PHP I MySQL

steley

Zainteresovan član
Poruka
121
Posto vidim da ovde vishe niko ne zeli nikome da pomogne, a svi dolaze ovde kako bi "pomagali" drugima (chast izuzecima), interesuje me koliko koshta da mi se odradi LOGIN sistem sa MuSQL bazom? U pitanju je prosta baza, tj. samo nick, pass i ime i prezime.
 
Login sistem podrazumeva da na svakoj strani postoji odgovarajuci kôd koji redirektuje neulogovane korisnike.

Ma... da skratim 80 jura (bez interfejsa za dodavanje novih korisnika, to ces morati sam u bazi). Kompletno, sa ovim u zagradi 150jura.

Ajmo dalje licitirajte!
 
Evo ja mogu da ti uradim sve za 100e, sa interfejsom za dodavanje sve, tj ne licno ja vec moj programer posto sam ja dizajner, i dobijas sve profi uradjeno... Ako si zainteresovan zovi njega, za detalje i pitanja, on se zove Vanja, tel 0641783878, on je profi PHP programer i zavrsice ti to jako jako brzo...
 
Poslednja izmena:
Ti cim instaliras CMS na svoj sajt, baza ti je vec odavno spremna za ubacivanje novih korisnika, a dobra je stvar sto ne moras ti da ih registrujes, nego to oni sami rade. A sad, ti dalji tok registrovanja i mogucnosti tih korisnika mozes kontrolisati preko Admin stranice.
 
To mi se veoma dopada. (kao i to sto se u vrlo kratkom vremenskom periodu pomogli)

Gde mogu da skinem CMS za moj sajt i kako da ga instaliram?

P.s. Da li kada sam offline PHP moze da radi?
Hvala
 
skidas sa www.joomla.org ili sa mambo, ne znam tacno koji je njegov sajt, ali proguglaj, naravno da PHP radi...
pa evo, ako te zanima kako izgleda i kako radi sajt sa cms-om, javi mi se na pp, pa cu ti poslati adresu mog, da se sad ne reklamiram...
 
Hajde da neko napise kako detaljno raditi sa Joomla-om, ali detaljno, znaci od pocetka do instalacije na sajt.
A onda neka moderatori ovu temu ne brisu jer ce MNOGIMA trebati, bas kao sada meni.

Hvala unapred.
 
Hajde da neko napise kako detaljno raditi sa Joomla-om, ali detaljno, znaci od pocetka do instalacije na sajt.
A onda neka moderatori ovu temu ne brisu jer ce MNOGIMA trebati, bas kao sada meni.

Hvala unapred.

Pa to je poprilicno opsirna tema, moze cela knjiga o tome da se napise, tako da ne verujem da ce neko bas sve da ti napise... u svakom slucaju na mom starom blogu sam pisao dosta o Joomli i mislim da ce ti ovo dosta pomoci da pocnes, ima sasvim dovoljno objasnjenja za pocetak, a dalje bi mozda mogao i sam da provalis... najbitnije stvari sam objasnio...

nalazi se ovde:
http://numbersandshapes-design.blogspot.com/search/label/joomla


isto tako pogledaj ostatak bloga, ima dosta lekcija o PHP-u i MySQL-u recimo, vidim da te to interesuje poprilicno, mislim da bi moglo da ti bude zanimljivo. Nazalost blog vise ne azuriram jer nemam vremena za njega, ali ko zna ako nadjem malo vremena mozda i nastavim sa njim...

Pozdrav
 
Hajde da neko napise kako detaljno raditi sa Joomla-om, ali detaljno, znaci od pocetka do instalacije na sajt.
A onda neka moderatori ovu temu ne brisu jer ce MNOGIMA trebati, bas kao sada meni.

Hvala unapred.


Ovo je svakako previše. Niko ti neće ovde napisati uputstvo za korišćenje Joomle. Ili bar neće biti "ali detaljno". Pogledaj malo www.joomla.org, naročito forum. Joomla nije bauk i jeste napravljena da lako može da se podešava, upravlja, prilagođava. To naravno ipak podrazumeva neko određeno predznanje. Ja sam praktično sam naučio da radim u Joomli tj. sa Joomlom. Ima dosta stvari, ali polako - svakako ti ne treba sve što Joomla nudi.
 
Moj problem je kada treba da instaliram Joomla-u, i trazi mi podatke od SQL baze. Trazi hostnamet user, pass i jos neshto neki prefix....

Sta tu treba da ukucam? Treba li da napravim bazu pa da je uploadujem?
Ovo ne razumem...
 
Moj problem je kada treba da instaliram Joomla-u, i trazi mi podatke od SQL baze. Trazi hostnamet user, pass i jos neshto neki prefix....

Sta tu treba da ukucam? Treba li da napravim bazu pa da je uploadujem?
Ovo ne razumem...

Pa da si procitao moj odgovor i posetio link koji sam ti dao i procitao sta tamo pise ti bi znao kako to da uradis, posto ja sam ti pomogao i odgovorio, na mom blogu ti sve pise... Ljudi kad postavljate pitanja, citajte pazljivo odgovore...
 
OK, sorry, The Scientist prvo sam postavio pitanje pa tek onda pogledao blog. Netje se ponowiti...

