Sta ce se desiti kada nafta dostigne 500$ za baril?

Celicni mis

Primećen član
Banovan
Poruka
517
Zaustavice se polako sve...

Perstace da lete avioni, automobili ce jos samo u najtezim situacijama da se koriste...Traktori vise nece orati zemlju...Kombajni ce prestati da sakupljaju zetve...

Nestace plasticnih kesa, mobilnih telefona, hiljade kineskih proizvoda siroke potrosnje, televizora, kompjutera...

Vladace rat, glad, otimacina i smrt na Zemlji....

Jahaci Apokalipse su vec na horizontu, ne primecujete ih?
 
Ja ipak mislim da to ima najvise veze sa majmunima koji pale automobil i kada treba da predjun 200 metara. Kao i uvek,nisu velike korporacijei najveca industrijska postrojenja najveci krivci za ovakvu potrosnju,najvise su krivi glupi ljudi,pojedinci. Slicno kao i kod zagadjenja u Pancevu,svi pljuju po Petrohemiji i Azotari,ali je zato ok sto se ljudi greju na drva...
 
Ja ipak mislim da to ima najvise veze sa majmunima koji pale automobil i kada treba da predjun 200 metara. Kao i uvek,nisu velike korporacijei najveca industrijska postrojenja najveci krivci za ovakvu potrosnju,najvise su krivi glupi ljudi,pojedinci. Slicno kao i kod zagadjenja u Pancevu,svi pljuju po Petrohemiji i Azotari,ali je zato ok sto se ljudi greju na drva...

Pa to je potrosacko drustvo.
Da nema takvih, nafte bi imali za 100 godina umesto za jos 50.
Sto i nije neka razlika.

Samo, meni nije problem zemaljski saobracaj - automobili ce da se snadju, kamioni - kako tako, vozovi ce da stanu do pronalaska ultra jakih elektro motora......
Ali avio saobracaj ima da UMRE, osim ako se ne pronadje neki novi vid energije, nesto kao nuklearna energija ;). Znaci, Rusi i Ameri vec izvlace planove za svoje bombardere na nuklearni pogon :)
 
Pa to je potrosacko drustvo.
Da nema takvih, nafte bi imali za 100 godina umesto za jos 50.
Sto i nije neka razlika.

Samo, meni nije problem zemaljski saobracaj - automobili ce da se snadju, kamioni - kako tako, vozovi ce da stanu do pronalaska ultra jakih elektro motora......
Ali avio saobracaj ima da UMRE, osim ako se ne pronadje neki novi vid energije, nesto kao nuklearna energija ;). Znaci, Rusi i Ameri vec izvlace planove za svoje bombardere na nuklearni pogon :)

A sta ce se desavati u Africi? Bangladesu? Indiji?.......?
 
Pa to je potrosacko drustvo.
Da nema takvih, nafte bi imali za 100 godina umesto za jos 50.
Sto i nije neka razlika.

Samo, meni nije problem zemaljski saobracaj - automobili ce da se snadju, kamioni - kako tako, vozovi ce da stanu do pronalaska ultra jakih elektro motora......
Ali avio saobracaj ima da UMRE, osim ako se ne pronadje neki novi vid energije, nesto kao nuklearna energija ;). Znaci, Rusi i Ameri vec izvlace planove za svoje bombardere na nuklearni pogon :)

Nuklerna,solarna,kukuruz,smislice ovi nasi naucnici vec nesto. Oni barem nisu salabajzeri kao umetnici i sportisti,ljudi rade kvalitetno svoj drustveno koristan posao:)
 
Zaustavice se polako sve...

Perstace da lete avioni, automobili ce jos samo u najtezim situacijama da se koriste...Traktori vise nece orati zemlju...Kombajni ce prestati da sakupljaju zetve...

Nestace plasticnih kesa, mobilnih telefona, hiljade kineskih proizvoda siroke potrosnje, televizora, kompjutera...

Vladace rat, glad, otimacina i smrt na Zemlji....

Jahaci Apokalipse su vec na horizontu, ne primecujete ih?

Ne verujem u tako pesimisticki scenario, ali ponesto od toga bih i volela da se desi, jer je doslo krajnje vreme u svetu (pa i kod nas)!
 
Ko je izmislio Jahace Apokalipse? I sta oni tacno predstavljaju? :eek:

Uf......
Pazi ovako.........te jahace je izmislilo Hriscanstvo.
A ako je Bog stvorio Zemlju i sve na njoj (omiljena teza neupuzenih), onda je stvorio i rezerve nafte.
E tu dolazi do problema, posto je Bog koji je savrsen trebalo da predvidi da ce oko te nafte biti opste tuce.
Kapiras?
 
