte dovodi poslovanje svih avio kompanija u svetu na samu granicu rentabilnosti
- rusi su planirali da investiraju 4 milijarde u sklopu gasnog sporazuma i kupovine NIS-a . 2.5 milijarde u gasovod do 2012 godine i 1.5 milijarde u sam NIS .

Sve je ovo propalo zahvaljujuci bagri i stoci iz G17 i DS...

opet lazes. po sporazumu koji je potpisan sa gaspromom,cena za NIS je 400 miliona + 500 miliona investicija.
 
opet lazes. po sporazumu koji je potpisan sa gaspromom,cena za NIS je 400 miliona + 500 miliona investicija.

u sklopu sporazuma bilo je potpisano i gradjenje gasnog skladista u vlasnistvu NIS-a u backom petrovcu mislim , tako da investicije idu na 1.5 milijarde zajedno sa celim dealom.

naravno od toga nema nista....

NIS ce dinkic namestiti na novom tenderu da ga kupe austrijanci tj OMV za male pare i onda ce srbi da placaju gorivo 2.5 E po litru. I ovako nam je gorivo najskuplje u evropi a kad dinkic uvalja NIS austrijancima i bedzetu pacoliju glavnom siptarskom finansijeru OVK i jednom od najvecih akcionara OMV-a onda tek ima da nas deru....
 
Ma bre pusti, vidis da je prolupao. Citira stari Kurir, pa ga posle obrazlaze do besvesti. Sta ces, prosli izbori, izdajnicka vadikavska bagra pukla, pa sad nema po kome da se pljuje. Covek ima volju ali nema inspiraciju i motiv. Mora nesto da se laprda.
 
a sta nam je alternativa?

da glasamo za one koji ce umesto penzija isplacivati bonove za drva??? ili bi sledeci put davali "veliku srbiju",jer to ***** nije ni zasta drugo nego za potpalu

budi i dalje srpski magarac i glasaj za one koji te pljackaju i kradu al prethodno procitaj i ovaj komentar

Sre, 16/07/2008 - 11:51 — Anoniman (nije verifikovan)
Tako nam i treba. Mi srbi smo stoka neviđena. Dovoljno je da nam se obeća 1000 eura za akcije epsa pa da pohrlimo da dinkiću i tadiću damo glas. A to što će nam tih 1000 eura ispariti kada budemo plaćali skupu struju kompanijama koje budu kupile eps za tepsiju ribe(i hidrocehntrale) to nema veze. Srbin sam i sve se više stidim što pripadam ovom narodu. E da, naravno da će Dinkić sjebati ruse. Zato je i pala vlada. Naivni koštunbica gurao zakone Eu koji nam suštinski ne odgovaraju sve dok nije došlo do auto puta horgoš-požega koji je suštinski trebao da osnaži i poveže komunikaciono i infrastrukturno vojvodinu i užu srbiju i nis koji je trebao da nas učini energetski sigurnim i ekonomijom koja ima izmešan svetski kapital. E to ne može. Vojvodina mora dalje od srbije, a rusi ne mogu u nju. Bas smo stoka. Samo glasajte skorojevići jedni za demokratsku opciju. Važno vam je da vam guzice vide beč za jedan vikend bez viza i da tamo kupujete sunčane naočare misleći da ste neko i nešto onda. A to što ćete postati apatridi za 10 godina nema veze.
 
A evo sta kaze covek koji je ucestvovao u celom dilu kupovine JAT-a od strane Aeroflota kojeg su Dinkic i demokrate upropastile

Sre, 16/07/2008 - 11:53 — Upućeni (nije verifikovan)
Jos par informacija nije na odmet! Ponudu Aeroflota sam imao prilike da pogledam i odgovorno tvrdim da je bila izuzetno povoljna kako po Jat tako i po Srbiju. Nova flota bazirana na avionima zapadne tehnologije kao sto su B737-700, B737-800, ATR72-500 i Dash-8, otvaranje aerodroma regionalnog znacaja, 8-godisnji plan strategije razvoja, uvedjenje sirokotrupnih aviona i obnavljanje interkontinentalnog saobracaja, samo su neki od elemenata ove za Jat, propustene prilike. Naravno da EU nije bila presretna kada je saznala za interes Rusa pa je cak u dva navrata slala upozorenja Vladi Srbije kako prodaja Jata nekome van EU ne bi u Evropi bila docekana blagonaklono. Domacim izdajnicima, "proevropski" orijentisanim klonovima i klovnovima, to je bilo vise nego dovoljno da krenu u opstrukciju potencijalne prodaje Jata Aeroflotu. Vrhunac je bila poseta Djelica Moskvi kada je svoje Ruske domacine ubedjivao da odustanu od Jata i potraze neku drugu kompaniju u regionu (CSA). Zbunjeni Rusi nazvali su svoje kontakte u Srbiji i pitali ih sta se to u stvari desava- deklarativno, Srbija je bila za ovaj ugovor a onda potpredsednik Vlade dolazi i moli ih da to ne rade jer ce Boze, Evropa da se naljuti na Srbe! Nakon toga, Rusima je pukao film i odustali su od svega! Nazalost, za sve ovo nama nisu krivi moralne nakaze poput gore navedenih ( zbog mucnine im ne pominjem imena dva puta)...krivi smo mi sto im to

znaci djelic je isao u moskvu da ubedjuje Ruse da odustanu od kupovine Aeroflota jer to steti interesima njegovih zapadnih gazdi a pre svega kompanijama BRITISH AIRWAYS I LUFTHANSE . Bravo demokrate! :super:
 

Back
Top