Dan mrmota ili kako se borite protiv jednolicnosti zivljenja

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
Da li nekad dodjete u stanje da hocete da iskocite iz sopstvene koze jer vam se ucini da vam je svaki dan isti kao prethodni? Stalno jedno te isto, jedno te isto, jedno te isto. Da se čoveku smuči. Ne mili mu se ni da ustane, a kamoli da nešto započne. Jednoličnost ubija. Mene ume uzasno da razbesni, osetim se kao zatvorena u nekoj cauri iz koje po svaku cenu, na bilo koji nacin moram da pobegnem. Kazu da je jednolicnost u nama, a ne u svetu oko nas. Elem, kakvom aktivnoscu se borite protiv jednolicnosti i dosade? Sta vas pokrece da u tome ucestvujete svim srcem, sa strascu koja cini vas zivot zabavnim i raznovrsnim?
 
to je pocelo da mi se desava u francuskoj,isti dani,ustajes u 7h30 rucas izmedju 12 i 14h s drugaricama uvek iste price pricas (muz,deca,zli sefovi,glupe koleginice) i tako
onda kopam po netu o desavanjima u kraju ,pa presecem jednim izlaskom u ekomuzej/dolinu orlova/posetu nemackoj(gde su ljudi zivlji)
pa onda zapocinjem 1000 bizmisa(dok ne nadjem onaj pravi :lol:)
i da,tu su uvek knjige da se teleportujem gde god pozelim
u sredu idem u lavirint/polje kukuruza :)
 
Gde mi nestade Kojica:think:? Pomenula je Carobni breg, nije mi ta knjiga bila inspiracija obog puta ali je super primer posto pokrece brojna pitanja od kojih je jedno monotonija zivljenja, jer se na Carobnom bregu zivot sastoji od lezanja na balkonu, boravka u trpezariji, merenja temperature i povremenih odlazaka u setnju :D Mislim da svaciji zivot nekad postane Carobni breg uleti u kolotecinu, e sad neki ljudi su ok s tim u smislu da ne vole promene niti da bilo sta menjaju kod svojih navika... ja ne spadam u tu kategoriju i imam tu potrebu da unosim promene u svoj zivot barem onda kada mi okolnosti to omogucavaju...obozavam prirodu, ona mi je strast, i nikada mi nije dosadno kada sam negde vani, u prirodnom okruzenju. Kucna druzenja su mi ok, ali ako se to protegne u nedogled smori me. U stvari volim aktivnost, ne volim pasivnost valjda. Kazu da je jednoličnost je u nama, ne u svetu oko nas i da je mehaničko je i mrtvo ono u čemu ne učestvujemo svim srcem, sa zarom. Po tome resenje je u tome da se radi ono sto nas pokrece, sto u nama budi strast (pritom ne mislim samo na sex:D)
 
Da li nekad dodjete u stanje da hocete da iskocite iz sopstvene koze jer vam se ucini da vam je svaki dan isti kao prethodni? Stalno jedno te isto, jedno te isto, jedno te isto. Da se čoveku smuči. Ne mili mu se ni da ustane, a kamoli da nešto započne. Jednoličnost ubija. Mene ume uzasno da razbesni, osetim se kao zatvorena u nekoj cauri iz koje po svaku cenu, na bilo koji nacin moram da pobegnem. Kazu da je jednolicnost u nama, a ne u svetu oko nas. Elem, kakvom aktivnoscu se borite protiv jednolicnosti i dosade? Sta vas pokrece da u tome ucestvujete svim srcem, sa strascu koja cini vas zivot zabavnim i raznovrsnim?

Prijavi se da uchestvujesh u emisiji..." Menjam...":)
 
Nisam ozenjena :) Snaci cu se ja, pitam vas kako se snalazite, razgovora radi
12.gif
 
Kazu da je jednolicnost u nama, a ne u svetu oko nas.?

A ko to kaze:lol:jedna je stvar kad je covek istripovan..kad ga ne drzi mesto..nervozan..za sta god se uhvati radi polovicno..obicno se vidja sa raznim proflima ljudi i sa svima je razlicit..s druge strane postoje svakodnevni 'rituali' u kojima treba nauciti uzivati..ne treba raditi nista na silu i drzati se ko pijan plota.
 
