Ispiranja mozga

Celicni mis

Primećen član
Banovan
Poruka
517
Eto, ja dobro pamtim Tita, vremena posle njega, pamtim 1988., Slobin govor na Kosovu, pamtim rat i stanje nakon rata...

Sve do dana danasnjeg...

I gledajuci sve to, ne mogu jednoj stvari da se nacudim: KAKO SE LJUDI LAKO MENJAJU i to IZ OSNOVA!

Kako se LAKO MANIPULISE NJIMA!

Kako ljudi UOPSTE NE MISLE SVOJOM GLAVOM!

Kako ljudi NEMAJU NIKAKVE PRINCIPE....

Kako su SKLONI ZAVODJENJU PROPAGANDOM...

Kako se PRODAJU ZA MALO PARA....

Kako od HUMANIH BICA LAKO POSTAJU ZIVOTINJE...

Neki od mojih prijatelja (mali deo) se nisu promenuli.

A neke (vecina) vise uopste ne mogu da prepoznam...
 
Jeste to tacno. Mioslim da je ovo: "Kako ljudi UOPSTE NE MISLE SVOJOM GLAVOM!" najbitniji razlog sranja konstantnog na ovim prostorima. PatriJote ovde nemaju svoje misljenje. Moraju da sacekaju da im neko sa TV sve to lepo objasni, onda oni po ponavljaju kao papagaju. ALi kontam da su demokratske drzave imale ovoliko bolida pre nekih 50 godina i vise. Na srecu, mozemo da ucimo na njihovim greskama, pa ce nama trebati pozda 30 godina za njihovih 50.
 
sirotinju mozes hebati kako hoces...
da je yugi islo dobro sigurno ne bi doslo do svih onih njasra do kojih je doslo, ali kada ti je lose, tebi se svaki plan cini idealnim ako ti obecava bolji zivot.
hocu reci ako ja [vecina ljudi] ne zivim dobro, ako nisam zadovoljan svojim zivotom, lako cu pasti pod neciji uticaj... jos ako on zna da prodaje "bajke"
 
sirotinju mozes hebati kako hoces...
da je yugi islo dobro sigurno ne bi doslo do svih onih njasra do kojih je doslo, ali kada ti je lose, tebi se svaki plan cini idealnim ako ti obecava bolji zivot.
hocu reci ako ja [vecina ljudi] ne zivim dobro, ako nisam zadovoljan svojim zivotom, lako cu pasti pod neciji uticaj... jos ako on zna da prodaje "bajke"

Upravo to. Sirotinja je najgora stvar. Izvalci najgore iz coveka. Posledice toga vidimo danas posle 90-ih kada narod nije imao za hleb i mleko... kojih nije ni bilo btw.
 
jedan je drugar imao neki moto koji je glasi otprilike ovako
para kvari coveka, ali ne toliko kao nemastina

Bilo neko istrazivanje u mnogim drzavama o kojem sam slusao. Sto je narod siromasniji to je zelja za novcem visoko na listi prioriteta. U bogatijim drzavama EU ljudima novac nije bio na visokom mestu. Naime, ako ljudi imaju za lep, pistojan zivot, sto bi znacilo kvalitetna ishrana, dobri stanovi ili kuce, nova kola, odeca itd.. neke druge stvari postaju prioriteti.
 
sirotinju mozes hebati kako hoces...
da je yugi islo dobro sigurno ne bi doslo do svih onih njasra do kojih je doslo, ali kada ti je lose, tebi se svaki plan cini idealnim ako ti obecava bolji zivot.
hocu reci ako ja [vecina ljudi] ne zivim dobro, ako nisam zadovoljan svojim zivotom, lako cu pasti pod neciji uticaj... jos ako on zna da prodaje "bajke"

nebih se posve slozila....
za Kosovo neznam, ali skoro svakome je u Yugi zivot bio dobar, mislim na materijalni zivot..prave sirotinje nije bilo mnogo, nije se "umiralo" od gladi, a u poredenju sa ostalim kom. zemljama je bio raj na zemlji...i nije materijalna sirotinja ta koju je lako izmanipulirati obecanjima, jer su oni u principu izrazito sumnjivi prema obecanjima ..radi se o neobrazovanoj, umnoj sirotinji...
ili, npr. mislis li doista da su onih 2 miliona ucesnika Milosevicevog derneka na Kosovu 88-e (cime je sve pocelo) bili materijalna sirotinja, "gladni" ?
malo morgen..
 