Uf......
Pazi ovako.........te jahace je izmislilo Hriscanstvo.
A ako je Bog stvorio Zemlju i sve na njoj (omiljena teza neupuzenih), onda je stvorio i rezerve nafte.
E tu dolazi do problema, posto je Bog koji je savrsen trebalo da predvidi da ce oko te nafte biti opste tuce.
Kapiras?

O, sad si stvarno uhvatio te naivne hriscane u raskoraku! Kakav je to Bog koji nije sredio da bude nafte za sve, a i da Momu ne ostavi devojka, itd? Pa to nije nikakav Bog, dje je tu logika, kako taj Bog... pa on ne zna da ce to... ili nece, a onda je zao...

Dobro je, bogoborci, dobro je. Apsolvirali smo sve te gluposti sto puta do sad.
 
nafte ima sve manje, ali pravi problem je shto posle nekog odrzhivog nivoa eksploatacije naftnih nalazista, sledi progresivan i ekstreman pad isplativosti, tachnije rentabilnosti eksploatacije nafte. to se vech 70. desilo na zapadnom delu severne hemisfere. sada se deshava i na globalnom nivou, a sva znachajna nalazishta se uveliko eksploatishu. logichna posledica toga je porast cene nafte, chega smo isto svedoci sada. sa porastom cene bi po zakonu trebalo da opada i potrazhnja ali ona se povechava jer ne postoji adekvatna zamena za naftu. i to bi moglo tako i narednih 20 godina kazhu neki optimisti.
shta posle? ne znam
 
Poslednja izmena:
Nafta 500 dolara ljudi šta je vama.

Za naftu ima alternative koliko oćeš.

Taj Američki smrad treba izbaciti iz upotrebe.

Nafta je visoko samo zato što joj Rusi špekulativno dižu cijenu iz razloga da još više pojačaju recesiju u SAD.

Za par godina nafta će biti 50 dolara maksimalno.

Kad Ameri odapnu ko stara Grčka ,a na dobrom su putu sve više i više će se koristiti drugi izvori energije ekološki prihvatljivije.


Koga zanima nafta evo mu link: http://www.cnbc.com/id/15839171/site/14081545/
 
MadMax1.jpg


:worth:
 
Poslednja izmena:
Zaustavice se polako sve...

Perstace da lete avioni, automobili ce jos samo u najtezim situacijama da se koriste...Traktori vise nece orati zemlju...Kombajni ce prestati da sakupljaju zetve...

Nestace plasticnih kesa, mobilnih telefona, hiljade kineskih proizvoda siroke potrosnje, televizora, kompjutera...

Vladace rat, glad, otimacina i smrt na Zemlji....

Jahaci Apokalipse su vec na horizontu, ne primecujete ih?



Ove nus pojave mogu da se ostvare i a ne dobrom smo putu da sjebemo svu pitku vodu.

Sreća mi na ovim prostorima imamo dosta zaliha.
 
I ranije je cena nafte lagano rasla. Ponavljam, lagano. Pa, po nekad i padala. Ali, nikada nije ovako podivljala, kao zadnjih meseci.
I prošle i pretprošle godine se znalo kolike su preostale rezerve nafte, tako da to nikako ne može biti razlog ovakvog dizanja vrednosti.

Ovo se radi veštački. Na taj način će doći do opšteg haosa u svetu, a taj haos će otvoriti vrata nebrojenim konfliktima koji bi trebali da rezultiraju naglom smanjenju broja ljudi na planeti.

Uzmite za primer USA i njeno debilno stanovništvo. Malte ne je svaki njihov građanin živuća isprogramirana mašina koja intelekt koristi isključivo za nebitne periferne stvatri. Ta mašina, zvana Amerikanac, kada ispadne iz ritma i šablona po kojima funkcioniše, jednostavno nije u stanju da opstane.
Zamislite sad kada kriza bude pretila da parališe njima poznati život u Americi. Mislite li da će se više ijedan amerikanac upitati zašto mi da ratujemo hiljadama km daleko od kuće? Ne. Kada im se nagovesti da će ratom biti vraćeni šabloni na koje su navikli, i još da je tamo neki Iran ili xy država kriva što je njima teško, svaki će se Amerikanac drage volje javiti da uzme pušku u ruke.
 
Nafta 500 dolara ljudi šta je vama.

Za naftu ima alternative koliko oćeš.

Taj Američki smrad treba izbaciti iz upotrebe.

Americki smrad?

:dash:

Kad Ameri odapnu ko stara Grčka ,a na dobrom su putu sve više i više će se koristiti drugi izvori energije ekološki prihvatljivije.

Ostali vec koriste ekoloski prihvatljive izvore?
Jel mislis da je transport na struju ekoloski prihvatljiviji?
 

Back
Top