Da li nekad dodjete u stanje da hocete da iskocite iz sopstvene koze jer vam se ucini da vam je svaki dan isti kao prethodni? Stalno jedno te isto, jedno te isto, jedno te isto. Da se čoveku smuči. Ne mili mu se ni da ustane, a kamoli da nešto započne. Jednoličnost ubija. Mene ume uzasno da razbesni, osetim se kao zatvorena u nekoj cauri iz koje po svaku cenu, na bilo koji nacin moram da pobegnem. Kazu da je jednolicnost u nama, a ne u svetu oko nas. Elem, kakvom aktivnoscu se borite protiv jednolicnosti i dosade? Sta vas pokrece da u tome ucestvujete svim srcem, sa strascu koja cini vas zivot zabavnim i raznovrsnim?

Postavi sebi neki cilj koji zelis i onda gledaj da to ispunis
 
Postavi sebi neki cilj koji zelis i onda gledaj da to ispunis
iako je pera ovo napisao moram da kazem da je ovo poenta,u mom zivotu

kad imas cilj,ne vrti ti se zivot oko toga ali ides ka necemu i cak i da osvane najdosadniji dan na svetu tvoj zivot je smislen i taj dan ne moze da te oneraspolozi
kad nemas cilj sve postaje banalno,ne uzivas u ispijanju kafe na balkonu,ne budis se veseo/la
 
Tema je jednolicnost zivljenja, ne jednolicnost ljubavnog zivota. To dve vrlo razlicite stvari. Prema tome :dontunderstand: tvoj komentar.


Ja bash o tome...ako ne umesh sama sebi da razbijesh monotoniju...a to ne ume ni tvoja druga polovina...onda odesh u pomenutu emisiju...i oni ti daju novu sredinu...okolnosti...situacije...nije mashtovito...ali je kreativnije od tvoje inventivnosti...
 
Stvarno ne mogu da zamislim taj problem. Uopste se ne borim... meni je svaki dan razlicit. Monotonija uopste ne postoji u mom zivotu... a ja ponekad ceznem za malo, makar malo monotonije. Bilo bi nekad lepo znati bar kada cu se probuditi i tako malo pomoci planiranje...

ali ne... meni je sudjeno da mi uvek sve bude drugacije... evo cak i jutros sam umesto jutranje kafe pila jutarnje pivo, 473cl Budweiser-a popila u par koraka i uopste nisam pijana... a pre neki dan od dva gutljaja sam bila pijana ... glup primer, ali vrlo aktuelan

Budweiser je def moje omiljeno pivo... nisam popila celo pivo sigurno vec dve godine :super:
 
Dobro el muerte, nije mi cilj da se raspravljam... ako ti ikad bude dosadno u zivotu ti se prijavi, javi nam da te gledamo kako se snalazis :lol: Ja ne bi tako, niti ima potrebe za tim, osim toga sama emsija je tezak smor

Poshtovana forumshice...ja se ne raspravljam...samo ti predlazhem EXIT...(jedan od)...na tvoju nesrecu... sa problemom tvoje teme ja se dobro snalazim...
 
Nemam problem sa monotonijom, pre imam obrnut problem - suvise desavanja non-stop. Mislim da svesno izbegavam rutinu, ne mogu da se zamislim u njoj, to bi mi bila najgora nocna mora.
Ali zavisi i od toga koji si tip. Ja se, recimo, ne vezujem za gradove, stvari, rituale a ponekad ni ljude. Ne rukovodim se tudjim iskustvima, misljenjima, nacinom zivota nego zivim onako kako mi odgovara.
Postujem svoj bio-ritam i svoje zelje i bas me briga do koje mere to deluje sumanuto.
I na taj nacin nikako ne mogu da se nadjem u necem sto mi se ne svidja. Ako i hocu da nedelju dana da provedem u totalnoj monotoniji, to ce biti moj izbor i moja odluka.
Moras da se zapitas odakle dosada u tvom zivotu. Emotivna praznina? Los posao? Depresija?
Sta ti ne da da zivis kako hoces?
 
Da li nekad dodjete u stanje da hocete da iskocite iz sopstvene koze jer vam se ucini da vam je svaki dan isti kao prethodni? Stalno jedno te isto, jedno te isto, jedno te isto. Da se čoveku smuči. Ne mili mu se ni da ustane, a kamoli da nešto započne. Jednoličnost ubija. Mene ume uzasno da razbesni, osetim se kao zatvorena u nekoj cauri iz koje po svaku cenu, na bilo koji nacin moram da pobegnem. Kazu da je jednolicnost u nama, a ne u svetu oko nas. Elem, kakvom aktivnoscu se borite protiv jednolicnosti i dosade? Sta vas pokrece da u tome ucestvujete svim srcem, sa strascu koja cini vas zivot zabavnim i raznovrsnim?