Bilo neko istrazivanje u mnogim drzavama o kojem sam slusao. Sto je narod siromasniji to je zelja za novcem visoko na listi prioriteta. U bogatijim drzavama EU ljudima novac nije bio na visokom mestu. Naime, ako ljudi imaju za lep, pistojan zivot, sto bi znacilo kvalitetna ishrana, dobri stanovi ili kuce, nova kola, odeca itd.. neke druge stvari postaju prioriteti.

...kao, npr. srusene "Bliznakinje"...:
 
nebih se posve slozila....
za Kosovo neznam, ali skoro svakome je u Yugi zivot bio dobar, mislim na materijalni zivot..prave sirotinje nije bilo mnogo, nije se "umiralo" od gladi, a u poredenju sa ostalim kom. zemljama je bio raj na zemlji...i nije materijalna sirotinja ta koju je lako izmanipulirati obecanjima, jer su oni u principu izrazito sumnjivi prema obecanjima ..radi se o neobrazovanoj, umnoj sirotinji...
ili, npr. mislis li doista da su onih 2 miliona ucesnika Milosevicevog derneka na Kosovu 88-e (cime je sve pocelo) bili materijalna sirotinja, "gladni" ?
malo morgen..

ja se slazem da je svakome ziovt bio OK. ali samo neko vreme.... kasnije,kakosu godine prolazile, poceo je da pada standard, ljudi su morali naci krivca, a krivac je uvek onaj drugi i....
uporedi '88 sa '78, kakav je bio standard
znaci to sam hteo reci
 
nebih se posve slozila....
za Kosovo neznam, ali skoro svakome je u Yugi zivot bio dobar, mislim na materijalni zivot..prave sirotinje nije bilo mnogo, nije se "umiralo" od gladi, a u poredenju sa ostalim kom. zemljama je bio raj na zemlji...i nije materijalna sirotinja ta koju je lako izmanipulirati obecanjima, jer su oni u principu izrazito sumnjivi prema obecanjima ..radi se o neobrazovanoj, umnoj sirotinji...
ili, npr. mislis li doista da su onih 2 miliona ucesnika Milosevicevog derneka na Kosovu 88-e (cime je sve pocelo) bili materijalna sirotinja, "gladni" ?
malo morgen..

ovo se zove manipulacija chinjenicama i deo je ispiranja mozga tj. stvaranje lazhne slike.2 milijuna...samo shto u ovo mogu da veruju samo neupuceni rvati..a sa druge strane sugerishe se da su srbi "mentalna-umna sirotinja"..shto srbe dovodi do zakljuchka da su hrvati dushevni bolesnici koji mrze sve shto je srpsko i optuzhuju ih za sopstvene zlochine..malo lazhi, malo zamena teza i eto ispranih mozgova..lep primer propagandnog rata koji je daleko sofisticiraniji iz tastature drage nam slavonije, nego onih krytena i croforcea koji su napadni i odaju psihopatske umove na prvu loptu..
 
Poslednja izmena:
Ne zamajavaju se, al su se upiskili u gace od straha!
Uostalom, eto rata u Avganistanu i Iraku, i prilike da bolje zive ne bi li zaboravili, ali i danas postoje silne studije o neurozama kod americkog naroda stvorenih 11.9.2001

Naravno da se boje kada ce neko njihovo ddete ubiti bombom, a pritom ce i sebe ubiti, jer je bombas samoubica. Normalno da se bojis zbog morona ispranih mozgova.
 
ovo se zove manipulacija chinjenicama i deo je ispiranja mozga tj. stvaranje lazhne slike.2 milijuna...samo shto u ovo mogu da veruju samo neupuceni rvati..a sa druge strane sugerishe se da su srbi "mentalna-umna sirotinja"..shto srbe dovodi do zakljuchka da su hrvati dushevni bolesnici koji mrze sve shto je srpsko i optuzhuju ih za sopstvene zlochine..malo lazhi, malo zamena teza i eto ispranih mozgova..lep primer propagandnog rata koji je daleko sofisticiraniji iz tastature drage nam slavonije, nego onih ktytena i croforcea koji su napadni i odaju psihopatske umove na prvu loptu..

