bol u predelu pazuha

Boka.

Početnik
Poruka
4
Pre par meseci javio mi se tup bol u predelu pazuha leve ruke. Osecaj je kao iritacija posle brijanja. Bol nije bio konstantan, vec s vremena na vreme, takodje sam osecala blago trnjenje sa unutrasnje strane leve ruke. Kada sam pozvala privatnu kliniku " Ristic" i opisala simptome, poslali su me kod neurologa (verovatno zbog tog blagog trnjenja koje sam osecala). Doktor je izvrsio kompletan pregled, prepipao mi zlezde u obe pazusne jame i konstatovao da je sve savrseno cisto i opipljivo i da ne postoji nista sumnjivo. Rekao mi je da, s vremena na vreme kada osetim taj bol, popijem analgetik, a ako se bas brinem i da uradjim krvnu sliku i eventualno odem na ultrazvuk da bih se smirila. Uradila sam krvnu sliku nakon toga i svi rezultati su ok. Na ultrazvuku nisam bila, i ne znam da li kod regularnog ginekologa postoji ultrazvuk za pregled pazusne jame i dojki?
Inace, bol koji osecam se vise moze nazvati kao nelagodnost a ne kao bol. Nekada osecam kao da mi je ispod pazuha uzareno, pa mi prija kada podignem ruku ili kada hladim taj deo. Desava se da danima i nedeljama ne osecam nista, a onda se bol opet vrati. I naravno, sto vise mislim o tome, vise i osecam tu nelagodnost. Dezodoransi koje koristim su B.U. i C-THRU (i tek u poslednje vreme sam pocela da izbegavam da ih stavljam odmah posle brijanja, ranije sam to radila i nikad nisam imala probleme) . Inace, radim u banci, posao mi je prilicno stresan i dugo sedim u istom polozaju (ako to upste ima neke veze).
Veliko hvala na odgovoru!
 
Mikroostecenja na kozi koje izaziva brijac otvaraju put bakterijama na inace izlozenom mestu, limfne zlezde su blizu koze, reaguju upalom, pa dolazi do nateknuca i bola, nista previse opasno ali ukoliko je covek sklon limfaticnom reagovanju (d amu cesto izlaze limfne zlezde na pad imuniteta ili infekcije) onda moze da predstavlja problem.
 
ja se depiliram epilatorom ispod pazuha
savrseno mi odgovara
dlacice pocinju da rastu posle nedelju dana, koza je savrseno glatka itd.
vec sam se navikla pa skoro da ne osecam bol pri depilaciji

niti imam bilo kakvih problema sa bolom

nego, htela sam da pitam
koliko je ova metoda(epilatorom) uklanjanja dlacica stetna, tj. korisna
posto sam cula da se bas ne preporucuje

inace mislim da ne trebas da stavljas dezodorans neposredno posle brijanja
bar malo sacekaj dok se koza ne smiri

ne kazem da je u ovome glavni problem
 
Poslednja izmena:
Pre par meseci javio mi se tup bol u predelu pazuha leve ruke. Osecaj je kao iritacija posle brijanja. Bol nije bio konstantan, vec s vremena na vreme, takodje sam osecala blago trnjenje sa unutrasnje strane leve ruke. Kada sam pozvala privatnu kliniku " Ristic" i opisala simptome, poslali su me kod neurologa (verovatno zbog tog blagog trnjenja koje sam osecala). Doktor je izvrsio kompletan pregled, prepipao mi zlezde u obe pazusne jame i konstatovao da je sve savrseno cisto i opipljivo i da ne postoji nista sumnjivo. Rekao mi je da, s vremena na vreme kada osetim taj bol, popijem analgetik, a ako se bas brinem i da uradjim krvnu sliku i eventualno odem na ultrazvuk da bih se smirila. Uradila sam krvnu sliku nakon toga i svi rezultati su ok. Na ultrazvuku nisam bila, i ne znam da li kod regularnog ginekologa postoji ultrazvuk za pregled pazusne jame i dojki?
Inace, bol koji osecam se vise moze nazvati kao nelagodnost a ne kao bol. Nekada osecam kao da mi je ispod pazuha uzareno, pa mi prija kada podignem ruku ili kada hladim taj deo. Desava se da danima i nedeljama ne osecam nista, a onda se bol opet vrati. I naravno, sto vise mislim o tome, vise i osecam tu nelagodnost. Dezodoransi koje koristim su B.U. i C-THRU (i tek u poslednje vreme sam pocela da izbegavam da ih stavljam odmah posle brijanja, ranije sam to radila i nikad nisam imala probleme) . Inace, radim u banci, posao mi je prilicno stresan i dugo sedim u istom polozaju (ako to upste ima neke veze).
Veliko hvala na odgovoru!

