Osta Mladja bez odgovora

l'amour

Početnik
Poruka
6
Vidim da niko nema nameru da sa Mlađom razmenjuje kreativne ideje. Saveti tipa nema biznisa u Srbiji, consulting će funkcionisati kroz par godina, nećeš se obogatiti bez uložene velike kinte i sl. nisu baš ohrabrujući, a pogotovu nisu podrška nekome ko hoće da uđe u posao. Ja lično mislim da takve savete daju ljudi koji uopšte nisu u poslu, već čekaju da im novac padne sa neba. Dakle, da ne dužim, ja ću se samo osvrnuti na svoje iskustvo. U privatnom sam poslu već duže vreme (uz to sam i ekonomista) i odgovorno tvrdim da posla u Srbiji ima za onog ko hoće da radi. Iz mog poslovnog okruženja, svako ko je radio korektno i pošteno je opstao, i uz to je vrlo solidno zaradio. Dakle, samo treba imati petlju i hrabro krenuti u ono što te zanima! Može se dosta toga raditi i bez velikih početnih ulaganja, a osim toga, sada postoji i mogućnost kreditiranja. Mlađo, moraš odlučiti šta je ono što te iskreno zanima, jer to će biti tvoja životna preokupacija, osnov egzistencije tvoje porodice, i verovatno nešto što će kasnije postati porodični biznis. Ako imaš neke veze sa ekonomskim konsaltingom, ja ti mogu reći da mnoge firme u Beogradu vape sa kvalitenim i korektnim finansijskim i menadžerskim konsaltingom. U tvom profilu vidim da si sportista; da li si razmišljao o nekom ugostiteljskom objektu u prirodi (Ada, Košutnjak ...) gde bi omogućio kompletan ugođaj za sportski orjentisane ljude, gde bi na jednom mestu imali i odmor, hranu, možda i neke filmske projekcije, i sve vrste sportova: sve sa loptom, da ne nabrajam, aquabik, aerobik, i ostali fitnes, golf, tenis, skijanje (na snegu i na vodi), klizanje i sve ostalo, dalje, iznajmljivanje i mogućnost kupovine sportske opreme, trenere, masere, savete i kompletnu podršku. Ja volim mesta ovog tipa, mislim da dobro prolaze. U svakom slučaju, SREĆNO. Ako ti treba neki savet, i misliš da sam od koristi, javi se. Mislim da je sjajno kada neko radi nešto interesanto i uživa u tome. Još samo jedna napomena, privatni biznis podrazumeva stopostotno ulaganje, nikada nećeš imati odmor ili vikend da potpuno odmoriš glavu od svega. Ali i to ima svojih prednosti!
 
l'amour:
Tek sam sada videla da sam otvorila novu temu, umesto da odgovorim, ali nadam se da će videti onaj ko treba da vidi!
Hvala na savetima. Nadam se da je poruka bila meni upucena. Nisam neko vreme posecivao krstaricu, ali evo me opet.
Interesantni su predlozi, ali trenutno radim na reaktiviranju registrovanog preduzeca, koje nije radilo, pa ga sada reanimiram, pravim i uvodim, strateski biznis plan, i sve ostalo sto ide oko otpocinjanja rada sa preduzecem.
Pozdrav :wink:
 
nadam se Mladjo da ti nisi jedan od onih najbogatijih(izbor od prvih deset). Uzgred zna li neko ko su oni maloletni sto im ubijeni ocevi ostavise imperiju a da nisu ni svesni kojim bogatsvom raspolazu???
(kazu medju 10 najbogatijih i dvojica maloletnika)
 
Suli:
nadam se Mladjo da ti nisi jedan od onih najbogatijih(izbor od prvih deset). Uzgred zna li neko ko su oni maloletni sto im ubijeni ocevi ostavise imperiju a da nisu ni svesni kojim bogatsvom raspolazu???
(kazu medju 10 najbogatijih i dvojica maloletnika)
Pa da jesam, zar bih imao potrebu ista drugo da radim, osim da trosim taj novac?
 

Back
Top