Ovakvi kao slavonija su 10 puta gori od svih krytena ovoga sveta jer isto misle i rezonuju kao i oni ali pokushavaju to da ti zaviju u celofan,na finjaka.Tipichno Kroaanski.:)
 
Naravno da se boje kada ce neko njihovo ddete ubiti bombom, a pritom ce i sebe ubiti, jer je bombas samoubica. Normalno da se bojis zbog morona ispranih mozgova.

Ti kao da ne zivis u ovoj zemlji! A sta mi treba da radimo i kako da se ponasamo posle svih onih bombi? Je li pala neka u tvojoj blizini, ili vise njih?! Pa ciji su sad mozgovi isprani. Ja sam bila protiv Slobe, al evo u mom komsiluku pre neki dan umro covek jer je od tog stresa dobio rak (jos odmah posle toga), samo sto se dugo lecio...
 
Ti kao da ne zivis u ovoj zemlji! A sta mi treba da radimo i kako da se ponasamo posle svih onih bombi? Je li pala neka u tvojoj blizini, ili vise njih?! Pa ciji su sad mozgovi isprani. Ja sam bila protiv Slobe, al evo u mom komsiluku pre neki dan umro covek jer je od tog stresa dobio rak (jos odmah posle toga), samo sto se dugo lecio...

Pala je u mojoj blizini, previse blizu. Ali nisam necovek i nenormalan da zelim da neduzna deca samo zato sto su rodjena u Americi ili Britaniji, Francuskoj, Nemackoj poginu.
 
Pa reko si da se ne zamajavaju teorijama zavere kao mi. Eno ti gore, pogledaj.
Znaci, mi se zamajavamo, a oni ne? Nemoj da se lazemo, njih i sad drze u strahu od novih napada kad god im ekonomija krene lose, ili kad treba da otpuste 1000 radnika s posla...Pih!

To sam rekao za 11. 9. A nijedna drzava u Evropi nema ovoliko patriJota. Manje patriJota = manje teorija zavere. Nisam time nicije zrtve omalovazio. To nikada ne bi mogao da ucinim. A ovo oko patriJota nema veze sa zrtvama.
 
To sam rekao za 11. 9. A nijedna drzava u Evropi nema ovoliko patriJota. Manje patriJota = manje teorija zavere. Nisam time nicije zrtve omalovazio. To nikada ne bi mogao da ucinim. A ovo oko patriJota nema veze sa zrtvama.

Vrlo ima veze sa zrtvama jer nigde nije bio rat nego kod nas u skorijoj proslosti.
To je posledica toga, taj probudjeni aj da kazem patriotizam, a pojacan time sto nas ni 10 god. posle toga, iako smo smenili vlast, ne primaju u tu Evropu.
 
ovo se zove manipulacija chinjenicama i deo je ispiranja mozga tj. stvaranje lazhne slike.2 milijuna...samo shto u ovo mogu da veruju samo neupuceni rvati..a sa druge strane sugerishe se da su srbi "mentalna-umna sirotinja"..shto srbe dovodi do zakljuchka da su hrvati dushevni bolesnici koji mrze sve shto je srpsko i optuzhuju ih za sopstvene zlochine..malo lazhi, malo zamena teza i eto ispranih mozgova..lep primer propagandnog rata koji je daleko sofisticiraniji iz tastature drage nam slavonije, nego onih krytena i croforcea koji su napadni i odaju psihopatske umove na prvu loptu..

a koliko je ucesnika bilo ?
rado prihvacam korekciju...
a tu sugestiju o kojoj pricas, vjerujem , vidis samo ti..i malo si otisao predaleko sa analizom nepostojecega .s tim dernekom je sve pocelo ( i to nije bila sirotinja o kojoj je pricao adam ks)i samo to je bila poenta price...a izmedu tog kosovskog derneka i slicnog na splitskoj rivi jednom drugom prilikom i u drugo vrijeme, nema razlike...ni ovi u Splitu nisu bili "sirotinja " u smislu kojem je govorio adem...
i da zakljucimo materijalno siromasni ljudi, koji se nadaju boljem zivotu, nisu podlozniji ispiranju mozga i demagogiji (dapace, manje su podlozni) od umno siromasnih...a takvih je pri kraju iliti u Yugi njezinih zadnjih godina bilo vise nego dovoljno:)
 

Back
Top