Ja sam imala isti problem pre par godina, isto sam radila u banci i tacno znam sta znaci STRES!! :)
Ja sam otisla kod naseg cuvenog onkologa koji mi je uradio UZ grudi i pazusne jame i ustanovio da mi nije nista!! :)
Pukla sam 70e ali dobro bar mi je rekao da mi nije nista. Neces verovati rekao mi je da stavljam kupus na bolno mesto ili obloge od alkohola ali on je vise bio za kupus, smesno zvuci ali stvarno pomaze!! :)
Ja sam mislila da me covek zeza, ali meni je stvarno pomoglo i od tada vise nisam imala problema. Moj ti je savet da odes na UZ grudi pa da sigurnoscu znas na cemu si.
P.s ja sam dala otkaz i mozda mi je i od toga bolje :rotf:
 
dr:
Koliko imas godina?
UZ radi specijalista radiolog i radi svog mira uradi ga.
Nemoj da se brijes, koristi neki drugi vide depilacije i naravno smanji stres sto vise mozes.

Hvala na brzom odgovoru. :D
Imam 32 godine. A sto se tice brijanja, opet mi je taj vid depilacije izgledao kao najbezazleniji a iskreno i najlaksi. Izbegavala sam kreme za depilaciju jer su na hemijskoj bazi. Ali ok, vredi pokusati...
Pre 3 godine , na istoj ovoj ruci , pojavio mi se kao ujed od pauka. Tada su mi na koznom rekli da sam dobila herpes zoster (mada u veoma blagom obliku, sem te krastice koja je brzo prosla, nista drugo nisam imala). Objasnili su mi da mi je imunitet verovatno jako opao i da sam to zaradila. Imala sam slicnu vrstu trnjenja ruke. Ne secam se koje antibiotike su mi dali, ali to je proslo za 3 nedelje. Sada sam pomislila da mi se ne desava isto, mada ovo duze traje...:???:
Da li specijalista radiolog postoji i u privatnim klinikama? Ako imate neku preporuku...
Hvala jos jednom!
 
E da znas da si me malo umirila sa svojim pismom!
Na kraju cu otici da snimim, zbog sebe same! A to sa kupusom cu da probam koliko sutra! Kako, jel treba da prenocim sa liskom kupusa ispod pazuha, ili je dovoljno neko krace vreme?
A i to za posao uopste nije losa ideja, ali trenutno nemam izbora!!!
 
Ma nista specijalno nema sa kupusom, stavis jednu -dve liske kupusa, ja sam ih podvezivala sa gazom da mi nebi spadale (nisam nocu stavljala,nego u toku dana kada sam bila kuci), i ostavis sat-dva i to je to. Tako par dana dok ne odes do lekara na UZ . :) Nista ne skodi a stvarno pomaze.. :)
Pozdrav
 
Bila sam na ultrazvuku i sve je ok. Malo su mi uvecane zlezde ispod pazuha. Doktorka je rekla da je sve to od brijanja (jer ja sam se brijala skoro svaki dan , ali leto je:cool:). Svakodnevnim brijanjem skida se i zastitni sloj koze (dolazi do mikroostecenja kao sto je WithdrawnWater rekao).
Antiperspirante nikako ne koristiti!!! :rtfm:
Cak mi je rekla da i dezodoransi sa alkoholom isusuju kozu i da mogu da pogorsaju situaciju.

Sve u svemu, sad mi je mnogo, mnogo lakse!!!:klap:
 
Mikroostecenja na kozi koje izaziva brijac otvaraju put bakterijama na inace izlozenom mestu, limfne zlezde su blizu koze, reaguju upalom, pa dolazi do nateknuca i bola, nista previse opasno ali ukoliko je covek sklon limfaticnom reagovanju (d amu cesto izlaze limfne zlezde na pad imuniteta ili infekcije) onda moze da predstavlja problem.
Zbog cega mogu da pretstavljaju problem meni stalno iskacu zlezde na vratu,jel postoji neka opasnost.
 
