MESEC NA VRATIMA- KIKI LESENDRIC

sjajan album...gooomila instrumenata,sjajno produkcijski odradjeno,lepi tekstovi,fino otpevano...ima nekix Santana latino fazona,malo i Gibonnija...sve u svemu kvalitetan,kvalitetan,kvalitetan pop-rock album,sigurno najbolji domaci album od Van Gogha zadnjeg....

anyway...najbolje pesme...ovim redom...

- Kako si Lepa
- Te Noci kad smo se Potukli zbog Nje
- Uvek te Djavo nadje lakse nego Ja
- Nemirne Noci
 
Čula sam 2 pesme, slučajno na TV-u i obe su mi stravično mlake i neprepoznatljive, ne znam kako se zovu. Muzika je nula spram onoga što su nekad radili Piloti (a ja Pilote baš volim, i imam sve pesme). Kikijev glas mi je takođe loš... prosto, kao da nema snage da "izvuče" ono što peva. Uopšte mi se ne dopada. Baš sam razočarana.... Mada iskreno, nisam ni očekivala više... Tajna je u tebi skrivena je za ovo plafon plafona.
 
Mene je novi alum Kikija Lesendrica, pa, malo je reci odusevio. Zaista su pesme super, tekstovi su da se najezis, muzika je super, svaka cast...
Po meni najbolje pesme ovim redom su:
- Te noci smo se potukli zbog nje
- Kako si lepa
- Nemam prava na to
- Uvek te djavo nadje lakse nego ja
- Beautiful lady (engleska verzija pesme Kako si lepa)
- Oltar
- Nemirne noci
 
Kiki Lesendric - OLTAR

Miholjdanski vetar ti opet nije naklonjen
Djurdjena selica od jata oteta
Znas ovaj prozor od kise zaklonjen
Mozda si kriva a nisi prokleta

Pokaj se Prinesi mi svoj dar
Pokaj se ja bicu tvoj oltar

Mudrost se na kraju u dve tri reci sazimaju
Ona ih pobedjuje ko ume gubiti
Sagradila si dvorac iz kog se branis lazima
Al malo istine te nece ubiti

Pokaj se samo ti znas za sta
Pokaj se dok mi se jos prasta

Pokaj se samo ti znas za sta
Pokaj se dok mi se jos prasta

Pokaj se samo ti znas za sta
Pokaj se dok mi se jos prasta
 
sjajan album...gooomila instrumenata,sjajno produkcijski odradjeno,lepi tekstovi,fino otpevano...ima nekix Santana latino fazona,malo i Gibonnija...sve u svemu kvalitetan,kvalitetan,kvalitetan pop-rock album,sigurno najbolji domaci album od Van Gogha zadnjeg....

anyway...najbolje pesme...ovim redom...

- Kako si Lepa
- Te Noci kad smo se Potukli zbog Nje
- Uvek te Djavo nadje lakse nego Ja
- Nemirne Noci

U pravu si za santana fazon. To sam i ja prokomentarisala. :)
 
Čula sam 2 pesme, slučajno na TV-u i obe su mi stravično mlake i neprepoznatljive, ne znam kako se zovu. Muzika je nula spram onoga što su nekad radili Piloti (a ja Pilote baš volim, i imam sve pesme). Kikijev glas mi je takođe loš... prosto, kao da nema snage da "izvuče" ono što peva. Uopšte mi se ne dopada. Baš sam razočarana.... Mada iskreno, nisam ni očekivala više... Tajna je u tebi skrivena je za ovo plafon plafona.

Posle nekog vremena, album mi je ipak dopadljiviji.
Ono što su radili Piloti i dalje mi se više dopada, i mislim da će pesme Pilota ipak biti večnije, i da su upečatljivije, no, ovaj Kikijev album ipak može da se imenuje kao kvalitetan pop. Koji u današnje vreme i više nego manjka.
 

Back
Top