POMOC - Visoka poljoprivredna škola strukovnih studija u Šapcu

ivan21000ns

Početnik
Poruka
5
Ljudi potrebna pomoc...

Par mojih prijatelja i mene zanima neko ko moze da nam da informacije o smeru Agormenadžment

Konkretno, kolko je težak, kakvi su ispiti, profesori, knjige, itd...

Razlog - vec duže vreme smo apsolventi na poljoprivrednom fakultetu u NS, pa nas zanima
da li se isplati prebacivati (pošto nam dosta ispita nam priznaju), i ako to uradimo koje izborne predmete izabrati.

HVALA
 
Visoku poljoprivrednu skolu strukovnih studija u Sapcu ne upisuju samo osobe koje ne umeju da koriste internet. Tacno je da je veliki broj strudenata i studentkinja ove skole zavrsio srednju poljoprivrednu skolu. Takodje je tacno da veliki broj njih dolazi upravo iz okoline Sapca i da su kako kazete "paori".Ali to je takodje veliki plus za njih. Mozda "paori" jednostavno nemaju vremena da surfuju po netu a ni volje.
Obrazovanje u srednjoj poljoprivrednoj skoli i nije tako lose. Srednja poljoprivredna skola i nekadasnja Visa skola su u istoj zgradi silom prilika ali nemaju mnogo dodirnih tacaka. Studenti i srednjoskolci imaju zasebne prostorije ili bolje receno zaseban deo zgrade. Studenti imaju svoje prostorije i svoje profesore.
Nije mi namera da se svadjam niti da bilo koga vredjam. Samo mislim da pre bilo kakvog odgovora prvo treba dobro razmisliti.

Smer Agromenadzment je malo laksi od ostalih smerova, barem u toku prve dve godine studiranja. Najbolje bi bilo da prvo odete u sekretarijat i da uzmete listu predmeta i profesora. Potom vam preostaje da na osnovu te liste ganjate profesore. Jedino vam profesori mogu dati informacije u vezi knjiga i ispita. Naravno velika pomoc su i studenti. Nazalost studentska organizacija postoji samo na papiru. Tako da vam preostaje da ganjate i studente. Studenti su spremni da pomognu,a sto se tice profesora... pa zavisi od profesora do profesora. Sajt (www.vpssa.edu.yu ) ne bih preporucila jer se ne azurira vec duze vremena. Jedino sto on moze obezbediti je adresa i broj telefona.
Veliki broj sudenata i studentkinja je upisao ovu skolu iz slicnih razloga (zaglavili su na nekom falkutetu). Ali ima i onih koji nisu u mogucnosti da nastave skolovanje na nekom falkutetu ili u drugom gradu.
Ovu skolu nije tesko upisati. Da bi se dobila diploma na osnovu sopstvenog znanja potrebno je i malo truda.
Za smer Agromenadzment nisam bas sigurna ali sto se ostalih smerova tice mogu vam reci da veliki broj predmeta isti kao i i na istim smerovima na falkutetima. To se odnosi i na obim gradiva i na znanje koji profesori i profesorke traze od studenata. Desava se i da jedan profesor ili profesorka predaje i po nekoliko predmeta ali i da neke predmete predaju i profesori i profesorke sa poljoprivrednog falkuteta u Beogradu.

Nadam se da je odgovor stigao na vreme i da je bar malo pomogao.
 
Poslednja izmena:
NE MOGU DA SHVATIM ZASTO LJUDI IZ NE ZNANJA MOGU TEK TAKO DA PISU O NEKOME ILI NECEMU. VISOKA POLJOPRIVREDNA SKOLA U SAPCU KOJU I JA ZAVRSAVAM IMA KVALITETNE KADROVE , PROFESORE,KOJI CE VAM UVEK IZACI U SUSRET,A NE KAO U BEOGRADU DESET DANA TREBA DA SE NAJAVIM DA BIH NASLA NEKOG PROFESORA I KADA DODJEM ON OPET NIJE TU.SKOLA A NADAM SE DA CE POSTATI I FAKULTET IMA SVE USLOVE ZA NORMALNO STUDIRANJE,TAKODJE I VISINA SKOLARINE NIJE MNOGO VISOKA.DOSTA NASTAVE SE PRIMENJUJE PRAKTICNO TAKO DA IZ LICNOG ISKUSTVA SMATRAM DA JE TO JAKO DOBRO JER KROZ PRAKSU PRIMENJUJES ONO STO SI NAUCIO,PA ZA JAVNOST I NEOBAVESTENE OVO PISE JEDNA PAORKA KOJA MNOGO PRAKTICNO RADI,SAVLADAVA TEORIJU,ALI RANOM ZOROM PRELISTAVA INTERNET STRANICE I ODGOVARA NA RAZNA PITANJA.OVIM PUTEM POZDRAVLJAM I MOJE PROFESORE I CEO KOLEKTIV VISOKE POLJOPRIVREDNE SKOLE U SAPCU.
BISENIJA KOVACEVIC
 
Pozdrav svima :)
Molim vas za jednu informaciju. Student sam na poljoprivrednom fakulteteu u Zemunu, no zelela bih da se prebacim na visu poljoprivrednu skolu. Imam polozeno 20 ispita, na smeru sam vocarstvo i vinogradarstvo, i htela bih to i da nastavim. Da li mogu da prenesem polozene ispite i da li je neophodno da opet pohadjam predavanja iz kojih sam polozila ispite s obzirom da sam studirala po starom programu a ne bolonji? Svaka informacija je dobro dosla, hvala. :)
 

Back
Top