Problem je sledeci : Bazu kreiram u Accesu?
Kako da je kreiram? Da li je potrebno da ostavim neke obavezne podatke u nju ili sta?
Postoji li za kreiranje baze neki tutor>?

Hvala vam
 
Da predjes na Wordpress

Instalacija je u tri klika, a taj CMS omogucava pravljenje sajta bez tabela, imas mnogo vise template-a, backup sistem, gomilu korisnih plug-inova, neverovatno lak sistem za totalnu izmenu dizajna sajta etc.

Joomla je izgubila trku, trust me!
 
Ali kada upishem trazeni host name, odaberem lozinku i pass kaze:
Username and password are not supported...Na tu foru neshto
Shta da radim??:((((

localhost

obicno je "localhost" u nekim sluchajevima se kuca "root" ili chak IP adresa servera

database name

to kreirash u cpanelu web panelu, whatever panelu svog hosting - prazna natch natch frishka mysql baza

database user
user password

to se isto pravi u control panelu hostinga

onda kad pravish gore navedenog i sad pomenutog korisnika baze sa njegovim passwordom to pridruzujes ranije pomenutoj i sad nevedenoj mysql bazi podataka. vecina script sranja sistema ae whatever chemu treba mysql traze da kad dodajes usera bazi on im all permissions (sve dozvole) edit, create, drop, bla bla

primer kako moze to podesavanje da izgleda

db host - localhost
db name - domainx_joom1
dm name - domainx_adminj
db pass - blabla43as

ako ti to spremno samo dignesh fajlove na server pokrenesh install i vozi..
 
Boze zasta vi trazite coveku pare :shock:
I to hajde da je 500 ili 1000 dinara za 1-2 sata posla koliku tu ima, nego bi ni manje ni vise nego 100-150evra
A i ti progooglaj malo nacices desetine tutorijala za login process.

a ako neces da se potrudis evo ja cu ti to odraditi za 750 din.
 
Oni su u tom poslu dosta vise nego ti.Neki su se skolovali,a ne skipljali usput tutoriale...Prema tome mogu da stave koju hoce cenu.Tebi ostaje samo postujes ljude koji su potkovani znanjem.
I nemoj vise da reklamiras sajt po forumu. ;)To je pravilnikom jasno definisano.Procitaj.
 
Boze zasta vi trazite coveku pare :shock:
I to hajde da je 500 ili 1000 dinara za 1-2 sata posla koliku tu ima, nego bi ni manje ni vise nego 100-150evra
A i ti progooglaj malo nacices desetine tutorijala za login process.

a ako neces da se potrudis evo ja cu ti to odraditi za 750 din.

ja to ne bi ni radio za kintu. Pravim iskljucivo svoje internet posede ne za nekog drugog bilo kao klijent ili neki drugi odnos. Ma google da me zove ne bi im chachkao oko interfejsa ili ispod haube!

Probao sam chak bio da se tu nesto bavim dizajnom i web programiranjem za druge smorio sam se najstrasnije i morao non stop da menjam kartice moba da ne smaraju raznorazni koji su "culi" da im "treba" web sajt pa ako moze da im se to zavrsi i ako moze dzabe. Sto je najgore kad zavrsish tako nesto pored mrsavog honorara josh te smaraju da im non stop nesto objasnjavas ili menjash ko da te placaju na sat kao privatno vlasnistvo. Da ne pominjem sto ocekuju da budu prvo mesto na pretrazivanju na pretrazivacima bez da su spremni dinar da uloze u marketing, kad sam vec pomenuo..

brzi sajt, prezentacija, web sistem ae whatever i ne vidimo se vishe nikad izvoli kljuceve i vozi deluje fino kao teorija kasnije ne moz se otkacis od raznoraznih...

solo rider

prednosti
niko ne smara sa ovako, onako vec kako oces
niko ne skuplja kajmak sam ubires plodove svog rada
radish kad oces ne cima niko rokovima

nedostatak
ne mozes da ispucas loptu na nekog drugog za neuspeh

sa ljudima covek bolje da nema posao

Laie_57.gif
 
Dobro necu ga ja promovisati, promovisace ga neko drugi uskoro ;)

A sto se tice skolovanja skolovao sam se i ja, i vrlo dobro znam koliko je vremena potrebno da se to sto ovaj lik ovde trazi odradi.
Cena od 150 evra je smehotina. Pa za te pare se dobije ceo sajt a ne login proces. Mislim stvarno... nije ni cudo sto su svi iole bolje webmaster pobegli odavde na mnogo bolje forume, samo ne znam sta ja koji djavo trazim ovde?
 
2Georg_Faust

Znam sta pricas, ja sam web developer jedno 3 godine, i znam kako cimanje moze biti kad uzmes da nekom pravis sajt.

Zato uglavnom radim sopstvene projekte i tu i tamo neki manji poslic, ali veoma retko.

Ali pravo da ti kazem tek u adult biznisu sam uspeo da zaradim neke pare. Hvala bogu adult webmaster ima koliko hoces i uvek nekom nesto treba, ali kad je u pitanju dizajn tu radim samo sa gotovim projektima nikako po narudzbini.

Dok za PHP programiranju tu je najsladja para, malo posla a lepo se naplati jel to ne zna svako. I nace radim i na svojim scriptama pa tu planiram da uzmem lepe pare.
 

Back
Top