VASA PREPORUKA ZA AV PROGRAM

nolle17

Zainteresovan član
Poruka
370
imam jedno pitanje skinuo sam kis9 i nod32 eset smart security,a trenutacno na kompu imam avg 8 free,i cini mi se da bas ne radi dobro,tj. ne stiti dovoljno,sta mi vi predlazete u ovoj situaciji?ako imate neki predlog za neki drugi av slobodno recite pozdrav
 
imam jedno pitanje skinuo sam kis9 i nod32 eset smart security,a trenutacno na kompu imam avg 8 free,i cini mi se da bas ne radi dobro,tj. ne stiti dovoljno,sta mi vi predlazete u ovoj situaciji?ako imate neki predlog za neki drugi av slobodno recite pozdrav

Kako si dosao do tog zakljucka?

Vidi ovako.Po pitanju AV programa misljenja su podeljena i sto je bitno a istovremeno i lose je sto su jako subjektivna ;) Dakle ako je neko imao tu srecu da mu komp radi fino neko duze vreme,tj. nije naleteo na neki virus,njemu ce najbolji AV biti upravo onaj koji je tada koristio.I to ce da tvrdi ma sta mu rekli drugi...iskusniji...;)
S druge strane ako je nekom pukao sistem iz ko zna kog razloga a AV usput javio neku bezazlenu zafrkanciju....taj ce biti ubedjen da je koristio najlosiji moguci AV program. ;)

To sto AV ne prijavljuje nista i sistem se naizgled fino ponasa,ne znaci da nemas virus. ;)

Najfunkcionalniji i verovatno jedan od boljih je KIS (Kaspersky Internet Security).Ima sve sto ti je potrebno...fire wall,antivirus...Losa strana je sto prilicno opterecuje racunar,ali kako danas stvari stoje sa raznim dual core i 1-2 giga rama...to ne bi trebalo biti problem.
Ako imas neku slabiju masinu onda je avast resenje.Nije zahtevan...a sad kakvu zastitu pruza.Pa da kazemo solidnu ;) Nije kao KIS,ali ostavi ukljucen win-ov FW ili skini ZoneAlarm. ;)
Svaka zastita je bolja nego nikakva ;)

I ono najbitnije.Svaki AV je dobar koliko su mu definicije sveze ;) Dakle,redovan update.
 
Od besplatnih AV programa njemačka Avira je definitivno najbolja iako ima par bezazlenih bagova koji ne utiču na njenu funkcionalnost . Kaspersky lab definitivno ima najbolje proizvode ali nažalost oni se plaćaju .
Ono što meni nije jasno je zašto ljudi uzimaju free verzije AV koji više jednostavno, sam nije dovoljan za zaštitu računara kad ima boljih mogućnosti
 
svaki program je dobar na svoj nacin ako ga DOBRO podesis. Kazem dobro jer sam vidjao kad korisnici samo instaliraju i ocekuju CUDO od antivirusnog software-a pojedini programi se posle resetovanja donekle podese a ne 100%, to ipak ostaje na korisniku.
Ovakvi programi antivirusni su plus/minus svi isti sto ti kaspersky prepozna recimo NOD nece Sandra hoce i tako u krug. Moraces sve da probas da bi na kraju odlucio koji ti radi radnju. Ovako po preporuci ne znaci da ce ti biti "dobar" m sta to znacilo. vakom je dobar odredjeni software inace ne bi ga koristio :)
 
Symantec Norton (Version 11) je do sada najbolji koji sam koristio. Što se tiče ovih besplatnih tipa AVG ili Avast, i ove sam probao, ali nemam nameru da ih ponovo koristim jer smatram da su osrednji ili čak loši.
Pa zar bi kompanije na zapadu bile blesave što plaćaju profi AV umesto da kupe Avast ili AVG ili neki treći besplatni ?
 
Symantec Norton (Version 11) je do sada najbolji koji sam koristio. Što se tiče ovih besplatnih tipa AVG ili Avast, i ove sam probao, ali nemam nameru da ih ponovo koristim jer smatram da su osrednji ili čak loši.
Pa zar bi kompanije na zapadu bile blesave što plaćaju profi AV umesto da kupe Avast ili AVG ili neki treći besplatni ?
Besplatni av programi nisu ni namenjeni biznis korisnicima, već pre svega kućnim i onim manje iskusnim korisnicima, jer bolje je i ikakav av program, nego nikakav... što se donekle i može razumeti.
 
Koristim Avast vec 9 mjeseci. Mislio sam da je dobar, kompjuter uglavnom dobro radi, nema nekih vecih problema, ako izuzmemo par malih stvarcica koje su se ocigledno promjenile. Skeniram kompjuter svakih 7 dana i u 95% slucajeva Avast nista ne prijavljuje. Podesen mi je na detaljno skeniranje. Tako sam i mislio da je Avast dobar i da virusi ne ulaze u komp. Medjutim, prije 15-ak dana jedan poznanik mi rece da instaliram Malwarebyte koji sluzi kao dopuna postojecem AV. Iskreno, to je za mene bila novost, jer sam mislio ''imam AV, kakav sad tu treba dodatni program?'' Ionako komp radi dobro, a Avast ne prijavljuje nista. Skeniram komp sa Malwarebyte i on mi nadje 22 malvera!!! Nisam mogao da vjerujem! Tad sam skroz izgubio povjerenje u Avast. Kulminacija je bila prije par dana kad sam na nekom forumu procitao o stetocini Koobface. I njega sam nasao sa Malwarebyte. Pola svijeta zna za taj Koobface, milion novina, foruma, tv kuca je o tome govorilo, cak i ljudi na ulici znaju za njega, samo Avast nikad nije cuo za Koobface. Uzas! Mislio sam da promjenim AV, ali koliko vidim, ni drugi free AV nisu nista posebno.
 

Back
Top