Problem sa system restore

tomic15

Obećava
Poruka
51
U stvari to sto ne mogu da pristupim system restore je samo jedan deo problema,posto ne mogu da pristupim skoro ni jednom programu.Uvek mi se pojavi obavestenje da ne posedujem prava da pristupim tom elementu.Isto se desava i iz safe mode.
OS je Vista Home Premium a ja posedujem administratorski nalog.
Pre ovoga sam nesto eksperimentisao sa nekim programima za zakljucavanje foldera (Folder lock i Folder security) i postavljao lozinku na moj admin nalog,ali sam je posle i uklonio.
Da li postoji neko resenje a da nije ponovo instaliranje sistema?
Hvala
 
De mi reci kako pokusavas da dodjes do system restore tacke???

I kada ti prijavi da ne moizes da pristupis programu???

Usput taj Folder Lock je veliki problem,ja sam ga instalitrao na racunar prije pola godine i ne mogu jos uvjek da ga uninstall-iram...prelistao sam mnogo foruma na internetu i veliki broj ljudi je imao problem dsa njim...a i dalje ga ima ;).
 
Pa pokusavam normalno iz all programs-control panel.Definitivno se nesto desilo sa mojim admin nalogom zato sto kada odem na my computer tamo nema nicega,kao da je sakriveno sve.Nista ja nisam zakljucavao sa tim programima samo neki glupi dokument u nameri da isprobam kako funkcionisu.A prijavljuje mi da nemam pravo pristupa kada najnormalnije pokusam da pokrenem taj program duplim klikom.
 
Nekim cudom sam posle ko zna koliko puta u safe mode uspeo da deinstaliram oba programa.Folder security uspomoc My uninstaller a Folder lock sam pokrenuo kao administrator(sto mi pre nije uspevalo)i on sam u sebi ima funkciju da se uninstalira i samo i tako moze da se ukloni iz kompjutera.
E sad,nije mi jasno kako mi u prethodnim pokusajevima to nije uspelo a sada jeste,ali nije ni vazno,vazno je da sam to maknuo iz kompa:)
Moja preporuka je da se klonite tih programa,bar sto se tice mog (ne)iskustva.
 
Pokusavao sam nekoliko puta u safe mode i nije mi uspevalo,a onda sam hteo da pokusam jos jednom i pre nego ponovo instaliram OS i uspelo mi je.Bas cudan neki program:)
Ne znam sta da ti kazem osim da budes uporan i da pokusavas dok ne uspes.
 
Trazio sam neki porogram za zastitu privatnih file-ova i na internetu sam nabasao na Folder Lock...instalirao sam ga ali me brzo smorio onim prozorcicima o registraciji i onda sam ovde na forumu dobio preporuku za jedan drugi program za tu namjenu ;) i sa njim je sve ok ali ovaj nema sanse da uninstall-iram
Kada kliknem na dugme za uninstall u samom programu prozor se zatvori kao da nisam dao nikakvu naredbu.
Nemam zivaca da se zezam sa njim ali sada cu koji dan da sjednem i da ga se rjesim.

Hvala za pomoc
 
Uvek mozes probati peske...SafeMode pa rucno izbrisi sve sto je vezano za program.Onda opet rucno probaj da nadjes u reg bazi kljuceve ciji folder ili samo ime ima veze sa programom. ;)

Mada mozda postoji i jednostavnije resenje.Moguce da ne moze da se uninstall-ira zato sto je pokrenut.Pogledaj startup,msconfig.Onda kad resetujes komp ako se ne startuje probaj da ga unistall-iras ;)
 
Evo,napokon sam nasao malo vremena da sjednem za racunar.
Pisao sam da imam problem sa Folder Lock-om...tacnije da ne mogu da ga Uninstall-iram ali evo probao sam u Safe Mode-u i iz prve je uspjelo...dakle za Uninstall - Safe Mode pa onda naredba za Uninstall u samom programu ;).

Pozzz...
 
Presla sam sa Viste (home basic) na Xp (profesional) oktobra meseca i ne znam da li mogu da napravim "tacku" (npr.za 10 novembar).
Datumi na kalendarcicu mi se ne pomeraju unazad kad pritisnem strelicu, tako da sam uradila system restore za danasnji dan, a treba mi za ranije.

Kako i moze li se to uopste uraditi valjano na XP?
 
Presla sam sa Viste (home basic) na Xp (profesional) oktobra meseca i ne znam da li mogu da napravim "tacku" (npr.za 10 novembar).
Datumi na kalendarcicu mi se ne pomeraju unazad kad pritisnem strelicu, tako da sam uradila system restore za danasnji dan, a treba mi za ranije.

Kako i moze li se to uopste uraditi valjano na XP?

System Restore ne funkcioniše na taj način!!
Ako ti je uključen, on pravi backup na odrađeni broj dana, do odrađene veličine,
tako da kad popuniš tih giga nešto prostora, briše najstariji sačuvan da bi sačuvao novi.

A sve ovo opet zavisi kako si podesila!
 

Back
Top