Bila sam na ultrazvuku i sve je ok. Malo su mi uvecane zlezde ispod pazuha. Doktorka je rekla da je sve to od brijanja (jer ja sam se brijala skoro svaki dan , ali leto je:cool:). Svakodnevnim brijanjem skida se i zastitni sloj koze (dolazi do mikroostecenja kao sto je WithdrawnWater rekao).
Antiperspirante nikako ne koristiti!!! :rtfm:
Cak mi je rekla da i dezodoransi sa alkoholom isusuju kozu i da mogu da pogorsaju situaciju.

Sve u svemu, sad mi je mnogo, mnogo lakse!!!:klap:
Ne brijanje, ne antiperspiranti, ne dezodoransi koji sadrze alkohol :neutral:

Danas sam redom iscitala sastav svih dezodoranasa koji su bili u maksiju i ili imaju aluminijum ili alkohol. Godinama kupujem dezodoranse na kojima pise da su bez alkohola, za osetljivu kozu, dermatoloski ispitani. Saznam nedavno da svi oni imaju aluminijum i danas proverim i vidim da je tacno. Danas kupim bez aluminijuma, ali sa alkoholom i sad stvarno vise ne znam sta je manje stetno.:?:

Mislila sam da je brijanje najbezbednije jer je bez hemije i sada opet ne znam da li da promenim nacin depilacije ispod pazuha :?:

Molim da mi neko odgovori koji nacin depilacije i koji dezodoransi su najbezbedniji.
 
Na opste zgrazavanje moje okoline ja se ispod pazuha depiliram, ali ne ono naziv za uklanjanje dlacica nego bas depilacija, posto to radim godinama dlake su toliko oslabljenje da ih sad u 10 dana uklonim pincetom u par poteza.
Sto se tice sastava dezodoransa , bojim se da nas to na medicini ne uce.
Unazad par meseci koristim VICHY roll on i mogu reci da nikada bolju stvar nisam koristila.
 
Već sam se spremala da otvorim sličnu ili bolje rečeno istu temu ali me je Boka preduhitrila:super:I meni se dešavalo da mi se ti bolovi ispod pazuha povremeno javljaju i nestaju sami od sebe.Međutim,u poslednje vreme sam malo paranoična pa se samo nešto pipkam i ispipavama.Hvala bogu,nema nikakvih uočljivih promena na dodir.Mene je jedino zbunjivalo to što mi se taj bol reflektuje i na ruku pa mi često utrne,a prelazi i na plećku pa me i tu bolucka.Bol nije jak,ali dovoljan da razmišljam šta nije ok.Inače,i ja se već skoro 20 godina depiliram toplim voskom pa sam takođe posumnjala da je možda time iritiran taj predeo.Što se tiče dezodoransa,ja sam čula da je SEBAMED valjda najviše "pure",valjda nema ni alkohol ni aluminijum.Mnogi su ga hvalili a ja nikako da stignem da ga kupim.Ako nekoga ne mrzi neka proveri njegov sastav pa neka to podeli sa nama:cao:
 
Već sam se spremala da otvorim sličnu ili bolje rečeno istu temu ali me je Boka preduhitrila:super:I meni se dešavalo da mi se ti bolovi ispod pazuha povremeno javljaju i nestaju sami od sebe.Međutim,u poslednje vreme sam malo paranoična pa se samo nešto pipkam i ispipavama.Hvala bogu,nema nikakvih uočljivih promena na dodir.Mene je jedino zbunjivalo to što mi se taj bol reflektuje i na ruku pa mi često utrne,a prelazi i na plećku pa me i tu bolucka.Bol nije jak,ali dovoljan da razmišljam šta nije ok.Inače,i ja se već skoro 20 godina depiliram toplim voskom pa sam takođe posumnjala da je možda time iritiran taj predeo.Što se tiče dezodoransa,ja sam čula da je SEBAMED valjda najviše "pure",valjda nema ni alkohol ni aluminijum.Mnogi su ga hvalili a ja nikako da stignem da ga kupim.Ako nekoga ne mrzi neka proveri njegov sastav pa neka to podeli sa nama:cao:


Isti problem sam imala , obisla uplasena mnoge lekare , i .....................na kraju bi , dezodorans .
I dalje se brijem ispod pazuha ali sad prvo talkiram bebecim puderom pa tek kasnije stavim dezodorans i to bez aluminijuma ( alkohol nije bas toliki problem ).Kad god skoknem u inostranstvo , ja nakupujem brdo odgovarajucih , jer ne verujem ni onoj varijanti ''za istocno trziste ''------trebate samo naci ono sto vasoj kozi odgovara , mada je izbor jako suzen. :brus:
 

Back
Top