decak ili devojcica?

  • Začetnik teme jedna mama
  • Datum pokretanja
J

jedna mama

Gost
Mozda je ovo malo glupo pitanje....
Citala sam da mozes da utices na to da li ces roditi devojcicu ili decaka, npr da je veca verovatnoca da ce se roditi decak ako je odnos bas kad je zenina ovulacija zato sto su muski spermatozoidi brzi pa pre stignu? Ili da ako traje dugo izmedju odnosa, veca je verovatnoca da ce biti devojcica kad dodje do oplodjenja jer zenski spermatozoidi duze prezivljavaju?
Interesuje me, ima li neke medicinske istine u ovome ili su samo gluposti?
Hvala
 
jedna mama:
Mozda je ovo malo glupo pitanje....
Citala sam da mozes da utices na to da li ces roditi devojcicu ili decaka, npr da je veca verovatnoca da ce se roditi decak ako je odnos bas kad je zenina ovulacija zato sto su muski spermatozoidi brzi pa pre stignu? Ili da ako traje dugo izmedju odnosa, veca je verovatnoca da ce biti devojcica kad dodje do oplodjenja jer zenski spermatozoidi duze prezivljavaju?
Interesuje me, ima li neke medicinske istine u ovome ili su samo gluposti?
Hvala
veruje se da poze prilikom odnosa mogu da uticu na pol buduceg deteta.
Postoji cak i neki trik sa iglom i prstenom koji se primenjuje na svim meridijanima,i prorice pol deteta i pre zaceca.
Cinjenica je da su strucnjaci sumnjicavi kada je u pitanju ova tema ali roditelji koji zele mogu isprobati tehnike...Cula sam da su se pojavilei naucne teorije o polnoj selekciji,ali ni jedna nije prihvacena u medicinskim krugovima.
Da li je izbor pola deteta moralan i eticki ispravan cin,o tome se takodje moze raspravljati!?
Ameri to rade na zivotinjama veoma uspesno ali to je druga prica.
Inace godisnje se u svetu rodi vise decaka nego devojcica...
Ako zelite da isplanirate pol vaseg deteta treba da znate tacan period vase ovulacije,jer dan pred ovulaciju bazalna temperatura zene raste a vag.sekret ima drugaciji izgled.Uzimajuci u obzir ova dva faktora mozete da odredite kada imate ovulaciju.tek tada mogu da se primenjuju u praksi neke od metoda.Npr.Shetles ili Erikson.
 

Back
Top