Upustva za mlade webmastere

:SHEGI:

Primećen član
Banovan
Poruka
507
E ovako...Vidim forum "Web Dizajn" je malo zazivio i vidim da ima dosta ljudi koji hoce da nauce pa da im dam par smjernica:

1.Ako zelite da se upustite u webmasterske vode ,pozeljno je da naucite bar jedan jezik...Preporucujem html za pocetak jer je on osnovni i najjednostavniji jezik za nauciti...
Tutoriale na nasem jeziku mozete da nadjete ovde

2.Da bi vas sajt izgledao ljepse trebali bi da poznajete rad na nekom od programa za obradu slika...Preporucujem photoshop .Tutoriale mozete da nadjete ovde

3.Kad savladate html i PS vec ste sposobni da odradite neki sajt...
Tada vam treba host...Preporucujem da ne srljate i nekupujete odmah host ...Bolje je da koristite neki free host dok ne steknete dovoljno znanja da mozete da radite kvalitetne projekte. Ovo je jedan od najboljih free hostova koji sam nasao :

http://www.000webhost.com


Kada ove stvari naucite i odradite neki sajt tad mozete da pocnete ucenje php-a , jave ,flash-a itd...

Nadam se da ce ova smjernica biti od pomoci "mladim" web masterima.
 
Poslednja izmena:
SHEGI hvala ti puno, niko od nas nije znao da treba da poznajemo HTML, mi mislili da treba da znamo latinski jezik kako bismo konfigurisali web sajt. Posle toliko pomoci, strana, postova, rasprave ti opet pokreces ovaj beznacajan post.
Mnogo si nam pomogao, www.000webhost.com je stranica koju smo ovde pomenuli bar jedno 200 puta...Nemam ja nishta protiw tebe, ali nemoj da opterecujes forum bezjacajnim postovima nego ako znas PHP ukljuci se u raspravu, to sada svima treba.
 
Slusajte ovako:

Vas dvojica ste kako vidim vec malo iskusniji webmasteri ,cim pricate o php-u trebalo bi da vec poznajete html...Nemogu da vjerujem kako su ovdje ljudi svadljivi i jedva cekadju da neko napravi temu da ga ispljuju...Napravio sam ovo za POCETNIKE ,znaci ljude koji nemaju pojma a zele da nauce...Nije to lijepo od vas sto pljujete po mom trudu ;) ...Pokusavam da pomognem ali vama to ocigledno nije jasno...Nema veze ...Zasto sam prvo rekao da se nauci html? Zato sto je to osnovni i najjednostavniji jezik sa kojim se moze odraditi sajt.CSS i sve ostalo dolazi poslije html-a...Ajd ti jednom pocetniku reci da pocne da uci PHP prije svega ostalog ...Ima da odustane kad vidi samo koliki su tutoriali a knjige da ne spominjem...
 
Zato je Krstarica forum jedno ZESCE SRANJE! Ja svratim s vremena na vreme ovde, i uopste mi se ne vraca nazad kad citam ove teme... Jos bi se mozda i upustio u neku diskusiju, a iskreno znam da odgovorim na skoro sva moguca pitanja koja se ovde postavljaju na profesionalnom nivou, ali stvarno mi nije do toga kad citam sve ovo... Ako hocete pravi forumm posetite Elitesecurity recimo, on je solidan... a od ovoga ovde nema ama bas nikakve vajde! Ne postoje tri posta u celom forumu koji na nesto lice i iz kojih moze nesto pametno da se nauci, a i vecina preporuka i odgovora su potpuno netacni ili losi odgovori jer ima mnogo boljih i naprednijih resenja za vecinu pitanja ovde. Ja bih vam pomogao ali ne da mi se, jer ovde svi misle da sve znaju i pljuju svaciji trud, a ustvari ovde nema bas puno onih koji stvarno nesto znaju! Nisam zeleo nikog da povredim ovim, samo iznosim cinjenicno stanje ;) jer tako je...
Sve najbolje svima...
 