Bilo je perioda kad sam se osjecala uhvacenom u klopku kolotecine....i imala sam utisak da nikad necu isplivati....tj. ocekivala sam da se nesto samo od sebe desi....kad sam uzela stvar u svoje ruke,toga vise nema....stalno nesto planiram,inoviram,tako i ostali u porodici....i vec duze vrijeme osjeca se napredak u svakom smislu...sad nije sve u zivotu kao podmazano,nema nista lako....ali je lakse...svi imamo svoje obaveze,planove...a takodje imamo i svoje porodicne "rituale" u kojima uzivamo...:)
 
@Beso: Ma neeee, zar je moj uvodni post zvucao toliko ocajno?! Uh, onda sam totalno mashila:D Nije to kod mene permanentno stanje, nikakva depresija, daleko bilo, niti sam ikada u zivotu padala u depresiju na duzi period (to me tek smara:lol:); posao mi nije toliko dosadan koliko je statican, zahteva sedenje po celi dan i buljenje u komp, i to ume da me sjebe...ali je dobro placen jbga. Volela bih da sam se odlucila za moderni balet, profesionalno skijanje ili neku vrstu naucnog istrazivanja koje zahteva boravak na otvorenom (tipa wild life i sl.), no takva vrsta prekvalifikacije je sad nemoguca. Mene to samo nekad u'fati i onda se osecam kao da sam zarobljena, potpuno subjektivan osecaj. Na prethodnom radnom mestu sam imala "previse desavanja", sastanci, susreti sa ljudima non-stop, putovanja od Rumunije do Hong Konga... pa mi je i to dosadilo, promenila sam posao, sad radim za bolju platu ali bez sluzbenih puteva. Svidja mi se sto si napisala da postujes svoj bio-ritam bez obzira na sve...ja ne mogu tako, imam previse obzira prema ljudima oko sebe, mozda zato ponekad prsnem:confused:
 
Bilo je perioda kad sam se osjecala uhvacenom u klopku kolotecine....i imala sam utisak da nikad necu isplivati....tj. ocekivala sam da se nesto samo od sebe desi....kad sam uzela stvar u svoje ruke,toga vise nema....stalno nesto planiram,inoviram,tako i ostali u porodici....i vec duze vrijeme osjeca se napredak u svakom smislu...sad nije sve u zivotu kao podmazano,nema nista lako....ali je lakse...svi imamo svoje obaveze,planove...a takodje imamo i svoje porodicne "rituale" u kojima uzivamo...:)

To zvuci bas lepo! :D
 
Svidja mi se sto si napisala da postujes svoj bio-ritam bez obzira na sve...ja ne mogu tako, imam previse obzira prema ljudima oko sebe, mozda zato ponekad prsnem:confused:

U moj najblizoj okolini mi je jedino muz a i on je isti takav, tako da nisam bezobzirna :neutral:.
Ako ti je to neka trenutna faza, onda malim stvarima mozes puno da uradis. Plivanje, dobre knjige, izlet u prirodu - delujes mi kao takav tip. Imas li nekog pored sebe kome mozes iskreno da kazes kako se osecas?
 
@ Beso:Imam, tu nema problema :) Pogodila si mi tip, skroz sam socijalna i volim aktivnost. Sada bas previse mirujem (citaj sedim 8 cuki dnevno). Uhvatilo me ludilo za vikend, mislila sam odlepicu, niko nije hteo nigde da mrdne zbog vrucina... na kraju sam u nedelju solo otisla na Adu ujutru i lepo sam se isplivala. Nego nisam zelela da shvatite ovu temu kao "Draga Saveta", vise kao razmenu iskustava, ko se kako bori protiv dosade, jednolicnosti, monotonije i sl.:D

PS: Nisam ni mislila da si bezobzirna, nikako, jednostavno ljudi se ponekad suocavaju sa situacijom da se njihove zelje i zelje njima najblizih i najdrazih ne podudaraju. U takvim situacijam ja najcesce popustim, s tim sto nakon recimo 10 popustanja 11 put reagujem vrlo burno:neutral:
 
Poslednja izmena:

Back
Top