Kaktusari, ko se razume u kaktuse pomoc!

Overseer

Početnik
Poruka
1
Zdravo svima, od skoro sam dobio par kaktusa, i imam nekoliko pitanja i treba mi pomoc od ljudi koji se razumeju. Najpre me interesuje koja zemlja je najbolja za njih. Nekoliko ljudi sam pitao i oni su mi rekli da je dobra kupovna tj. crna zemlja, mesana sa malo peska pri dnu saksije, i zemlje iz dvorista tj. neki je nazivaju braon zemlja. Interesuje me da li je velika razlika kad se kaktus gaji u stakleniku i ovako u kucnoj atmosferi? Da li ce isto napredovati? Imam oko 10 vrsta, i jednu vrstu sam presadio u novu saksiju i taj kaktus mi se malo smezurao i skupio, ne znam sta da radim! Ostale su dobre i sve je u redu. Sa ovom vrstom ne znam kako se zove, pokusavao sam i da zalivam vise nije uspelo cak sam i ostavljao malo veci period suse i nije uspelo, tako da me interesuje da li je zemlje? Hvala puno ko mi odgovori na ova sva pitanja. Pozdrav.
 
У једној причи Карела Чапека љубитељ кактуса годинама крао кактусе из ботаничке баште. Напокон га ухвате и иследници га питају, чудећи се, како му је успевало, како их је износио.
У недрима, рече он, тако дивно боцкају човека.
:)
 

Back
Top