Poslednja izmena:
@:SHEGI:
HTML je zaista primaran i bogami obman za ucenje. Dobro si rekao da se prvo mora znati HTML, jer PHP kao pretprocesor ceo svoj prezentacioni lejer zasniva na HTML-u (eventualno Flash-u).

@The Scientist
Idi molim te na ES, pa postavi licitaciju za neki posao. Ovde si dosao da licitiras izradu PHP Login sistema i vidis niko ti to nece dirati, dok bi ti tamo samo obrisali post.
To sto ovde znas odgovor na vecinu pitanja je posledica tezine pitanja, a i ako je tako ne videh da si odgovorio na neko :P
Glavni problem ovde je sto ljudi ne postavljaju konkretna pitanja, a kad postave dobiju i konkretan odgovor. Naravno, kada neko trazi da mu se nesto odradi od pocetka do kraja mi ga oduvamo
 
Meni je zao jer je krstarica forum sa jako puno clanova(preko 100000) i mnogi su tu samo da bi spamovali...To je tako kod svih foruma koji imaju puno clanova...

www.netmajstor.com

To je jedini forumu na kom sam bio gdje ljudi ne zale da ti pomognu...Forum je osmisljen da bi pomogao mladim hakerima i webmasterima...Njihov moto je "Ucite od najboljih i pomozite drugima"

Nazalost trenutno je zatvoren zbog ispravljanja sigurnosnih propusta...Nadam se da ce brzo opet biti UP ...Kad NM ponovo bude radio javicu vam tak toliko da pogledate kako su tamo ozbiljni ljudi i koliko tamo moze da se nauci ;)
 
@:SHEGI:
@The Scientist
Idi molim te na ES, pa postavi licitaciju za neki posaoOvde si dosao da licitiras izradu PHP Login sistema i vidis niko ti to nece dirati, dok bi ti tamo samo obrisali post.

Kopiram tvoju izjavu:
"
Ma... da skratim 80 jura (bez interfejsa za dodavanje novih korisnika, to ces morati sam u bazi). Kompletno, sa ovim u zagradi 150jura.

Ajmo dalje licitirajte!"




Ti licitirao. Ja licitiao. Ne kapiram problem? Da li bi mi to obrisali na ES to je druga prica, a ja bih voleo da mi neko na krstarici to obrise, to bi znacilo da ovde postoje administratori koji kontrolisu kvalitet i sadrzaj foruma, ali ne postoje... i zato je forum nikakav. Ovde covek moze da pise sta hoce i to niko ne brise i ne sankcionishe... A ti odgovori na pitanja su poprilicno povrsni... npr naleteo sam skoro na neko pitanje vezano za pozicioniranje u CSS-u, apsolutno, relativno... a odgovori su bili tipa: ma ima program koji ti sam napravi sajt, mozes to u Frontpage-u itd... dakle kapiram da je taj covek sto je postavio pitanje znao vise od ovih sto su odgovarali, znaci ovde se vise vode neke rasprave ko je kakav covek i sl nego sto se prica o web dizajnu... najgore evo i ja pocinjem da ucestvujem u jednoj takvoj raspravi :) evo povlacim se necu vise... :)

Samo za kraj, pogledaj Gill Bates molim te temu MySpace code, da vidis moj odgovor na pitanje i mozda ce ti biti jasnije zasto ja kazem da postoji problem na ovom forumu, tj kako treba da se odgovara i sta cini forum vrednim pracenja i ucestvovanja, teme bez konkretnih i pravih odgovora ga sigurno ne cine interesantnim... ;)
Znaci, ako hocete da pravite community, savet: prekinite sa pljuvanjem i pocnite da komunicirate, postavljate prava i pitanja i dajete prave odgovore. Ako nema pravih odgovora, nema ni community-ja... ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top