Čitač za e-knjige

vladimirko

Zainteresovan član
Poruka
132
Nadam se da ova tema nije vec postavljana, probao sam da izgooglam ali sam sada zbunjen jos vise...
Dakle : pribavio sam veliki broj knjiga u elektronskom obliku koje imam zelju da procitam.
Zanima me koji uredjaj bi bio najpogodniji za njihovo udobno citanje zavaljen u krevetu :)
Pronadjoh na netu razne ebook reader-e koji su preskupi za moj ukus ( od 300$ pa na gore), pda uredjaje koji su jos skuplji , neke tablet pc i pocket pc .je.....
Sta bi od svega ovoga doslo u obzir u nekom cenovnom rangu od 100 do max 150e ma i to mi je mnogo? Nadjoh na netu nesto sto bi mi priblizno odgovaralo, video sam da je prodato za 70ak eura a izgleda kao ploca sa lcd ekranom dimenzija prosecne knjige.
Ima li neko iskustva sa ovim citacima i sta biste mi posavetovali?
 
Poslednja izmena:
Bas niko da pripomogne?
Procitah za sada pola knjige sto uz ekran laptop-a sto uz ekran mobilnog telefona :eek:
Mozda bih i odstampao knjigu ali je u planu da citam jednu za drugom jer ih imam dosta pa kad izracunas cenu stampanja vise mi se isplati nabaviti neki uredjaj.
Za sada sljaka i moja nokia 6120 , ali ako ovako nastavim ode novac na naocare :)
 
Bas niko da pripomogne?
Procitah za sada pola knjige sto uz ekran laptop-a sto uz ekran mobilnog telefona :eek:
Mozda bih i odstampao knjigu ali je u planu da citam jednu za drugom jer ih imam dosta pa kad izracunas cenu stampanja vise mi se isplati nabaviti neki uredjaj.
Za sada sljaka i moja nokia 6120 , ali ako ovako nastavim ode novac na naocare :)

ma, uzmi bilo koji palm/mobilni ili mp4 pleyer sa vecim displejem...
svi otvaraju txt i boli te briga....

ps ja npr. za motorolu koristim tiny book reader (java...)
super je...
 
U principu se na kraju sve svodi na isto - gledanje u ekran. Tako da jedino sto mi je ciniti je da promenim mob jer para za prave e-reader-e ne zelim da dajem.
Trenutno imam nokiu 6120 sa dobrim ali malim ekranom ali procitah vec knjigu i po na njoj.
 
Nadam se da ova tema nije vec postavljana, probao sam da izgooglam ali sam sada zbunjen jos vise...
Dakle : pribavio sam veliki broj knjiga u elektronskom obliku koje imam zelju da procitam.
Zanima me koji uredjaj bi bio najpogodniji za njihovo udobno citanje zavaljen u krevetu :)
Pronadjoh na netu razne ebook reader-e koji su preskupi za moj ukus ( od 300$ pa na gore), pda uredjaje koji su jos skuplji , neke tablet pc i pocket pc .je.....
Sta bi od svega ovoga doslo u obzir u nekom cenovnom rangu od 100 do max 150e ma i to mi je mnogo? Nadjoh na netu nesto sto bi mi priblizno odgovaralo, video sam da je prodato za 70ak eura a izgleda kao ploca sa lcd ekranom dimenzija prosecne knjige.
Ima li neko iskustva sa ovim citacima i sta biste mi posavetovali?
Asus EEE PC
http://eeepc.asus.com/global/product.htm

Kod nas ima modela već za oko 16 hiljada dinara. U odnosu na cenu, vrlo moćna stvar, pravi mali prenosivi računar, za ne preterano zahtevne korisnike, sve je moguće na ovome, obrada teksta, surfovanje, slušanje muzike, gledanje filmova, a i ovo, čitanje e knjiga. Po potrebi, može mu se dodati i sve što je još u neophodno "velikom" stonom računaru.
 
a zar te ne bi zamaralo da slusas polako, kad mozes da citas brzo?
ja imam neka audio predavanja i izgubim koncentraciju...
ne znam koliko je isplativo da kupis neki mocan laserski stampac za te pare...
a ni stampa, za moj racun, uopste nije skupa...na veliko oko 2 dinara po strani, ako je obostrano stampanje...
 
Poslednja izmena:
Uf kako je ovo dobra stvar!


The Sony Reader Digital Book

link

Cena? Prava sitnica. 300$. Sto je manje od 200 evrica, pa nije bas toliko ni strasno.
Strava stvar, tako mi se barem cini. Ekran dijagonale 6 inca, tehnologija e-ink sto ce reci da nema pozadinsko osvetljenje i ne opterecuje vid, nesto kao papir samo elektronski :)
Baterja drzi oko 7500 stranica, slot za SD i mem stick kartice....

Da li je mozda neko imao priliku da ovo vidi i isproba?
 
Poslednja izmena:
Ja ti ponavljam da je mnogo racionalnije uložena para u EE PC, osim ovog, ima i drugih modela za pristojnu cenu.

Comp vec imam, treba mi nesto za citanje eknjiga.
Kod ovog ecitaca ako nisi pogledao ekran nema pozadinsko osvetljenje tako da je mnogo bolji za oci,sto je najvaznije od svega... Baterja traje hiljade (7500!) procitanih stranica, malih je (tj taman) dimenzija kao da citas knjigu...
 
Comp vec imam, treba mi nesto za citanje eknjiga.
Kod ovog ecitaca ako nisi pogledao ekran nema pozadinsko osvetljenje tako da je mnogo bolji za oci,sto je najvaznije od svega... Baterja traje hiljade (7500!) procitanih stranica, malih je (tj taman) dimenzija kao da citas knjigu...
Ma, u redu, ti ćeš kupiti ono što sam želiš, naravno, ali, eto, samo kažem da je racionalnije za iste pare nabaviti nešto bolje, i sa višestrukom namenom. :)
 
ne znam da li neko ovu temu i dalje prati, ali imam isti problem, hteo bih da čitam eknjige i stripove, ali mi se čini da većina ovih čitača ima mali ekran, 6 inča, a oni koji su veći 10-ak, koštaju oko 600 evrića....

mogu li negde da se kupe po nekim pristojnijim cenama?

ili da čekam još par godina da padnu cene ili da kupim lap top????

ni sam ne znam šta da radim....
 

Back
Top