SNSD: Izetbgovićeva izjava pretnja srpskom narodu ratom

srbija do grcke

Aktivan član
Poruka
1.427
BANJA LUKA - Izvršni sekretar Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Rajko Vasić smatra da je izjava potpredsednika Stranke demokratske akcije (SDA) Bakira Izetbegovića direktna pretnja srpskom narodu novim ratom.

Bakir sin Alije Izetbegovića je rekao da je "bolje da međuanrodna zajednica sankcioniše i reaguje na separatizam Milorada Dodika nego da pusti nama da se na naš nacicn borimo za BiH".

Reagujući na Izetbegoviću izjavu, Vasić u saopštenju ističe da je "celi svet konačno shvatio kakva je bila sarajevska borba za BiH i koliko je žrtava odnela".

"Pretnja novim ratom i Srbima i međunarodnoj zajednici je pokušaj Izetbegovića, mlađeg, da primora međunaordnu zajednicu da završi ratne teritorijalne i entičke želje iz sarajevske muslimanske platforme za koju je Alija Izetbegović žrtvovao mir", naveo je Vasić.

On navodi da bi "pretnja Bakira Izetbegovića da mi nikada nećemo dozvoliti da Srebrenica ostane izvan konteksta BiH imala smisla kada bi se jednakom dolsednošću borio da Jasenovac i Kosovo imaju isti tretman".

"SNSD jasno poručuje da je trenutna i buduća BiH, njena funkcionalnost, ustavnost pa i disolucija stvar demokratskih i ustavnih procedura unutrašnjih institucija , entiteta, kantona i tri nacije i njihovih evidentnih prava, a ne stvar rata, sankcija i političke ili vojne sile", naveo je Vasić u pisanoj rekaciji na Izetbegovićeve pozive da se Dodik sankcioniše "zbog razgradnje BiH".


da se sad srbi zapitaju zasto su dozvolili da se ukina vojska RS, a srbija zasto je rasprodala celo oruzje..
 
ovo je ipak neki pomaka..
njegov otac nam je pred ovaj zadnji rat porucio, u govoru održanom u foči...

''mirno spavajte, rata neće biti''

sada kada imamo najavu, sve će biti drugačije :)

samo me zanima sta su to musl. pokazali u ovom zadnjem ratu, osim da umeju da trpe poraze na bojnim poljima, da im nije amera, cela bosna bi bila srpska..:D
 
samo me zanima sta su to musl. pokazali u ovom zadnjem ratu, osim da umeju da trpe poraze na bojnim poljima, da im nije amera, cela bosna bi bila srpska..:D
Da se dva brata nisu posvađali i pomlatili ko će kresnuti lepu Helgu pre 1500 godina, danas bi se Berlin zvao Berlingard i bio glavni grad republike Sorbije ili Wendije. : (

Ali ne, morali oni da dođu među ove južne Cigane, Šiptare i Hrvate. : (
 
za nekog ko nije znao da će biti rata... dovoljno.

ko nije znao da nece biti rata? bio sam u jna 89-e i mogu ti reci da samo mi srbi iz srbije nismo znali, tj. nismo bili upuceni u to vase krvavo kolo.i te kako su muslosi znali, jedva su chekali..pre neki dan sam pregledao neki bosanski forum i zgrozio sam se prichama o tome kakvi su muje junaci, a ovi drugi pi.cke...i da,mi iz srbije smo krivi..na bash svi, samo 90% nas..nisu normalni, mada razumem da ste istraumirani...
 
ko nije znao da nece biti rata? bio sam u jna 89-e i mogu ti reci da samo mi srbi iz srbije nismo znali, tj. nismo bili upuceni u to vase krvavo kolo.i te kako su muslosi znali, jedva su chekali..pre neki dan sam pregledao neki bosanski forum i zgrozio sam se prichama o tome kakvi su muje junaci, a ovi drugi pi.cke...i da,mi iz srbije smo krivi..na bash svi, samo 90% nas..nisu normalni, mada razumem da ste istraumirani...


ti shvatio ozbiljno :???:

more marko.. skroz si u krivu...
:)

ali moraš priznati vremena se mjenjaju,
ipak je to promjena retorike, stari i mladi izetbegovic...

stalo se na noge.. uz pomoć amerike ili irana ...nebitno...

:)
 
ko nije znao da nece biti rata? bio sam u jna 89-e i mogu ti reci da samo mi srbi iz srbije nismo znali, tj. nismo bili upuceni u to vase krvavo kolo.i te kako su muslosi znali, jedva su chekali..pre neki dan sam pregledao neki bosanski forum i zgrozio sam se prichama o tome kakvi su muje junaci, a ovi drugi pi.cke...i da,mi iz srbije smo krivi..na bash svi, samo 90% nas..nisu normalni, mada razumem da ste istraumirani...

У рату у Босни Срби су били најјачи јер су имали најшколованији кадар који је брзо разрадио организацију и већину тешког оружја ЈНА. Али, можда ће те изненадити, Муслимани су успјели да изграде дисциплину у војсци и били су добро организовани. Хрвати су били лоши и у принципу, када им погине пар људи, сви су стајали и нису имали елана. Били су баш осјетљиви на људске губитке, вјероватно због малобројности. Муслимани су због оскудице дужили сваки метак и гранату, сваки стражар је записивао догађања у својој смјени, чак су објективно сагледавали и анализирали своје неуспјехе, као партизани некада. А ми Срби смо на почетку рата имали све па смо трошили немилице. При крају рата је била тешка оскудица, за гранате посебно.
 

Back
Top